Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Банківські послуги дозволяється надавати виключно банку.

Банк має право надавати своїм клієнтам (крім банків) фінансові послуги, у тому числі шляхом укладення з юридичними особами (комерційними агентами) агентських договорів. Перелік фінансових послуг, що банк має право надавати своїм клієнтам (крім банків) шляхом укладення агентських договорів, встановлюється Національним банком України. Банк зобов'язаний повідомити Національний банк України про укладені ним агентські договори. Національний банк веде реєстр комерційних агентів банків та встановлює вимоги до них. Банк має право укладати агентський договір з юридичною особою, яка відповідає встановленим Національним банком України вимогам.

Банк, крім надання фінансових послуг, має право здійснювати також діяльність щодо:

1) інвестицій;

2) випуску власних цінних паперів;

3) випуску, розповсюдження та проведення лотерей;

4) зберігання цінностей або надання в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа;

5) інкасації коштів та перевезення валютних цінностей;

6) ведення реєстрів власників іменних цінних паперів (крім власних акцій);

7) надання консультаційних та інформаційних послуг щодо банківських та інших фінансових послуг.

Для здійснення цих операцій або окремих із них банк має отримати письмовий дозвіл на виконання окремих операцій. Питання про можливість видачі такого дозволу теж розглядаєть­ся спочатку територіальним управлінням НБУ за місцем реєстра­ції банку на підставі його клопотання за умови наявності докуме­нтів, які підтверджують дотримання вимог:

1) наявність банківської ліцензії;

2) рівень регулятивного капіталу має відповідати вимогам НБУ та бути підтвердженим незалежним аудитором;

3) банк не є об'єктом застосування заходів впливу;

4) наявність схваленого НБУ бізнес-плану щодо здійснення операцій, на виконання яких банк бажає отримати письмовий дозвіл;

5) наявність достатніх фінансових можливостей для здійснення такої діяльності;

6) наявність відповідних підрозділів для здійснення такої дія­льності;

7) наявність керівників підрозділів, рівень кваліфікації яких відповідає вимогам;

8) наявність відповідних комітетів: кредитного, тарифного, з управління активами і пасивами, створення яких є обов'язковим для всіх банків;

9) наявність затверджених внутрішніх положень, які регламентують здійснення відповідних операцій.

Перелічені умови є загальними для всіх операцій, на виконан­ня яких необхідно отримати письмовий дозвіл. Однак НБУ може встановлювати і спеціальні вимоги стосовно певного виду діяль­ності, серед яких:

- наявність кваліфікованих спеціалістів з банківських опера­цій, на виконання яких банк бажає отримати письмовий дозвіл;

- установлення мінімального строку функціонування банку для здійснення певного виду діяльності;

- установлення підвищених вимог до розміру регулятивного капіталу банку;

- наявність позитивного висновку зовнішнього аудитора;

- наявність технічних та технологічних умов для виконання певного виду діяльності (наприклад, підключення до електронної між­народної системи платежів та міжнародних інформаційних систем).

НБУ надає єдиний письмовий дозвіл на здійснення всіх опе­рацій, для виконання яких він є необхідним. На підставі цього дозволу банк має право виконувати одну, кілька чи всі банківські операції згідно з зазначеним у ньому переліком. Письмовий до­звіл без додатка з переліком операцій не дійсний.

Дотримання банками всіх загальних та спеціальних вимог для отримання банківської ліцензії чи письмового дозволу на вико­нання окремих операцій перевіряється спочатку територіальним управлінням НБУ за місцем реєстрації банку на підставі наданих банками документів.

На підставі інформації з документів ТУ НБУ аналізує дотри­мання банком установлених вимог, робить висновки про техніч­ну готовність, забезпеченість кваліфікованими кадрами для виконання відповідних операцій, а також про фінансовий стан і до­тримання чинного законодавства та нормативних актів НБУ для діючих банків. У висновках територіальне управління дає обґру­нтовану пропозицію щодо можливості надання ліцензії по кожній операції, зазначеній у клопотанні та інших документах, поданих на розгляд.

У разі позитивного вирішення питання ТУ НБУ передає пакет документів разом зі своїми висновками до Департаменту реєстрації та ліцензування НБУ. У разі негативного рішення пакет документів разом із обґрунтуванням причин відмови повертається банку.

Департамент готує власні висновки та проект рішення щодо можливості надання банку банківської ліцензії чи письмового до­зволу на виконання окремих операцій і передає їх разом із паке­том документів Комісії з питань нагляду та регулювання діяльно­сті банків, яка і приймає остаточне рішення протягом одного місяця з дня отримання клопотання і повного пакета документів.

Банківська ліцензія та письмовий дозвіл на виконання окре­мих операцій оформляються на спеціальних бланках за підписом заступника Голови Національного банку України і набувають чинності з моменту прийняття рішення Комісією з питань нагля­ду і регулювання діяльності банків НБУ.

Термін дії ліцензії, письмового дозволу не обумовлюється, тобто вони дійсні протягом усього періоду діяльності банку. Але на практиці існують об'єктивні причини припинення терміну дії. З одного боку, сам банк у міру розширення своєї діяльності за умови дотримання вимог НБУ може розширювати чи змінювати перелік операцій у письмовому дозволі. З іншого боку, Національний банк України наділений повноваженням на відкликання дозволу на право виконання банком окремих або всіх банківсь­ких операцій. У випадку розширення чи зміни переліку операцій за клопотанням банку чи відкликання дозволу в частині окремих операцій з ініціативи НБУ банк отримує новий письмовий дозвіл з новим переліком операцій. У всіх перелічених випадках термін дії попереднього письмового дозволу припиняється, оскільки він скасовується.

Банкам забороняється діяльність у сфері матеріального виробництва, торгівлі (за винятком реалізації пам'ятних, ювілейних і інвестиційних монет) та страхування, крім виконання функцій страхового посередника.

Спеціалізованим банкам (за винятком ощадного) забороняється залучати вклади (депозити) від фізичних осіб в обсягах, що перевищують 5 відсотків капіталу банку.

Банк може мати у власності нерухоме майно загальною вартістю не більше 25 відсотків капіталу банку. Це обмеження не поширюється на:

1) приміщення, яке забезпечує технологічне здійснення банківських функцій;

2) майно, яке перейшло банку у власність на підставі реалізації прав заставодержателя відповідно до умов договору застави;

3) майно, набуте банком з метою запобігання збиткам, за умови, що таке майно має бути відчужено банком протягом одного року з моменту набуття права власності на нього.


Читайте також:

  1. Арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду, шляхом звернення органу державної податкової служби до суду.
  2. Аудиторська фірма — юридична особа, створена відповідно до законодавства, яка здійснює виключно аудиторську діяльність.
  3. Аудиторської фірми/аудитора про виконані роботи/надані послуги за 200_р.
  4. Баланс банку.
  5. Банки в Україні створюються за організаційно-правовою формою у формі публічного акціонерного товариства або кооперативного банку.
  6. Банківська система та її структура. Функції Центрального банку.
  7. Банківські об'єднання
  8. Банківські об’єднання
  9. БАНКІВСЬКІ ОПЕРАЦІЇ
  10. Банківські правовідносини
  11. Банківські правовідносини мають такі самі характерні риси, що властиві усім видам правовідносин, але в них є і свої специфічні ознаки.




Переглядів: 1309

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ліцензування банківської діяльності | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.026 сек.