Порядок придбання торгового патенту регламентується п. 267.4. ст. 267 ПК України. Для провадження передбачених ст. 267 ПК України видів підприємницької діяльності суб'єкт господарювання подає до органу державної податкової служби за місцем сплати збору заявку на придбання торгового патенту, яка повинна містити відомості, передбачені в абзацах а–є підпункту 267.4.1. п. 267.4 ст. 267 ПК України.
Після отримання заявки орган державної податкової служби звіряє відомості, наведені в ній, з оригіналами або нотаріально посвідченими копіями документів, на підставі яких заповнена ця заявка. Ці документи після проведення звірки повертаються заявникові і в органі державної податкової служби не залишаються. До таких документів належать:
· виписка з ЄДР про державну реєстрацію суб’єкта підприємництва;
· витяг з установчих документів щодо юридичної адреси суб'єкта підприємницької діяльності, а у випадках, якщо патент придбавається для структурного (відокремленого) підрозділу, – довідка органу, який погодив місцезнаходження структурного (відокремленого) підрозділу, із зазначенням цього місця;
· квитанція (інший фінансовий документ) про сплату збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності;
· документ, що засвідчує право власності (оренди) на приміщення, в якому відбуватиметься здійснення виду підприємницької діяльності, що патентується.
Встановлення будь-яких додаткових умов щодо придбання торгового патенту не дозволяється.
Підстави для відмови у видачі торгового патенту
Орган державної податкової служби має право відмовити у видачі торгового патенту суб'єкту господарювання у разі:
· невідповідності відомостей, наведених у поданій суб'єктом господарювання заявці, документам, на підставі яких заповнена така заявка;
· невнесення до заявки усіх необхідних відомостей.
Строк видачі торгового патенту
Якщо підстав для відмови у видачі торгового патенту немає, орган державної податкової служби зобов’язаний у триденний термін з дня подання заявки видати особисто фізичній особі-підприємцю або особі, уповноваженій юридичною особою, торговий патент під підпис. Датою придбання торгового патенту є зазначена в ньому дата. Бланк торгового патенту є документом суворого обліку. Форма торгового патенту та порядок його заповнення встановлюються центральним органом державної податкової служби.