Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Протокол FTP

FTP (англ. File Transfer Protocol – протокол передачі файлів) – це ще один широко використовуваний додаток. Він є стандартом Інтернет для передачі файлів. Необхідно розрізняти передачу файлів, саме те, що надає FTP, і доступ до файлів, що надається такими додатками як NFS (Network File System). Передача файлів полягає в копіюванні цілого файлу з однієї системи в іншу. Щоб використовувати FTP, необхідно мати відкритий бюджет на сервері, або можна скористатися так званим анонімним FTP (anonymous FTP).

Як і Telnet, FTP був створений для того, щоб працювати між хостами працюють під управлінням різних операційних систем, що використовують різні структури файлів і, можливо, різні набори символів. Telnet, проте, забезпечує зв'язок між різнорідними системами, змушуючи кожного учасника з'єднання працювати з одним і тим же стандартом: NVT, що використовує 7-бітний ASCII. FTP згладжує відмінності між системами з використанням іншого підходу. FTP підтримує обмежену кількість типів файлів (ASCII, двійкове і так далі) і структуру файлів (потік байтів або орієнтований на запис).

RFC 959 [Postel and Reynolds 1985] є офіційною специфікацією FTP. Цей RFC описує історію та розвиток передачі файлів протягом часу.

FTP відрізняється від інших програм тим, що він використовує два TCP з'єднання для передачі файлу.

Керуюче з'єднання встановлюється як звичайне з'єднання клієнт-сервер. Сервер здійснює пасивне відкриття на заздалегідь відомий порт FTP (21) і очікує запиту на з'єднання від клієнта. Клієнт здійснює активне відкриття на TCP порт 21, щоб встановити керуюче з'єднання. Керуюче з'єднання існує весь час, поки клієнт спілкується з сервером. Це з'єднання використовується для передачі команд від клієнта до сервера і для передачі відповідей від сервера. Тип IP сервісу для керуючого з'єднання встановлюється для отримання "мінімальної затримки", так як команди зазвичай вводяться користувачем.

З'єднання даних відкривається щоразу, коли здійснюється передача файлу між клієнтом і сервером. (Воно також відкривається і в інші моменти, як ми побачимо пізніше). Тип сервісу IP для з'єднання даних повинен бути "максимальна пропускна здатність", так як це з'єднання використовується для передачі файлів.

На русунку 11.1 показано спілкування клієнта і сервера за двома з'єднанням.

 

Рисунок 11.1 – Процеси, що залучені до передачі файлів

 

З рисунка видно, що інтерактивний користувач зазвичай не бачить команди і відгуки, які передаються по керуючому з'єднанню. Ці деталі залишені двом інтерпретаторам протоколу. Квадратик, позначений як "користувальницький інтерфейс", це саме те, що бачить інтерактивний користувач (повноекранний інтерфейс, заснований на меню, командні рядки і так далі). Інтерфейс конвертує введення користувача в FTP команди, які вирушають по керуючому з'єднанню. Відгуки, повертаються сервером по керуючому з'єднанню, конвертуються у формат, зручний для користувача.

Зверніть увагу на те, що існують два інтерпретатора протоколу, які за необхідності використовують дві функції передачі даних.

Протокол FTP надає різні способи управління передачею і зберігання файлів. Необхідно зробити вибір за чотирма пунктами.

1. Тип файлу.

а) ASCII файли. (За замовчуванням) Текстовий файл передається по з'єднанню даних як NVT ASCII. При цьому потрібно, щоб відправник конвертував локальний текстовий файл у NVT ASCII, а одержувач конвертував NVT ASCII в текстовий файл. Кінець кожного рядка передається у вигляді NVT ASCII символу повернення каретки, після чого слід переклад рядка. Це означає, що одержувач повинен переглядати кожен байт в пошуках пари символів CR, LF.

б) EBCDIC файли. Альтернативний спосіб передачі текстових файлів, коли на обох кінцях системи EBCDIC.

