Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Профілактика туберкульозу.

Туберкульоз – небезпечне захворювання, що важко піддається лікуванню. Для здоров’я людини велику небезпеку представляють хворі тварини з відкритою формою туберкульозу. Люди можуть заразитися при вживанні інфекційного молока і приготовлених із нього продуктів (масло, сир, сметана та ін.) або аерогенним шляхом.

Персонал, що доглядає за тваринами, в неблагополучних щодо туберкульозу господарствах, повинен бути ознайомлений з правилами особистої профілактики, забезпечений спеціальним одягом і взуттям, проінструктований і щеплений проти туберкульозу вакциною БЦЖ віком до 30 років, забезпечувати своєчасне медичне обстеження на туберкульоз. Неповнолітніх, вагітних і мам що годують дітей звільняють від роботи. Забороняється на скотному дворі приймати їжу, пити та палити, тобто дотримуватись особистої гігієни.

В тваринницьких приміщеннях повинні бути рукомийники з водою і дезрозчинами, мило, рушник і аптечка першої допомоги.

М’ясо тварин, яке реагує на туберкульоз і має хоч незначні патзміни в органах і тканинах, підлягає термічній обробці. При виснаженні і любій формі враження органів і лімфатичних вузлів і при генералізованому процесі, туберкульозну тушу і органи направляють на технічну утилізацію. При відсутності виснаження і наявності туберкульозного враження в одному з органів чи лімфатичному вузлі тушу після видалення враженого органа направляють для знезараження,а шпик і внутрішній жир перетоплюють. Шкури випускають без обмежень. Молоко від тварин, які позитивно реагують на туберкулін, знезаражують кип’ятінням і потім використовують його для годівлі тваринам. Молоко від тварин з клінічними ознаками кип’ятять протягом 10 хв. і теж використовують для годівлі тварин. Молоко від корів оздоровчих груп знешкоджують в господарстві в пастеризаторах при температурі 90º протягом 5 хв. і здають на молокозавод де його піддають пастеризації при звичайному режимі. Молоко із неблагополучних господарств по туберкульозу сепарують, перегін в пастеризованому вигляді дають в корм тваринам, а вершки в пастеризованому виді здають на молокозавод.

Поточну і заключну дезінфекцію тваринницьких приміщень, вигульних майданчиків, інвентаря і обладнань необхідно проводити дезинфікуючими розчинами: 3% розчином їдкого натру, 20% сумішшю свіжо гашеного вапна, 3% емульсією феносмоліну, лужний розчин формальдегіду з вмістом формальдегіду 3%. Для аерозольної дезінфекції використовують 40% розчин формальдегіду з розрахунку 40 мл на м3 при експозиції 48 годин. Для дезінфекції грунту застосовують лужний розчин формальдегіду з розрахунку 10 л на м2, хлорне вапно 5 кг/м площі. Гній знезаражують біотермічним способом або спалюють.

Основними заходами, які направлені на ліквідацію туберкульозу є перш за все своєчасне виявлення хворих тварин, термінове видалення із загального стада хворих тварин та забою їх на м’ясо-переробних підприємствах. Поголів’я врх з 2 місячного віку досліджують за допомогою внутрішньо шкірної проби (туберкулінізація).


Читайте також:

  1. АНАЛІЗ І ПРОФІЛАКТИКА ПРОФЗАХВОРЮВАНЬ ТА ВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ
  2. Аналіз і профілактика травматизму, профзахворюваності на виробництві.
  3. Аналіз, прогнозування, профілактика травматизму та професійної захворюваності в галузі
  4. Антенатальна профілактика стоматологічних захворювань
  5. Віктимологічна профілактика окремих видів злочинів
  6. Гасіння та профілактика пожеж на об’єктах галузі.
  7. ГОСТРА АНАЕРОБНА ІНФЕКЦІЯ. ПРОФІЛАКТИКА ГАЗОВОЇ ГАНГРЕНИ, ПРАВЦЯ.
  8. Дитячі інфекційні хвороби та їх профілактика
  9. ДІАГНОСТИКА СТАНУ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВОЇ ДІЛЯНКИ ДІТЕЙ. ПРОФІЛАКТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ І МОРФОЛОГІЧНИХ АНОМАЛІЙ
  10. Засоби для інгаляційного наркозу (ефір, фторотан, діазоту оксид, енфлуран, ізофлуран). Порівняльна характеристика. Ускладнення до і після наркозу, їх профілактика.
  11. ІМУНОПРОФІЛАКТИКА.
  12. Контроль та профілактика стану повітряного середовища на виробництві




Переглядів: 466

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Профілактика сибірки. | Профілактика туляремії.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.