Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Майно АТ

Майно АТ закріплюється в статутному, власному, резервному та інших капіталах, не заборонених чинним законодавством.

Згідно зі ст. 155 ЦК статутний капітал АТ утворюється з вартості вкладів акціонерів, внесених внаслідок придбання ними акцій.

В АТ частки, на які поділений статутний капітал, виражені акціями, сукупна номінальна вартість яких і утворює розмір статутного капіталу.

Відповідно до положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування статутних капіталів господарських товариств»[101], забороняється формувати статутний капітал АТ за рахунок бюджетних коштів, коштів, одержаних у кредит і під заставу.

Статутний капітал товариства визначає мінімальний розмір майна товариства, який гарантує інтереси його кредиторів. Він не може бути меншим від розміру, встановленого законом.

Згідно із ч. 1 ст. 14 Закону мінімальний розмір статутного капіталу АТ становить 1250 мінімальних заробітних плат на основі ставки мінімальної заробітної плати, що діє на момент створення (реєстрації) АТ.

Слід зазначити, що подальша зміна законодавцем розміру мінімальної заробітної плати не обумовлює необхідності зміни розміру статутного капіталу, створеного у період дії попереднього розміру мінімальної заробітної плати, крім випадків, коли в разі підвищення мінімальної заробітної плати статутний капітал АТ став меншим від законодавчо регламентованого мінімального розміру статутного капіталу АТ.

Наприклад, розмір статутного капіталу АТ становив на початок 2011 р. 1 176 250 грн (розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2011 р. – 941 гривні, або 1250 мінімальних заробітних плат, із 1 грудня 2011 р. розмір мінімальної заробітної плати збільшився до 1004 грн і згідно із цією сумою статутний капітал аналізованого АТ становив приблизно 1 172 мінімальних заробітних плат. Отже, в цьому разі засновники повинні в обов’язковому порядку збільшити розмір статутного капіталу АТ або ліквідувати товариство.

Відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону передбачено наявність власного капіталу АТ. Власний капітал (вартість чистих активів) товариства– різниця між сукупною вартістю активів товариства та вартістю його зобов’язань перед іншими особами.

Якщо після закінчення другого та кожного наступного фінансового року вартість чистих активів АТ виявиться меншою від статутного капіталу, товариство зобов’язане оголосити про зменшення свого статутного капіталу та зареєструвати відповідні зміни до статуту у встановленому порядку. Якщо вартість чистих активів товариства стає меншою від мінімального розміру статутного капіталу, встановленого законом, товариство зобов’язане протягом 10 місяців з дати настання такої невідповідності усунути її або прийняти рішення про ліквідацію.

Резервний капітал.Згідно із ч. 1. ст. 19 Закону резервний капітал формується у розмірі не менше ніж 15 % статутного капіталу товариства шляхом щорічних відрахувань від чистого прибутку товариства або за рахунок нерозподіленого прибутку. До досягнення встановленого статутом розміру резервного капіталу розмір щорічних відрахувань не може бути меншим ніж 5 % суми чистого прибутку товариства за рік. Резервний капітал створюється для покриття збитків товариства, а також для виплати дивідендів за привілейованими акціями. Законами можуть бути додатково передбачені також інші напрями використання резервного капіталу. АТ, яке здійснює розміщення тільки простих акцій, має право формувати резервний капітал у порядку, передбаченому ч. 1 ст. 19 Закону. АТ, яке здійснює розміщення простих та привілейованих акцій, зобов'язане формувати резервний капітал у порядку, передбаченому ч. 1 цієї статті.

Також згідно із ч. 5 ст. 14 Закону статутом АТ може бути передбачено створення спеціального фонду для виплати дивідендів за привілейованими акціями. Порядок формування та використання такого фонду встановлюється ДКЦПФР.

Згідно із чинним законодавством, АТ має право за рішенням загальних зборів акціонерів збільшити і зменшити статутний капітал.


Читайте також:

  1. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  2. Види майнового страхування
  3. Види майнового та особистого страхування
  4. Види особистих немайнових прав і обов’язків подружжя
  5. Виконання рішень у немайнових спорах
  6. Виникнення майнових прав інтелектуальної власності.
  7. Відшкодування збитків - це відновлення майнового стану учас­ника господарських правовідносин за рахунок іншого суб'єкта — правопорушника.
  8. Відшкодування майнових збитків
  9. Г/. Речові права на чуже майно.
  10. Гарантії та захист майнових прав суб'єктів господарювання
  11. Договір доручення, комісії та управління майном.
  12. Договір доручення, комісії, управління майном.




Переглядів: 621

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Статутні документи АТ | Збільшення статутного капіталу АТ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.