в) Двійкові або бінарні файли (Image). Дані передаються як безперервний потік бітів.

г) Локальний тип файлів. Спосіб передачі бінарних файлів між хостами, які мають різний розмір байта. Кількість бітів в байті визначається відправником. Для систем, які використовують 8-бітові байти, локальний тип файлу з розміром байта рівним 8 еквівалентний бінарним типом файлу.

2. Управління форматом. Застосовується тільки для ASCII і EBCDIC файлів.

а) Nonprint. (За замовчуванням) Файл не містить інформацію вертикального формату.

б) Telnet format control. Файл містить керуючі символи вертикального формату Telnet, які інтерпретуються принтером.

в) Fortran carriage control. Перший символ кожного рядка це Fortran символ управління формату.

3. Структура.

а) Структура файлу. (За замовчуванням) Файл сприймається у вигляді безперервного потоку байтів. Файл не має внутрішньої структури.

б) Структура запису. Ця структура використовується тільки у випадку текстових файлів (ASCII або EBCDIC).

в) Структура сторінки. Кожна сторінка передається з номером сторінки, що дозволяє одержувачеві зберігати сторінки у випадковому порядку. Надається операційною системою TOPS-20. (Вимога до хостів Host Requirements RFC не рекомендує використовувати цю структуру).

4. Режим передачі. Вказує на те, як файл передається по з'єднанню даних.

а) Режим потоку. (За замовчуванням) Файл передається як потік байтів. Для файлової структури кінець файлу вказує на те, що відправник закриває з'єднання даних. Для структури запису спеціальна 2-байтовая послідовність позначає кінець запису і кінець файлу.

б) Режим блоків. Файл передається як послідовність блоків, перед кожним з них стоїть один або кілька байт заголовків.

в) Стиснутий режим. Просте кодування неодноразово зустрічаються повторюваних байт. У текстових файлах зазвичай стискаються порожні рядки або рядки з прогалин, а в бінарних рядки з нульових байт. (Цей режим підтримується рідко. Існують більш оптимальні способи стиснення файлів для FTP.)

Якщо порахувати кількість комбінацій з наведених варіантів, то вийде 72 способу передачі і зберігання файлу. На щастя, можна ігнорувати багато з цих опцій, тому що вони не підтримуються в більшості реалізацій.

Найпоширеніші Unix реалізації FTP клієнта і сервера надають наступний вибір:

- Тип: ASCII або двійковий.

- Управління форматом: тільки nonprint.

- Структура: тільки файлова структура.

- Режим передачі: тільки потоковий режим.

Це обмежує нас одним з двох режимів: ASCII або двійковий.

Подібна реалізація відповідає мінімальним вимогам до хостів Host Requirements RFC. (RFC також вимагає забезпечити підтримку для структури запису, проте тільки якщо операційна система підтримує це, а Unix, як правило, не підтримує).

Більшість не-Unix реалізацій надає FTP можливості, які дозволяють обробляти їх власні формати файлів. Вимога до хостів Host Requirements RFC каже: "Протокол FTP включає безліч характеристик, деякі з яких поширені не дуже широко. Однак, для кожної характеристики в FTP існує щонайменше одна реалізація".

 


Читайте також:

  1. Багаторівневий підхід. Протокол. Інтерфейс. Стек протоколів.
  2. Види атак на механізми та протоколи автентифікації
  3. Віддалена робота із ОС. Протокол SSH. Утиліта putty
  4. Деякі протоколи і послуги Рівня застосувань.
  5. Дипломатичний протокол: сутність і роль в міжнародних відносинах
  6. Довідка. Протокол, витяг із протоколу
  7. Додаткові протоколи до Женевських конвенцій 1977 р.
  8. Етапи еволюції поштових протоколів
  9. Задачі протоколів обміну файлами
  10. Кіотський протокол
  11. Класифікація протоколів
  12. Криптографічні протоколи автентифікації




Переглядів: 891

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Задачі протоколів обміну файлами | Способи керування передачею і зберіганням файлів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.