Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Етапи еволюції поштових протоколів

Тема 10. Протокол IMAP

Література

1. Ральф Гильдебрандт, Патрик Кеттер. Postfix. Подробное руководство = The Book of Postfix: State-of-the-Art Message Transport. — СПб.: Символ-Плюс, 2008. — С. 512. — ISBN 978-5-93286-109-7


На даний момент існує кілька протоколів прийому передачі пошти між багатокористувацькими системами. Дамо короткий опис кожного з них.

ПРОТОКОЛ SMTP

"Internet" mail протокол, використовується для передачі пошти між багатокористувацькими системами, його можливості обмежуються тільки можливістю передавати, причому передача повинна бути обов'язково ініційована самою передавальної системою.

POP, POP2, POP3

Три досить простих не взаємозамінних протоколи, розроблені для доставки пошти користувачеві з центрального mail сервера і її видалення з нього, а також для ідентифікації користувача по імені/паролю. Він включає в себе SMTP, який використовується для передачі виходить від користувача пошти. Поштові повідомлення можуть бути отримані у вигляді заголовків, без отримання листа цілком.

POP3 має деяке число розширень зроблених на його базі, включаючи Xtnd Xmit, які дозволяють клієнту послати пошту використовуючи POP3 сесію, замість використання протоколу SMTP. Ще один "діалект": APOP підтримує шифрування пароля, (RSA MD5) який передається по мережі. Існує також варіант POP3 адаптований для доступу до дощок оголошень.

IMAP2, IMAP2BIS, IMAP3, IMAP4, IMAP4REV1

Ще одне сімейство досить простих протоколів, до всіх інших можливостям POP3 сімейства, IMAP дає можливість клієнту здійснювати пошук рядків у поштових повідомленнях, на самому сервері. IMAP здійснює зберігання пошти на сервері, у файлових директоріях (IMAP also allows mail on the server to be placed in server-resident folders.)

- IMAP2 – використовується в рідкісних випадках.

- IMAP3 – несумісне ні з чим рішення, більше не використовується.

- IMAP2bis – розширення IMAP2, яке до цих пір продовжує використовуватися, більше того IMAP2bis дозволяє серверам, розбиратися в MIME-структурі повідомлення.

- IMAP4 – перероблений і розширений IMAP2bis, який можливо використовувати де завгодно.

- IMAP4rev1 – деякі виправлення з невеликою кількістю проблем протоколу IMAP4.IMAP4rev1 розширює IMAP великим набором функцій включаючи частину тих, які використовуються в DMSP.

- ACAP – (Application Configuration Access Protocol), формально: IMSP (Interactive Mail Support Protocol) Протокол, розроблений для роботи з IMAP4, додавати можливість, пошукової підписки і передплати на дошки оголошень, поштові скриньки і для пошуку/знаходження адресних книг.

IMAP проти POP – можна знайти досить багато вузлів які підтримують POP і не дуже багато IMAP вузлів. Багато в чому це пояснюється, тим, що POP3 вже давно сформований Internet'овскій стандарт. Проте інтерес до IMAP4 проявило досить велике число компаній. IMAP4rev1 має багато зручностей заснованих на моделі, коли користувачі зберігають свою пошту на сервері, замість того, щоб зберігати її у себе на робочому комп'ютері. Величезна перевага цього протоколу, різко проявляється на персоналі, який "робить e-mail" з різних комп'ютерів і в різний час. Вони повинні мати один і той-же рівень якості послуг доступу до своєї пошти, де б вони не знаходилися.

DMSP, ESMTP ETRN, MIME

DMSP – Також відомий як PCMAIL. Робочі станції можуть використовувати цей протокол для прийому/посилки пошти. Система побудована навколо ідеї, що користувач може мати більш, ніж одну робочу станцію в своєму користуванні, однак це не означає реалізацію ідеї "public workstaion" у повному обсязі. Робоча станція містить статусну інформацію про пошту, директорію через яку відбувається обмін і коли комп'ютер підключається до сервера, ця директорія оновлюється до поточного стану на mail-сервері. DMSP не наслідує IMAP або POP, і я відчуваю що, скоро стане доступним і клієнтське програмне забезпечення до нього.

