Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Технологія створення і функціонування АБД

Створення АБД передбачає реалізацію передбазової технології і технології створення та ведення БД. Технологія передбазової обробки інформації передбачає збір і реєстрацію інформації (переважно в первинних документах), обробку і систематизацію даних первинних документів як з оперативною, так і з нормативно-довідковою інформацією для подальшого введення у відповідну базу даних. При цьому враховується структура бази даних, методи контролю даних, вид їх подальшої передачі.

Технологія створення і ведення баз даних визначається відповідними засобами СУБД чи спеціальними програмами. Для цього кожна СУБД має свої мовні засоби. Наприклад, у СУБД типу DEBASE, FOXBASE і т. ін. для створення бази використовується команда CREATE з подальшим введенням імені і структури файла; для роботи з створеною базою — команда USE < ім’я >; для поповнення записів — команда APPEND; для вилучення запису — команда DELETE RECORD n (де n — номер запису) і т. ін.

Але для прискорення і спрощення діалогу користувача з системою при роботі з БД переважно пишуться спеціальні програми, які з допомогою систем «меню», «екранних вікон» і т.п. позбавляють користувача необхідності набору відповідних команд і прискорюють технологічний процес.
Технологія створення АБД передбачає використання послідовності типових операцій, що дозволяють значно скоротити затрати і час на проектування. При цьому проектується і створюється необхідна інформаційна база (як сукупність баз даних і їх описів) та комплекс програмних засобів для функціонування автоматизованої системи і задоволення інформаційних потреб користувачів із захистом інформації від некоректного звернення до БД. Водночас виконання операцій технологічного процесу обумовлюється і обмеженнями, які накладаються СУБД на використовувані технічні засоби, носії даних і вимогами, що ставлять СУБД до необхідного впорядкування вхідних даних, ведення та реорганізації БД і можливості виконання окремих операцій засобами СУБД.

Створення АБД регламентується існуючими держстандартами і здійснюється згідно з певними стадіями і етапами робіт. Проектні роботи починаються з обслідування предметної області і вироблення відповідних вимог, підготовки технічного завдання для створення АБД.

На стадії технічного проектування в інформаційному аспекті розробляється і уточнюється інфологічна модель, конструюються концептуальні і внутрішні схеми БД, формалізуються запити, розробляються системи класифікації і кодування, форми вхідних і вихідних документів, структури масивів.

У програмному і технічному аспекті визначаються програмні засоби, робиться розрахунок потреби в обладнанні і ресурсах.
На стадіях робочого проектування і введення в дію виконуються програмні роботи, розробляються посадові і технологічні інструкції, проводиться дослідна експлуатація, приймально-здавальні випробування та здача в експлуатацію.
Нині при створенні АБД користуються готовими СУБД типу DEBASE, FOXBASE, FOXPRO, CLIPPER і ін. При роботі з великими обсягами інформації останні дві системи надійніші. Але тепер на зміну перерахованим СУБД приходять СУБД з розширеними графічними можливостями і об’єктним програмуванням типу ACCESS, ORACLЕ

 

Питання для самоконтролю

1. Поняття «технологічний процес обробки даних».

2. Обробка даних. Основні операції в умовах АРМ.

3. Метод верифікації. Спеціальні символи для графічного зображення процесів, джерел і носіїв інформації. Технологія створення і функціонування АБД. Режими обробки даних у комп’ютерних технологіях і принципи створення технологій. Принципи створення комп’ютерних технологій.

Рекомендована література

1. Галузинський Г. П., Гордієнко І. В. Сучасні технологічні засоби обробки інформації: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 1998.

2. Гаркавенко С. С. Маркетинг: Підручник. — К.: Лібра, 2002.

3. Голубков Е. П. Маркетинговые исследования: теория, методология и практика. — М.: Финпресс, 1998.

4. Горчаков А. А., Орлова И. В. Компьютерные экономико-матема­тические модели: Учеб. пособие для вузов. — М.: Компьютер: ЮНИТИ, 1995.

5. Гужва В. М. Інформаційні системи і технології на підприємствах: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2001.

6. ДСТУ 2874-94. Бази даних. Терміни та визначення. — К.: Держстандарт України, 1995. .

7. ДСТУ 2938-94. Системи оброблення інформації. Основні поняття. Терміни та визначення. — К.: Держстандарт України, 1995.

 


Читайте також:

  1. ACCESS. СТВОРЕННЯ ЗВІТІВ
  2. ACCESS. СТВОРЕННЯ ФОРМ
  3. А. Створення власної папки.
  4. Автоматичне і ручне створення об’єктів.
  5. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  6. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  7. Адміністративно-командна система, її ознаки та механізм функціонування.
  8. АЛГОРИТМ СТВОРЕННЯ БРЕНДУ
  9. Алгоритм створення тренінгової програми
  10. Арт-терапiя як технологія збереження психічного здоров'я. Види арт-терапії.
  11. Базова технологія
  12. Безкласова адресація та створення підмереж.




Переглядів: 464

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Практична робота № 5

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.