Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Первинний облік праці та її оплати

Для нарахування заробітної плати використовують первинні документи , що свідчать про відпрацьований час чи обсяги виготовленої продукції, виконаних робіт, послуг.

При погодинній формі оплати праці основним первинним документом обліку особового складу, а також відпрацьованого робочого часу є Табель обліку робочого часу (Додаток 22 ).

Це документ, у якому спеціально призначена особа щоденно впродовж місяця по кожному працівнику проставляє виходи на роботу ( 7 або 8 годин робочого часу за один повний робочий день), а також спеціальними умовними позначеннями причини невиходу на роботу.

Таким чином ведеться табельний облік робочого персоналу та кількості відпрацьованого часу. В кінці місяця особа, що веде табель, виводить кількість відпрацьованого та невідпрацьованого (з різних причин, наприклад відпустка, хвороба) часу, подає на підпис керівнику підприємства, після чого цей документ стає підставою для нарахування заробітної плати , суми допомог по тимчасовій втраті працездатності , відпускних тощо .

Нарахування заробітної плати працівникам за відрядною формою оплати праці, а також облік обсягу воготовленої продукції, виконаних робіт, наданих послуг здійснюється у первинних документах з обліку виробітку.

Система обліку виробітку поєднує способи одержання інформації про обсяги виробітку, порядок її запису і застосування відповідних форм первинних документів. Слід зауважити, що форми первинних документів для нарахування зарплати працівникам за відрядною формою великою мірою залежать від специфіки галузевого поділу виробництва, оскільки це має вплив на умови обліку обсягів виробітку.

Основним первинним документом для обліку виробітку та нарахування зарплати працівникам-відрядникам є Наряд на відрядні роботи (Додаток 23).

Наряди, як правило, виписуються на окремі виробничі процеси, передбачені нормами, чи на комплекс робіт і видаються бригаді чи окремим робітникам відповідними особами до початку роботи.

Нарахування зарплати за кінцеві результати здійснюється за зміну, тиждень, місяць, виходячи із об”єму та вартості одиниці продукції, робіт, послуг.

Паралельно з нарядами ведеться Табель для обліку робочого часу.

Приймання виготовленої продукції (виконаних робіт) проводиться майстром і контролером відділу технічного контролю, а за відсутності на даних видах робіт контролера – майстром (бригадиром).

Облік виробітку продукції у серійному виробництві здійснюється за допомогою маршрутних карт.

Для такої категорії працюючих, як водії, первинними документами для нарахування заробітної плати є маршрутні листи. Вихідними даними тут є кількість виконаних тоннокілометрів згідно пройденого маршруту, розцінка за 1 тонокілометр ( яка залежить від марки автомашини, вантажопідйомності). Маршрутний лист є дійсним документом за наявності підписів сторін, що видавали та приймали завдання водія.

Отже, первинний облік праці та її оплати здійснюють керівники виробничих підрозділів. У визначений термін належним чином оформлені первинні документи за встановленим графіком передають у бухгалтерію підприємства для перевірки та нарахування заробітної плати до виплати на руки .


Читайте також:

 1. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
 2. IX. Відомості про військовий облік
 3. IX. Відомості про військовий облік
 4. Авалювання векселів. Видача гарантій на забезпечення оплати векселів
 5. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
 6. Автоматизована форма обліку
 7. Автоматизовані системи управлінні охороною праці, обліку, аналізу та дослідження травматизму
 8. Автоматизовані форми та системи обліку.
 9. Адаптація працівників.
 10. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
 11. Адміністративна і дисциплінарна відповідальність медичних працівників
 12. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Організація оплати праці на підприємстві | Порядок нарахування заробітної плати та інших виплат

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.