Розкриття інформації, що міститься в проспекті емісії цінних паперів.
Проспект емісії акцій – документ, у якому ПАТ, яке здійснює публічне розміщення акцій в Україні, зобов'язане розкрити інформацію про себе і свою діяльність, а також про умови розміщення акцій. Вимоги до проспекту емісії цінних паперів зафіксовані в ст. 30 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок».
Згідно з підпункту 2.9, п. 2 гл. 2 розд. II Положення «Про порядок збільшення (зменшення) розміру статутного капіталу акціонерного товариства», розкриття емітентом інформації, що міститься в проспекті емісії акцій, відбувається шляхом опублікування зареєстрованого проспекту емісії акцій у повному обсязі в офіційному друкованому виданні ДКЦПФР не менше як за 10 днів до початку відкритого (публічного) розміщення акцій.
Вимоги до розкриття інформації про емітента і його фінансово-господарський стан установлює ДКЦПФР.
До інформації про цінні папери належить інформація, що стосується:
● виду, форми випуску, типу, кількості й номінальної вартості цінних паперів, щодо яких прийнято рішення про відкрите (публічне) розміщення;
● дати прийняття рішення про відкрите (публічне) розміщення цінних паперів;
● строків початку та закінчення відкритого (публічного) розміщення цінних паперів;
● порядку і форми виплати доходу за цінними паперами.
Проспект емісії цінних паперів підписує керівник емітента (голова виконавчого органу) та аудитор, потім емітент засвідчує печаткою. Особи, що підписали проспект емісії, тим самим підтверджують достовірність відомостей, які в ньому містяться, а аудитор – достовірність перевірених відомостей.
У разі, якщо емітент користується послугами андеррайтера щодо відкритого (публічного) розміщення випуску цінних паперів, проспект емісії погоджується з андеррайтером.
Особи, винні в поданні недостовірних відомостей у проспекті емісії цінних паперів, несуть відповідальність згідно із законами України.
Проспект емісії цінних паперів реєструється ДКЦПФР одночасно з реєстрацією випуску цінних паперів.
До реєстрації та опублікування інформації про внесення змін до проспекту емісії цінних паперів емітент не має права здійснювати відкрите (публічне) розміщення цінних паперів.