1. Злочином є передбачене цим Кодексом суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину.
2. Не є злочином дія або бездіяльність, яка хоча формально і містить ознаки будь-якого діяння, передбаченого цим Кодексом, але через малозначність не становить суспільної небезпеки, тобто не за-подіяла і не могла заподіяти істотної шкоди фізичній чи юридичній особі, суспільству або державі.
Стаття 12. Класифікація злочинів
1. Залежно від ступеня тяжкості злочини поділяються на злочини невеликої тяжкості, середньої тяжкості, тяжкі та особливо тяжкі.
2. Злочином невеликої тяжкості є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років або інше, більш м'яке Покарання.
3. Злочином середньої тяжкості є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше п'яти років.
4. Тяжким злочином є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше десяти років.
5. Особливо тяжким злочином є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.
Група 2.«Стадії вчинення злочину. Добровільна відмова від злочину» .
— Опрацюйте текст ст. 14—17 Кримінального кодексу України, порівняйте готування до злочину і замах на злочин, наведіть приклади незакінчених злочинів. Результати порівняння оформіть у вигляді таблиці.
Під час обговорення звертаю увагу учнів, що добровільна відмова від злочину не є стадією його вчинення, а внесена до таблиці лише для наочності, кращого розуміння відмінності між незакінченим злочином і добровільною відмовою.