Для ТОВ характерна багаторівнева система управління, її компетенція передбачена статутом товариства, ст. 145-146 ЦК та ст. 58-63 Закону України «Про господарські товариства».
І. Загальні збори як вищий орган ТОВ
Загальні збори складаються з учасників товариства або призначених ними представників. Представники учасників можуть бути постійними або призначеними на певний строк. Учасник вправі в будь-який час замінити свого представника у загальних зборах, сповістивши про це інших учасників.
Виключна компетенція загальних зборів учасників ТОВ зафіксована в ч. 4 ст. 145 ЦК.
Збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більш як 60 % голосів.
Рішення загальними зборами приймається шляхом голосування учасників товариства (ст. 60. Закону України «Про господарські товариства»). Учасник товариства голосує кількістю голосів, яка є пропорційною його частці у статутному капіталі товариства. Більшість рішень загальних зборів приймається простою більшості від кількості присутніх учасників.
Рішення з питань визначення основних напрямків діяльності ТОВ, внесення змін до статуту та виключення учасника зі складу товариства вважається прийнятим, якщо за нього проголосують учасники, що володіють у сукупності більш як 50 % від загальної кількості голосів учасників товариства.
Згідно зі ст. 61 Закону України «Про господарські товариства» збори учасників ТОВ скликаються не рідше двох разів на рік, якщо інше не передбачено установчими документами.