Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інші забезпечення МІС

Математичне забезпечення (МЗ) — це сукупність математичних методів, моделей і алгоритмів обробки інформації, що використову­ються при розв'язанні функціональних задач і в процесі автоматизації проектних робіт МІС. Математичне забезпечення включає засоби мо­делювання процесів управління, методи і засоби рішення типових за­дач управління, методи оптимізації досліджень управлінських про­цесів і ухвалення рішень (методи багатокритеріальної оптимізації, ма­тематичного програмування, математичної статистики, теорії масового обслуговування і т. п.). До використання економіко-математична модель задач управління проходить такі етапи:

- побудову;

- визначення оптимального рішення за допомогою математичних

- методів;

- аналіз здобутих результатів.

Відповідність побудованої економіко-математичної моделі реаль­ним умовам установлюється після розв'язання задачі на конкретному прикладі, що містить реальні дані, які характеризують діяльність підпри­ємства за пройдені періоди, і порівняння здобутих результатів з іншими рішеннями на підприємстві.

Технічна документація по цьому виду забезпечення МІС містить опис задач, завдання по алгоритмізації, економіко-математичні моделі за­дач, тестові і контрольні приклади їхнього рішення. Персонал складають

фахівці по організації управління об'єктом, постановники задач управ­ління, фахівці по обчислювальних методах, проектувальники МІС.

Лінгвістичне забезпечення (ЛЗ) об'єднує сукупність мовних за­собів для формалізації природної мови, побудови і поєднання інфор­маційних одиниць в ході спілкування персоналу МІС із засобами ком­п'ютерної техніки.

До його складу входять: інформаційні мови для опису структурних одиниць інформаційної бази МІС (документів, показників, реквізитів і т. п.); мови управління і маніпулювання даними інформаційної бази МІС; мовні засоби інформаційно-пошукових систем; мовні засоби авто­матизації проектування МІС; діалогові мови спеціального призначення і інші мови; систему термінів і визначень, використовуємих в процесі роз­робки і функціонування автоматизованих систем управління.

Організаційне забезпечення (03) представляє собою комп­лекс документів, що регламентують діяльність персоналу ІТ в умовах функціонування МІС. В процесі розв'язання задач управління даний вид забезпечення визначає взаємодію працівників управлінських служб і персоналу МІС з технічними засобами і між собою. Організаційне за­безпечення реалізується в різних методичних і управлінських матеріалах по стадіях розробки, впровадження і експлуатації МІС, зокрема при про­веденні предпроектного обстеження, формуванні технічного завдання на проектування і техніко-економічного обґрунтування, розробці проек­тних рішень в процесі проектування, виборі задач, що автоматизуються, типових проектних рішень і пакетів прикладних програм (ППП), а також при впровадженні системи в експлуатацію.

Правове забезпечення (ПрЗ) представляє собою сукупність право­вих норм, що регламентують правові відносини при створенні і впро­вадженні МІС. На етапі розробки МІС ПрЗ включає нормативні акти, пов'язані з договірними відносинами розробника і замовника при ство­ренні МІС з правовим регулюванням різних відхилень в ході цього про­цесу, а також обумовлені необхідністю забезпечення розробки МІС різ­ними видами ресурсів. Правове забезпечення на етапі функціонування МІС включає: визначення їхнього статусу в конкретних галузях дер­жавного управління; правове положення про компетенцію ланок МІС.

і організації їхньої діяльності; права, обов'язки і відповідальність пер­соналу, порядок створення і використання інформації в МІС, процедури її реєстрації, збору, зберігання, передачі і обробки; порядок отримання і використання комп'ютерної техніки і інших технічних засобів; порядок створення і використання математичного і програмного забезпечення.

Ергономічне забезпечення (ЕЗ) — це сукупність методів і засобів, що використовуються на різних етапах розробки і функціонування МІС, яка призначена для створення оптимальних умов високоефективної ді­яльності людини в МІС. До складу ергономічного оснащення МІС вхо­дять: комплекс різної документації, що містить ергономічні вимоги до робочих місць, інформаційних моделей, умов діяльності персоналу, а та­кож набір найдоцільніших способів реалізації цих вимог і здійснення ергономічної експертизи рівня їхньої реалізації; комплекс методів, на­вчально-методичної документації і технічних засобів, призначених для обґрунтованого формулювання вимог до рівня підготовки персоналу, формування системи відбору і підготовки персоналу МІС; комплекс ме­тодів і методик, що підвищують ефективність діяльності людини в МІС.

Питання для самоконтролю

1.Технічне забезпечення МІС.

2. Інформаційне забезпечення.

3. Програмне забезпечення.

4. Інші забезпечення МІС.

5. Національні статистичні кла­сифікації.

6. Міжнародні класифікатори.

7. Штрихове кодування. Види штрих-кодів, які в Україні набули поширення.

8. Європейська система кодування.

9. Організація внутрішньої інформаційної бази.

10. Поняття інформаційної технології.

11. Класи програмного забезпечення.

12. Операційні системи. Операційні оболонки. Мережні операційні системи.

13. Мови та системи програмування.

14. Прикладні системи, або пакети прикладних програм.

15. Прикладне програмне забезпечення спеціального призначення.

16. Інтегровані програмне забезпечення.

17. Математичне забезпечення.

18. Лінгвістичне забезпечення.

19. Організаційне забезпечення.

20. Правове забезпечення.

21.Ергономічне забезпечення .

Рекомендована література

1. Галузинський Г. П., Гордієнко І. В. Сучасні технологічні засоби обробки інформації: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 1998.

2. Гаркавенко С. С. Маркетинг: Підручник. — К.: Лібра, 2002.

3. Голубков Е. П. Маркетинговые исследования: теория, методология и практика. — М.: Финпресс, 1998.

4. Горчаков А. А., Орлова И. В. Компьютерные экономико-матема­тические модели: Учеб. пособие для вузов. — М.: Компьютер: ЮНИТИ, 1995.

5. Гужва В. М. Інформаційні системи і технології на підприємствах: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2001.

6. ДСТУ 2874-94. Бази даних. Терміни та визначення. — К.: Держстандарт України, 1995. .

7. ДСТУ 2938-94. Системи оброблення інформації. Основні поняття. Терміни та визначення. — К.: Держстандарт України, 1995.

 


Читайте також:

  1. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  2. II.1 Програмне забезпечення
  3. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  4. Авалювання векселів. Видача гарантій на забезпечення оплати векселів
  5. Адвокатура — неодмінний складовий елемент механізму забезпечення прав людини.
  6. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
  7. Аналіз програмного забезпечення з управління проектами.
  8. Апаратне забезпечення USB
  9. Апаратне забезпечення мереж
  10. Аудит формування і використання власного капіталу та забезпечення зобов'язань.
  11. Безстокові (замкнуті) системи водозабезпечення
  12. Біохімічний контроль за розвитком систем енергозабезпечення




Переглядів: 497

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інтегровані ПЗ | Практична робота № 10

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.029 сек.