МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||||
Урок 21 Вчимося жаліти ближніх
ЖАЛІСТЬ І СПІВЧУТТЯ - ОЗНАКА "ЛЮДЯНОСТІ". ТВОРИТИ ДОБРО - ВНУТРІШНЯ ПОТРЕБА ЧУЙНОЇ ЛЮДИНИ. ЯКЩО ЦЬОГО НЕ БУДЕ, ТО НА ЗЕМЛІ ВСІ ПЕРЕТВОРЯТЬСЯ В "НЕЛЮДІВ" І САМОЗНИЩАТЬСЯ...
Назустріч Богу Л. Вознюк
Назустріч Богу йшов я крок за кроком, учився, все довкола пізнавав, і під його небесним пильним Оком сердечним, милосердним я ставав. Збагнув, як щире слово гоїть рани, навчився співчуття і доброти, щоб ту любов і батьківську пошану в життя своє доросле пронести. Я вдячний за поради й застороги, підтримку і терпіння неземне. І завтра до Небесного порогу стежина знову поведе мене. Фаустина та образ милосердного Ісуса
Ольга Шнуренко Зарясніла негативом преса, Все частіше «нелюди» в статтях - Так скажіть мені, коли воскресне Жалість, милосердя й співчуття?
Знелюдіння, в порівнянні з СНІДом, Викликають віруси страшні, Дефіцит жалю, а за ним слідом Гине совість й світло у душі.
Відчувати біль чужий спроможний Тільки той, хто власні муки мав, Співчувати учить - Закон Божий, І Ісус до цього закликав…
ПАМЯТАЙ, ЩО ПЕРШ ЗА ВСЕ В ЦЬОМУ СВІТІ ТИ ЛЮДИНА! СПІВЧУТТЯ І МИЛОСЕРДЦЯ ТРЕБА ВИХОВУВАТИ І ПЛЕКАТИ ЩЕ З ДИТИНСТВА, ПРИВИВАТИ ЛЮБОВ НЕ ТІЛЬКИ ДО ЛЮДЕЙ, А І ДО ВСЬОГО ЖИВОГО НА ЗЕМЛІ! Кожен з нас прагне бути хорошою людиною. А яка ж вона — хороша людина? Ми вчимося любити, бути добрими, ввічливими, працьовитими, вчимося берегти наше здоров’я, бути справедливими і співчутливими. Прагнемо завжди бути справжніми людьми. А чи можемо ми бути милосердними, чи відомі нам почуття жалю, чуйності, людяності?
Милосердя — це милість серця, жалісливість, м’якість, співчуття, ніжність, любов до людей.
Милосердя — щиросердність, співчуття, готовність робити добро всякому, любов на ділі, здатність відгукуватися на чужий біль. Людям милосердним притаманне співчуття стосовно сироти, інваліда, тяжкохворої людини, людини похилого віку, людини, яка потрапила в біду.
Милосердя — це безкорислива допомога ближньому, яку людина здійснює від щирого серця.
Милосердя — це не слабкість, а сила, тому що милосердя притаманне людям, які здатні прийти на допомогу. Бо здатність співчувати, співпереживати — це ознака духовної зрілості особистості.
Милосердя — одна з найголовніших чеснот, що розглядається як Божа благодать, яка сприяє подоланню людської гріховності. Зводиться до співчуття, любові до ближнього, правдолюбства, реальної доброчинності щодо знедолених.
Г. Левицька «Право вибирати».
Закони діють не зважаючи на те, Чи знає глина більше, як гончар?!
Чи знаєш ти про них, а чи не знаєш! Чи може глек себе розмалювати?!
Весною дивно яблуня цвіте — Отець Небесний дав людині дар:
Чи восени ти груші там шукаєш?! Розкуту волю, право вибирати!!!
Що вибираєш? Злість, а чи любов?
Прокляття, смерть, а чи благословення?!
До тебе Бог говорить знов і знов…
У Нього стільки милості й терпіння!
В. Сухомлинський «Підлога буде чиста. А душа?»
Першокласниця Марійка, прийшовши додому, побачила, що підлога в кімнатах чиста, аж блищить.
— Як у нашому класі після уроків, — сказала мамі Марійка.
Хтось постукав. Мама відчинила двері. До хати ввійшла сусідка — престара бабуся Христина.
Бабусі вісімдесят дев’ять років. У неї сім синів, три дочки, багато внуків і правнуків. Мама низько вклонилася бабусі Христині, узяла її під руку й повела до вітальні. Жахнулася Марійка: надворі дощ, взуття у бабусі брудне, — там, де пройшла бабуся, розпливлися калюжі.
Коли бабуся пішла додому, Марійка сказала:
— А ми б до класу з такими брудними черевиками не впустили… Підлога ж мусить бути чиста…
— Підлога буде чиста, доню… А душа? — тихо сказала мама.
Ніколи не можна залишатися байдужим. Саме байдужість — душевна вада Марійки. Байдужості протистоїть: співчуття й уважність, уважність до тих, хто тебе оточує, зацікавленість ними, занепокоєння тим, що з ними відбувається, милосердя. Це те, що є дуже важливим для кожного з нас. Сам Господь показав усьому людству приклад безмежної любові, великого милосердя. «Так-бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне»
В. Осєєва«Просто бабуся»
Вулицею йшли хлопчик і дівчинка. А попереду йшла бабуся. Було дуже слизько. Бабуся послизнулася і впала.
— Потримай мої книжки! — гукнув хлопчик, передаючи дівчинці свій портфель, і кинувся на допомогу бабусі. Коли він повернувся, дівчинка запитала його: — Це твоя бабуся? — Ні, — відповів хлопчик. — Мама? — здивувалась подруга. — Ні! — Ну, тітка? Чи знайома? — Та, ні ж-бо, ні! — відповів хлопчик. — Це просто бабуся.
Співчуття, милосердя виражається в потребі допомагати іншим. Милосердній людині не властиво відступати від допомоги іншим при думці про власні проблеми. Коли вона бачить іншого, то легко уявляє рідних людей або себе на його місці. Звідси й виникає потреба — допомогти, проявити милосердя.
Нам відомо, як проявив милосердя до всіх людей Син Божий — Ісус Христос. Він свідомо прийшов на землю в тілі людини, прожив досконале життя, помер на хресті, заплативши за наші гріхи, воскрес із мертвих і зараз пропонує всім нам дар вічного життя. Яка велика й незбагненна любов Христа!
«Хліб свій пускай по воді, бо по багатьох днях знов знайдеш його» Здійснюй милосердя, і це добро повернеться до тебе з роками… З Божої милості ми прокидаємося зранку, і поки ще тишу нашої кімнати не замінив гамір дня, наш душевний спокій не порушують різноманітні проблеми, наше серце чисте, ми маємо можливість вибору. Уявімо собі, що зараз ранок. Ваш спокій ще не порушено. Що оберете ви в супутники на цілий день? Яка чеснота необхідна вам, щоб гідно прожити ще один день, дарований Господом?
Читайте також:
|
||||||||||
|