Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Пригадайте, які умови необхідні для життя рослин.

Рослини і тварини суходолу. В біосфері переважають тварини – їх 1,5 млн видів, натомість рослин лише 0,5 млн. Більшість і рослин, і тварин зосереджена на суходолі. На суходолі їх поширення залежить від клімату, тому кількість їх видів зменшується від екватора до полюсів.

Найбільш різноманітним є рослинний і тваринний світ в екваторіальних широтах. Клімат там жаркий і вологий протягом року. Це сприяє буйному росту рослин, які утворюють розкішні ліси. Дерев у екваторіальному лісі так багато, що вони утворюють кілька ярусів, а їх крони змикаються у суцільне зелене шатро. Стовбури і гілки оповиті гнучкими ліанами та обліплені рослинами, які поглинають вологу прямо з повітря. Більшість тварин живе в кронах дерев. Серед них багато мавп. З хижаків зустрічаються тигри і леопарди, є олені, дикі свині, дикобрази. Серед птахів – папуги, павичі, колібрі, тукани, дикі кури. Ліс наповнюють кажани, ящірки, змії. Велика кількість комах – яскравих метеликів, жуків, мурах.

У тропічних широтах, де клімат жаркий і посушливий, тепла достатньо, але рослинам бракує вологи. Тому рослини утворюють сильно розріджений покрив. До таких умов пристосувалися, наприклад колючі чагарники з дуже дрібними листочками, що випаровують якнайменше вологи. Верблюжа колючка має довжелезне коріння, щоб досягти води на глибині. Тваринний світ бідний. Тварини теж пристосувалися до таких несприятливих умов. Верблюд може обходитися довгий час без води і харчуватися колючками. Антилопи здатні в пошуках води і їжі долати величезні відстані. Змії і ящірки закопуються від спеки у пісок.

У помірних широтах, де зима холодна, літо тепле, а опадів достатньо, ростуть ліси. Хвойні ліси утворюють сосна, ялина, модрина. Дерева широколистих лісів – дуб, бук, граб, липа – на зиму скидають листя. В лісах живуть бурий ведмідь, рись, вовк, лисиця, заєць, білка, лось, кабан. Багато птахів. У південній частині помірного поясу, де опадів менше, панує трав’яниста рослинність (полин, ковила, типчак). Тваринний світ представлений переважно гризунами: тушканчик, ховрах, бабак. Зустрічається лисиця. Поширені степова гадюка, полоз. Багато птахів – орел, дрохва, сіра куріпка, перепілка, жайворонок.

В арктичних широтах протягом всього року переважають низькі температури повітря. Тому рослинність бідна: мохи, лишайники, чагарнички (брусниця, чорниця, морошка). Тваринний світ так само бідний. Там водяться білий ведмідь, північний олень, лемінг, песець. В Антарктиді на узбережжях живуть пінгвіни. А в центрі, на льодовому покриві взагалі немає ні рослин, ні тварин.

 

 


Читайте також:

  1. II. Злочини проти життя та здоров'я особи
  2. V здатність до встановлення та підтримки гарних особистих стосунків і веденню етичного способу життя.
  3. А. 5-7 день життя.
  4. Аблактування - щеплення зближенням двох кореневласних рослин.
  5. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  6. Австрії: мистецтво повсякденного життя.
  7. Адаптації до паразитичного способу життя
  8. Аналогічно доводиться достатність умови існування максимуму.
  9. Аналогія як умовивід
  10. Анамнез життя
  11. Архітектурно- планувальні заходи по поліпшенню стану міського середовища .Аналіз циклу життя споруди
  12. Безпечних умов праці, здорового способу життя та нормального




Переглядів: 1303

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Мал. Тварини суходолу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.