Під час роботи учнів над заповненням таблиці пояснюю, що відповідно до надзвичайно відповідальних функцій Конституційного Суду України і порівняно невеликої кількості суб’єктів звернення до нього цей суд затверджено як єдиний. Найбільша кількість справ розглядається у загальних судах, тому їх система найбільш розгалужена: місцеві (районні, міські, військові суди гарнізонів), де більшість справ розглядається вперше; апеляційні (обласні, Автономної Республіки Крим, Київський і Севастопольський міські суди, військові суди регіонів та Військово-Морських Сил України).
Виходячи з резерву часу, характеризую систему господарських і адміністративних судів, зазначивши, що кількість можливих позивачів до господарських судів становить тисячі, можливо, десятки тисяч осіб. Тому створено не тільки Вищий господарський суд, але й обласні, Автономної Республіки Крим, Київський і Севастопольський міські господарські місцеві суди; апеляційні господарські суди, створені по сімох регіонах України.
Наймолодшою ланкою української судової системи є адміністративні суди. Процес їх створення ще триває. У випадку, коли громадянин оскаржує рішення чи дії органів місцевого самоврядування (сільська, селищна, міська, районна, обласна ради), він має звертатися до місцевого (районного чи міського) загального суду, який розглядатиме таку справу, діючи як місцевий адміністративний суд та розглядаючи справу за правилами адміністративного судочинства. Коли ж стороною в справі є орган державної влади (міністерство, районна чи обласна адміністрація тощо), доведеться звертатися до місцевого окружного адміністративного суду. Створено також апеляційні адміністративні суди та Вищий адміністративний суд України.