Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Структура Звіту про фінансові результати

Звіт про фінансові результати Розділи Призначення Види підприємств
І. Фінансові результати Визначення чистого прибутку (збитку) звітного періоду Усі (крім кредитних та бюджетних
ІІ. Елементи операційних витрат Кваліфікація операційних витрат звітного періоду за економічними елементами Усі (крім кредитних та бюджетних
ІІІ. Розрахунок показників прибутковості акцій Інформація про прибуток та дивіденди на одну просту акцію, яка знаходилася в обігу Тільки АТ

Розділ І Звіту про фінансові результати надає інформацію про доходи і витрати з точки зору власника підприємства і:

· розглядає прибуток як джерело виплат власникам (нарахування і сплати дивідендів тощо), створення резервного капіталу або збільшення статутного капіталу;

· усі витрати, пов'язані з отриманням доходу звітного періоду, включаючи і податок на прибуток, вважає витратами звітного періоду.

Розділ II цього Звіту надає змогу провести необхідний аналіз структури вит­рат на виробництво, управління, збут та інших операційних витрат за економ­ічними елементами та використовується для складання Звіту про рух грошових коштів (під час коригування суми нерозподіленого прибутку на негрошові статті, зокрема на суму амортизації).

Розділ III Звіту про фінансові результати стосується лише акціонерних това­риств, прості або потенційні прості акції яких відкрито продаються та купуються на фондових біржах, у тому числі таких товариств, які знаходяться у процесі випуску зазначених акцій.

Доходи і витрати включаються до Звіту про фінансові результати на підставі принципів нарахування та відповідності. Тому доходи і витрати визна­ються (нараховуються), коли вони відбуваються (а не тоді, коли отримуються або сплачуються грошові кошти), і відображаються в бухгалтерському обліку та фінансових звітах тих періодів, до яких вони відносяться. Крім того, витрати визнаються у Звіті про фінансові результати на основі прямого зв'язку між ними та отрима­ними доходами.

Звіт про фінансові результати дає змогу користувачам, як зовнішнім, так і внутрішнім, оцінити результати діяльності підприємства в минулому, його прибутковість, можливість ефективно використовувати ресурси або ступінь ризику недосягнення очікуваної рентабельності діяльності.

Методика розрахунку прибутку (збитку) звітного періоду і заповнення розділу І Звіту про фінансові результати може бути поділена на такі кроки:

1. Визначення чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, послуг).

2. Розрахунок валового прибутку (збитку).

3. Визначення фінансового результату — прибутку (збитку) - від операційної діяльності.

4. Розрахунок прибутку (збитку) від звичайної діяльності до оподаткування

5. Визначення прибутку (збитку) від звичайної діяльності.

6. Визначення чистого прибутку (збитку) звітного періоду.

Фінансові результати у Звіті визначаються та відображаються у розрізі звичайної та надзвичайної діяльності. У свою чергу, доходи, витрати та фінансові результати від звичайної діяльності формуються на підставі узагальнення цих показників від основної діяльності та інших доходів і витрат, податку на прибуток. Згортання доходів та витрат підприємства у звіті не дозволяється, крім випадків, передбачених відповідними положеннями (стандартами).

Із введенням в дію П(С)БО 17 "Податок на прибуток" для формування показника витрат з податку на прибуток у ф.2 (р. 180) недостатньо визначити добуток прибутку до оподаткування та ставку податку на прибуток.

Це пов'язано з тим, що відмінності у підходах визначення доходів і ви­трат підприємства між податковим законодавством і П(С)БО України при­зводять до різниці в сумах податку на прибуток (податкові різниці), який обчислюється за кож­ним із вказаних порядків. Такі різниці потрібно враховувати, визначаючи ви­трати на прибуток. Податок на прибуток сплачується в сумі, визначеній за податковим законодавством : Д641 К 311. Відповідна величина зобов'язань повинна бути відображена в обліку:Д-т 98 К-т 641 .

Для обліку таких різниць застосовуються рахунки 17 «Відстрочені податкові активи» і 54 «Відстрочені податкові зобов»язання» та знаходить своє ві­дображення у ф. № 2 "Звіт про фінансові результати" , де сума витрат з податку на прибуток збільшується або зменшується на відстро­чені податкові активи та податкові зобов'язання.

Інформаційним джерелом для правильного визначення податку на при­буток і пов'язаних з ним податкових різниць є показники Декларації з пода­тку на прибуток і розрахунки бухгалтерії. На підставі таких даних необхідно визначити різницю між податком на прибуток за П(С)БО та розрахованою сумою податку відповідно до податкового законо­давства.

Наступним етапом є відображення змін відстрочених податкових активів і зобов'язань у ф. № 1 "Баланс". Розраховану суму витрат з податку на прибуток у ф. № 2 "Звіт про фінансові результати" (Д-т 98 – К-т 98). Порядок трансформації податку на прибуток відображається у розділі XII ф. № 5 "Примітки до річної фінансової звітності".


Читайте також:

  1. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  2. VІ. План та організаційна структура заняття
  3. XV. Фінансові результати від первісного визнання та реалізації сільськогосподарської продукції та додаткових біологічних активів
  4. А) Структура економічних відносин.
  5. А. Фінансові коефіцієнти
  6. А. Фінансові коефіцієнти
  7. Адміністративно – територіальний устрій і соціальна структура Слобожанщини у половині XVII – кінці XVIII століття
  8. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  9. Алфавіт мови і структура програми
  10. Аналіз економічної та неекономічної результативності маркетингової діяльності
  11. Аналіз звіту про фінансові результати
  12. АРХІВНІ ДОВІДНИКИ В СИСТЕМІ НДА: ФУНКЦІЇ ТА СТРУКТУРА




Переглядів: 1434

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методика складання Звіту про фінансові результати | Методика складання Звіту про рух грошових коштів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.