Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Залежно від організаційно-правової форми діяльності банку його власний капітал поділяється на акціонерний і пайовий.

Ак­ціонерний власний капіталформується початково від випуску та розміщення акцій. У разі продажу акцій (інших корпоративних прав) за ціною вищою, ніж номінальна вартість, пайовики (акціо­нери) банку одержують емісійний дохід, який є складовою влас­ного капіталу. Подальше зростання власного капіталу відбува­ється як за рахунок капіталізації частки прибутку й деяких інших коштів, так і через додаткову емісію акцій. Зауважимо, що іноді акціонерним називається власний капітал, який належить акціо­нерному банку на правах власності, а значить, і його акціонерам. Іноді акціонерний капітал в економічній літературі розглядається у вузькому значенні — як мобілізований через емісію акцій.

Пайовий власний капіталпочатково формується за рахунок внесків коштів та майна (паїв) у статутний капітал банку. Пайові банки організовуються на засадах товариств з обмеженою відпо­відальністю і кооперативних банків, у яких відповідальність ко­жного учасника обмежена розміром його внеску. У разі виходу учасника з пайового банку йому виплачується вартість частини майна банку, пропорційна його частці у статутному капіталі.

2. За формою інвестування виокремлюють формування власного капіталу в грошовій, матеріально-речовій формі та у формі фі­нансових активів.Чинним законодавством України передбачено формування власного капіталу банків лише у грошовій формі в національній та вільно конвертованій іноземній валюті (для за­сновників чи учасників нерезидентів України). Грошова форма найбільш поширена, універсальна і ліквідна, тобто легко транс­формується в інші форми. Власний капітал у матеріально-речовій формі формується у вигляді будівель, споруд, обладнання тощо. Власний капітал у формі фінансових активів складається з акцій, облігацій тощо. У вітчизняній банківській практиці формування власного капіталу банків за рахунок фінансових активів та у ма­теріально-речовій формі не здійснюється.

3. Залежно від форми власності розрізняють такі види власного капіталу банку: приватний, заснований на власності фізичної чи юридичної особи; колективний — заснований на власності коле­ктиву, різних видів господарських товариств та підприємств; державний, який на правах власності належить державі; влас­ний капітал банку, що діє на основі змішаної форми власності.

4. За ознакою резидентності розрізняють власний капітал націо­нальний, що сформований та належить за правомвласності юри­дичним та фізичним особам-резидентам України,таіноземний, який сформований і належить на правахвласності юридичним та фізичним особам-нерезидентам.

5. За характером використання власниками розрізняють власний капітал, що нагромаджується, та власний капітал, що спожива­ється.Перший використовується для виробничих потреб, тобто для здійснення банківських операцій та надання послуг, а дру­гий — споживається, тобто використовується, зокрема, на матері­альне стимулювання та соціальний розвиток колективу банку.

6. Залежно від характеру використання в банківській діяльності власний капітал банку поділяється на робочий та неробочий.Ро­бочим є власний капітал, який приносить банкові дохід, а неро­бочим — капітал, вкладений в активи, які не тільки не приносять банкові доходів, а іноді й спричинюють збитки.


Читайте також:

  1. I.1. Порядок збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок додаткових внесків у разі закритого (приватного) розміщення акцій
  2. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  3. II.2. Збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок спрямування прибутку до статутного капіталу
  4. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  5. III. Капітальні інвестиції
  6. IV. НС у природному середовищі та інших сферах життєдіяльності людини
  7. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності
  8. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  9. А джерелами фінансування державні капітальні вкладення поділяються на централізовані та децентралізовані.
  10. А) Відносини власності і форми господарювання в сільському господарстві
  11. А) Заробітна плата її форми та системи.
  12. А) Заробітна плата, її форми та системи.




Переглядів: 449

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Економічна сутність та види ресурсів банку. Власний капітал банку | Залежно від способу розрахунку виокремлюють балансовий та регулятивний власний капітал.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.