Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Цілі та задачі предмета ОП.


Охорона праці– це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних та лікувально-профілактичних заходів і засобів, спрямованих на збереження здоров’я та працездатності людини в процесі праці.

Метою ОП є створення на кожному робочому місці безпечних умов праці, безпечної експлуатації обладнання, зменшення або повна нейтралізація дії шкідливих і небезпечних виробничих факторів на організм людини і зниження виробничого травматизму і профзахворювань.

Складовими ОП є: законодавство про працю, виробнича санітарія і гігієна праці, техніка безпеки та пожежна безпека.

Виробнича санітарія – це система організаційних заходів і технічних засобів, що запобігають, або зменшують дію шкідливих виробничих факторів.

Гігієна праці – це галузь, що вивчає трудову діяльність людини і виробниче середовище, в якому відбувається, вплив на організм та розробляє санітарно-гігієнічні заходи, що спрямовані на створення сприятливих та здорових умов праці і підвищення її продуктивності.

Техніка безпеки– це система організаційних заходів і технічних засобів, що запобігають дії на працюючих небезпечних виробничих факторів.

Охорона праці– це соціально-технічна наука, що вивчає теоретичні й практичні питання безпеки праці, запобігання виробничого травматизму, професійних захворювань, отруєнь, аварій, пожеж і вибухів на виробництві.

Це комплексна дисципліна, яка вивчається з метою формування у майбутніх фахівців для подальшої професійної діяльності рівня знань та умінь з правових та організаційних питань ОП, з питань гігієни праці, виробничої санітарії, техніки безпеки та пожежної безпеки, що визначені відповідними державними стандартами освіти, а також активної позиції щодо практичної реалізації принципу пріоритету охорони життя та здоров’я працівників. ОП базується на загальноосвітніх (фізика, хімія, математика) дисциплінах. Особливо тісно пов’язана з безпекою життєдіяльності, науковою організацією праці, ергономікою, інженерною психологією та технічною естетикою. Всі вищевказані дисципліни належать до комплексу наук, що вивчають людину в процесі праці. В них єдина мета – сприяти збереженню здоров’я та працездатності людини, підвищенню її продуктивності праці, усуненню або зменшенню впливу на неї шкідливих і небезпечних виробничих факторів.

Безпека життєдіяльності– це дисципліна, яка вивчає загальні закономірності виникнення небезпек, їх властивості особливості впливу на людину, наслідки такого впливу, а також способи та засоби захисту життя та здоров’я людини й середовища її проживання від реальних та потенційних небезпек.

Наукова організація праці - займається вивченням, розробкою і впровадженням у практику раціональної побудови трудового процесу, при якому забезпечується висока продуктивність праці, створюються умови для збереження здоров’я працівників, збільшується період їх трудової діяльності.

Ергономіка - досліджує, розробляє та дає рекомендації щодо конструювання, виготовлення та експлуатації технічних засобів, які забезпечують людині в процесі праці необхідні зручності, зберігають її сили, працездатність та здоров’я.

Інженерна психологія - вивчає взаємодію людини з новою технікою і встановлює функціональні можливості людини в трудових процесах з метою створення таких умов праці, при яких зберігаються високі психофізіологічні можливості людини.

Технічна естетика - встановлює залежність умов та результатів праці від архітектурного, конструктивного та художнього вирішення завдань праці, робочих місць, дільниць, цехів, санітарно-побутових та інших допоміжних приміщень – всього, що оточує людину на виробництві.

Курс ОП складається з п’яти розділів:

· Законодавча та нормативна база і управління ОП;

· Гігієна праці і виробнича санітарія;

· Техніка безпеки;

· Пожежна безпека;

· Долікарська допомога;

 


Читайте також:

  1. Алгоритм розв’язання задачі
  2. Алгоритм розв’язання розподільної задачі
  3. Алгоритм розв’язування задачі
  4. Алгоритм розв’язування задачі
  5. Алгоритм розв’язування задачі
  6. Алгоритм розв’язування задачі
  7. Алгоритм розв’язування задачі
  8. Алгоритм розв’язування задачі
  9. Алгоритм розв’язування задачі оптимізації в Excel
  10. Аналіз інформації та постановка задачі дослідження
  11. Аналіз перед розв’язуванням задачі
  12. Аналіз перед розв’язуванням задачі




Переглядів: 630

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розділ 1. НАУКОВІ, ПРАВОВІ, ОРГАНІЗАЦІЙНІ | Основні етапи розвитку ОП.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.