Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Оплата засновниками повної вартості акцій.

Згідно зі ст. 11 Закону, оплата вартості акцій, що розміщуються під час заснування АТ, може здійснюватися грошовими коштами, цінними паперами (крім боргових емісійних цінних паперів, емітентом яких є засновник, та векселів), майном і майновими правами, нематеріальними активами, що мають грошову оцінку.

Мета такої заборони – забезпечення реального вартісного наповнення статутного капіталу на етапі його створення.

На оплату акцій також не можуть передаватися права, нерозривно пов’язані з особистістю кредитора (право на одержання аліментів, на відшкодування шкоди, заподіяної життю або здоров’ю).

Оплата вартості акцій, що розміщуються під час заснування АТ, не може здійснюватися шляхом прийняття на себе зобов'язань з виконання для товариства робіт або надання послуг.

Безпосередньо форма оплати акцій встановлюється:

· при створенні АТ – в засновницькому договорі;

· у разі додаткового розміщення приватним способом – у протоколі рішення про приватне розміщення;

· у разі додаткового розміщення публічним способом – у проспекті емісії.

Ціна майна, що вноситься засновниками АТ в рахунок оплати акцій товариства, повинна відповідати ринковій вартості цього майна, визначеній відповідно до ст. 8 цього Закону.

Кожний засновник АТ повинен оплатити повну вартість придбаних акцій до дати затвердження результатів розміщення першого випуску акцій, тобто до дати проведення установчих зборів. У разі несплати (неповної оплати) вартості придбаних акцій до дати затвердження результатів розміщення першого випуску акцій АТ вважається незаснованим. До оплати 50 % статутного капіталу товариство не має права здійснювати операції, не пов’язані з його заснуванням.

До реєстрації звіту про результати розміщення акцій засновник має всі права, що засвідчуються акціями, крім права їх відчужувати та обтяжувати зобов’язаннями;

Затвердження установчими зборами АТ результатів закритого (приватного) розміщення акцій серед засновників товариства, затвердження статуту товариства, а також прийняття інших рішень, передбачених законом.

Установчі збори АТ –це орган колективного волевиявлення засновників, рішення якого оформляють основні організаційно-правові дії із заснування акціонерного товариства.

Згідно зі ст. 10 Закону установчі збори АТ мають бути проведені протягом трьох місяців з дати повної оплати акцій засновниками.

Згідно з п. 15 гл. 1 Положення «Про порядок реєстрації випуску (випусків) акцій при заснуванні акціонерних товариств» установчі збори повинні затвердити результати закритого (приватного) розміщення акцій протягом 60 днів з дня завершення закритого (приватного) розміщення акцій.

Кількість голосів засновника на установчих зборах АТ визначається кількістю акцій товариства, які підлягають придбанню цим засновником.

На установчих зборах АТ вирішуються такі питання:

· заснування товариства;

· затвердження оцінки майна, що вноситься засновниками в рахунок оплати акцій товариства;

· затвердження статуту товариства;

· утворення органів товариства;

· уповноваження представника (представників) на здійснення подальшої діяльності щодо утворення товариства;

· обрання членів наглядової ради, голови колегіального виконавчого органу товариства (особи, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу товариства), членів ревізійної комісії (ревізора);

· затвердження результатів розміщення акцій;

· обрання лічильної комісії;

· вчинення інших дій, необхідних для створення товариства.

Рішення з питань, зазначених у пунктах 1–3 ч. 2 ст. 10 Закону, вважаються прийнятими, якщо за них проголосували всі засновники АТ. Рішення з інших питань приймаються простою більшістю голосів засновників, якщо інше не передбачено засновницьким договором.

У разі заснування АТ однією особою рішення, зазначені в ч. 2 ст. 10 Закону, приймаються цією особою одноосібно і оформляються рішенням про заснування товариства. Якщо єдиним засновником товариства є фізична особа, її підпис на рішенні про заснування підлягає нотаріальному засвідченню.

Незатвердження установчими зборами статуту АТ вважається відмовою засновників від створення цього товариства та є підставою для повернення засновникам внесків, зроблених в рахунок оплати акцій. Повернення внесків здійснюється протягом 20 робочих днів з дати проведення установчих зборів, на яких не було прийнято рішення про затвердження статуту АТ.


Читайте також:

  1. Акціонерні товариства випускають облігації на суму не більше 25 % від розміру статутного капіталу і лише після повної оплати всіх випущених акцій.
  2. Альтернативні теорії вартості
  3. Альтернативні теорії вартості
  4. Альтернативні теорії вартості
  5. Аналіз вартості капіталу
  6. Аналіз витрат на 1 грн. вартості продукції
  7. Аналіз показників валового прибутку і собівартості реалізованої продукції
  8. Аналіз собівартості окремих видів продукції.
  9. Аналіз собівартості продукції за статтями витрат.
  10. Аналіз собівартості продукції тваринництва.
  11. Аналіз собівартості продукції: метод поглинання.
  12. Аудиторська оцінка вартості об'єктів приватизації та оренди.




Переглядів: 1106

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Закрите (приватне) розміщення акцій серед засновників товариства. | Реєстрація АТ та його статуту в органах державної реєстрації.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.