1) коефіцієнт фінансової незалежності ( автономії, концентрації власного капіталу) - це відношення суми підсумків І, ІІ, і V розділів пасиву балансу до валюти балансу.
Він має бути не нижнім за 0,5, тобто не менше 50 % активів повинні фінансуватись за рахунок власних джерел.
2) коефіцієнт фінансової залежності (концентрації залученого капіталу) - це відношення суми підсумків ІІІ і IV розділів пасиву до валюти балансу.
Коефіцієнти фінансової незалежності і залежності в сумі складають 1. Зростання коефіцієнта фінансової залежності вище за 0,5 є небажаним.
1) коефіцієнт співвідношення власних і залучених коштів - це відношення джерел залучених коштів ( сума підсумків ІІІ і IV розділів пасиву) до джерел власних коштів ( сума підсумків І, ІІ і V розділів пасиву балансу).
2) Коефіцієнт забезпечення запасів і затрат власними коштами - це відношення фактичної наявності власного оборотного капіталу ( різниця між підсумком ІІ розділу активу і підсумком IV розділу пасиву) до вартості запасів і затрат ( ІІ розділ активу балансу - статті: виробничі запаси, тварини на вирощуванні і відгодівлі, незавершене виробництво і готова продукція).
3) Коефіцієнт маневреності власного капіталу - це відношення власного оборотного капіталу на підсумок першого розділу пасиву балансу. Його оптимальна величина складає 0,5.
4) чистий прибуток і рівень рентабельності підприємства.