ESMTP ETRN – ETRN той, який описаний в RFC 1985, модифікована версія SMTP команди TURN, яка доступна в розширеній редакції SMTP протоколу (ESMTP). Він надає більш простий інтерфейс, ніж POP.

MIME – (Multipurpose Internet Mail Extensions) Стандарт для формату листів не ASCII змісту і мають кілька частин. Всякий клієнт може вивантажити/завантажити собі файли, які використовують MIME кодування. Деякі клієнти мають вбудовану систему кодування/декодування MIME повідомлень. Client-Server'ние протоколи зазвичай працюють тільки з цілими повідомленнями і можуть отримувати/посилати MIME повідомлення, правда, як частина іншого повідомлення, тому що MIME розроблений так, щоб бути прозорим для всіх існуючих mail систем. Однак IMAP4 має можливість працювати як з повними, так і з окремими частинами MIME повідомлення.

LAN E-MAIL, X.400, LDAP

LAN e-mail можна надавати використовуючи метод file sharing (файлове поділ/надання), наприклад, через NFS, що дозволяють Unix станціям розділяти однакову mail spool область, або використовувати Novell's SMF (Simple Message Format) на Novell'овском файловому сервері. І якщо програма коректно обробляє захоплення фалів, то посилати/приймати пошту можна незалежно від протоколів файлового обміну. Наприклад: Unix системи можуть використовувати який-небудь AFS або NFS. Pegasus це pc/mac client-пpогpамма використовує file service'и Novell'овского сервера.

X.400 – транспортний протокол, визначений для зв'язку двох вузлів доступу, розроблений консорціумом ISO. Він жорстко прив'язаний на TCP/IP SMTP протоколі із заголовком, описаним в документі RFC822. Консорціум X.400 фірм (XAPIA) розробив API для X.400 сумісних програм званий CMC.

LDAP – (the Lightweight Directory Access Protocol) почав використовуватися на деяких клієнтах, як Інтернет-шлях отримання E-mail адреси від сервера, тобто ви отримуєте можливість, набрати будь-яке ім'я отримувати його e-mail адресу від server-based каталогу. LDAP, звичайно має і інші застосування. Є плани в додавання LDAP клієнта в IMAP і POP клієнтів. LDAP легко може бути інтегрований з системами, заснованими на протоколі X.500 він легко Гутіра в обидві сторони. Обидва методи надають методи для пошуку, і отримання полів каталогу, але не визначають імена полів або того що повинно міститися в цих полях.

ПОШТОВІ API - MAPI (MICROSOFT), VIM (LOTUS), AOCE (APPLE)

Ще один із способів це використання API-яких фірм виробників. Це дозволяє змішувати RPC механізми з якимись додатковими послугами доступними через набори API. Наприклад, виробник визначає API, і він може бути використаний через IPX або TCP/IP, в обох випадках підтримується стеки RPC механізмів. Зараз досить багато таких рішень "пропихується" великими фірмами:

MAPI (Microsoft); VIM (Lotus); AOCE (Apple). Такі API використовуються у своїй основі програмами здатними приймати/надсилати пошту в тому чи іншому вигляді, просто користуючись функціями API, які в свою чергу взаємодіють з сервером підтримуючим аналогічний API. Специфікації для взаємодій типу client-server, залежить як від починаючи з протокольного стека аж до RPC, так і самого API.

 


Читайте також:

  1. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  2. Iсторичне значення революції.
  3. Антитоталітарні демократичні революції у країнах Східної Європи. Розпад Югославії. Об’єднання Німеччини
  4. Асортиментний процес включає три основних етапи: концентрацію, кастомізацію і розсіювання.
  5. Аудит фінансово-господарської діяльності бюджетних установ включає три етапи.
  6. Багаторівневий підхід. Протокол. Інтерфейс. Стек протоколів.
  7. Бізнес-моделювання в системі управління розвитком підприємства. Поняття та етапи формування бізнес-моделі
  8. Бюджетний процес, його поняття і складові етапи
  9. Виборчий процес і його етапи
  10. Види і форми спілкування. Етапи спілкування.
  11. Види, етапи і цілі кар'єри
  12. Виділяють три етапи розвитку ЗЕД в Україні.




Переглядів: 958

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розгортання поштового серверу на основі ОС FreeBSD | Набір команд і формат повідомлень протоколу ІМАР

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.