Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порядок видачі банками готівки

 

Установи банків видають готівку через свої видаткові каси протягом операційного дня в таких випадках:

- підприємствам, організаціям, установам з їхніх поточних рахунків на підставі грошових чеків установленої форми із зазна­ченням цільового призначення одержаної готівки;

- фізичним особам з їхніх поточних чи ощадних рахунків за видатковими касовими ордерами встановленої форми;

- індивідуальним позичальникам одержані ними позички за видатковими касовими ордерами;

- населенню при виплаті йому пенсій, допомоги, переказів з інших банків, заробітної плати працівникам даного банку на під­ставі, відповідно, доручень пенсійних органів, інших організацій-платників чи за видатковими касовими ордерами.

До початку операційного дня касири одержують у завідувача каси під звіт достатню кількість готівки. Представники клієнтів для одержання готівки подають вказані видаткові документи (че­ки, ордери) операційному працівникові каси для перевірки. Видат­кові документи мають бути заповнені, підписані і засвідчені згід­но зі встановленими НБУ правилами. Операційний працівник мусить ідентифікувати особу, яка звернулася за одержанням го­тівки (за паспортом), а також перевірити, чи є на рахунку у клієн­та необхідна сума коштів. Якщо подані клієнтом документи не викликають зауважень, операційний працівник візує їх, підписує в осіб, які мають право дозволити видачу готівки, і передає каси­ру для виконання.

Одержані видаткові документи касир ще раз перевіряє, перед­усім достовірність підпису особи, що дозволила видачу гро­шей, наявність даних про пред'явлення паспорта та підписку про отримання грошей представником клієнта — одержувача готівки. Якщо ці документи не викликають сумніву, касир від­раховує зазначену суму готівки і передає представникові клієн­та. Гроші видаються повними пачками та корінцями, якщо упа­ковка їх не пошкоджена. У разі видачі великих сум готівки вони можуть готуватися банком заздалегідь. Одержувач може пере­рахувати видану йому суму готівки поаркушно. Це робиться в окремому приміщенні під наглядом працівника банку. Ви­дана клієнтам сума готівки в той самий день списується з їхніх рахунків.

Якщо під час перевірки видаткових документів операційним працівником чи касиром будуть виявлені порушення чинних пра­вил їх оформлення, вони повертаються без виконання. Якщо представник клієнта, перераховуючи в приміщенні банку одер­жану готівку, виявить недостачу, то вона покривається з каси ба­нку і пред'являється претензія на цю суму установі банку, касир якої сформував відповідну пачку та корінець. Надлишок виданої суми повертається до каси банку.

Підприємства при одержанні готівки повинні вказувати в чеку цілі, на які вони будуть витрачатися, і суму на кожну ціль. Подат­кові та інші контрольні органи, комерційні банки періодично пе­ревіряють використання підприємствами одержаних коштів за цільовим призначенням.

Приймання, зберігання і витрачання готівки на підприємствах (одержаної в банках і одержаної в порядку оплати їх товарів і по­слуг) здійснюється в порядку, установленому НБУ, та оформля­ється документально і обліковується згідно з чинними правила­ми. Підприємства мають право зберігати готівку лише в своїх касах і строго в межах установлених лімітів каси. Лише готівку, одержану з кас банків для виплат, пов'язаних з оплатою праці, пенсій, стипендій, дивідендів підприємства мають право зберіга­ти в касах зверх ліміту протягом трьох днів. Не використана в ці строки готівка зверх ліміту каси повинна повертатися в каси банків, де буде зарахована на рахунки підприємства.

Податкові та інші контрольні органи, установи банків пері­одично перевіряють дотримання підприємствами встановлених правил використання готівки з виручки та одержаної в банку для розрахунків між собою і з громадянами, зокрема наявність това­рних і касових документів, що підтверджують платіж готівкою, та відсутність заборгованості перед бюджетом, дотримання встановлених лімітів зберігання готівки в касах підприємств. При ви­явленні порушень установлених правил до підприємств застосо­вуються штрафні санкції.


Читайте також:

  1. I.1. Порядок збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок додаткових внесків у разі закритого (приватного) розміщення акцій
  2. The peace – порядок
  3. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  4. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  5. Атестація аудиторів та порядок скасування атестата
  6. База оподаткування, ставки податку та порядок обчислення.
  7. БАНКАМИ ОПЕРАЦІЙ В ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ
  8. Бюджет готівки
  9. Верховна Рада України: структура, функції, порядок формування та взаємодії з іншими органами влади.
  10. Взаємовідносини Нацбанку з комерційними банками (послуги) та органами державної влади.
  11. Види банківських рахунків та порядок їх відкриття в установах банку
  12. Види банківських розрахунків і порядок їх відкриття.




Переглядів: 686

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок приймання банками готівки | Здійснення касових операцій через банкомати

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.