Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Протокол SMB/CIFS

Загальний протокол доступу до файлів Інтернет (Common Internet File System - CIFS) своїм походженням зобов'язаний технології блока серверних повідомлень (Server Message Block - SMB), яка вперше з'явилася в MS DOS 3.3. У стандарті SMB описаний протокол відправки команд файлової системи (відкрити файл, вважати, записати, блокувати і закрити) від клієнта до файлового серверу.

Перед обговоренням технічних подробиць технологій CIFS і SMB необхідно з'ясувати основні відмінності між ними. Спочатку існувала тільки технологія SMB, яка використовувалася як клієнт-серверного файлового протоколу в світі персональних комп'ютерів. У середині 1980-х років компанія Microsoft дала своєї реалізації протоколу SMB на ¬ звання CIFS і почала позиціонувати CIFS в якості прямого конкурента стандартів WebNFS і NFS. Компанія Microsoft надала ознайомчий документ RFC на розгляд групі IETF (Internet Engineering Task Force), і згодом термін дії документа закінчився без спроб перетворити RFC в одну з специфікацій IETF.

Незалежні від компанії Microsoft постачальники пристроїв NAS приступили до розробки специфікації CIFS і організували кілька заходів для популяризації CIFS. Асоціація SNIA (Storage Networking Industry Association) взяла на себе завдання публікації CIFS. Компанія Microsoft також випустила специфікацію CIFS (вона називалася Common Internet Filesystem Access Protocol), що розповсюджувалася безкоштовно.

У схожих один на одного специфікаціях SNIA CIFS і CIFS від компанії Microsoft описується протокол, використовуваний клієнтами Windows NT 4.0 для отримання доступу до ресурсів серверів Windows NT. В обох специфікаціях не розглядається протокол SMB, який застосовується в нових версіях Windows (наприклад, не зачіпається клієнтське кешування, яке підтримується в Windows 2000). Крім того, у специфікаціях не описані всі протоколи взаємодії між серверами. Новий стандарт SMB, що не належить до безкоштовних специфікаціям, описаний у відповідній специфікації, яка за певну плату поширюється компанією Microsoft, що стало можливим завдяки судовим рішенням Європейського Союзу та уряду США.

Таким чином, компанія Microsoft знову стала називати свою реалізацію описуваної технології блоком SMB. По суті, SMB від Microsoft - це закритий протокол, який представляє собою розширену версію індустріального стандарту CIFS.

Крім того, слід звернути увагу на історичний зв'язок між SMB/CIFS і NetBIOS. Програмний інтерфейс NetBIOS (рівень сеансу в моделі OSI) на даний момент безнадійно застарів. Інтерфейс реалізує рівень абстракції, який дозволяє додаткам працювати з різними транспортними протоколами, наприклад TCP/IP, NetWare або вже забутим протоколом XNS (Xerox Network System). Необхідність в програмному інтерфейсі додатків, який надає можливість створення додатків, що не залежать від мережевого протоколу, існує і понині. Однак зараз для цього зазвичай використовується інтерфейс сокетів, зокрема у світі Windows - інтерфейс Winsock.

Компанія Microsoft використовувала NetBIOS для перетворення імен (пре ¬ освіти імені сервера в мережевий адресу), але зараз для цього призначена стандартна служба DNS.

Спочатку Microsoft не використала TCP/IP в якості транспортного протоколу, що кардинально змінилося з часом, проте підтримка NetBIOS продовжувала бути присутнім. Проте роль NetBIOS постійно зменшувалася. Після призначення порту TCP/IP для файлових серверів SMB залежність від NetBIOS була повністю "вилікувана", принаймні в контексті базового протоколу. Але ситуація залишалася заплутаною, оскільки деяким вторинним службам клієнтів і серверів Windows все одно був потрібний протокол NetBIOS. Хорошим прикладом буде оголошення серверами про свою присутність в мережі і надання списку доступних служб, а також передача цих оголошень клієнтам іншими серверами. З часом служби були перероблені і NetBIOS був повністю знятий з рахунків з виходом Windows 2000.

Нарешті, спадщина SMB можна помітити в кожному запиті CIFS, оскільки кожний запит і відповідь повинні починатися зі значення "0xFF", після чого йдуть такі символи ASCII, як "SMB".

 


Читайте також:

  1. Багаторівневий підхід. Протокол. Інтерфейс. Стек протоколів.
  2. Види атак на механізми та протоколи автентифікації
  3. Віддалена робота із ОС. Протокол SSH. Утиліта putty
  4. Деякі протоколи і послуги Рівня застосувань.
  5. Дипломатичний протокол: сутність і роль в міжнародних відносинах
  6. Довідка. Протокол, витяг із протоколу
  7. Додаткові протоколи до Женевських конвенцій 1977 р.
  8. Етапи еволюції поштових протоколів
  9. Задачі протоколів обміну файлами
  10. Кіотський протокол
  11. Класифікація протоколів
  12. Криптографічні протоколи автентифікації




Переглядів: 1014

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Стек NetBIOS/SMB | Альтернативна реалізація із вільним вихідним кодом – сервер SAMBA

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.