Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Антенатальна профілактика стоматологічних захворювань

 

Антенатальна - вплив на організм дитини до її народження ч / з організм матері.

 

Постнатальна - будь-які види профілактики, після народження людини.

 

Зараз всі програми в основному орієнтовані на постнатальну профілактику, на відміну від інших країн.

 

Вагітні жінки є особливою групи пацієнтів: Під час вагітності у жінки погіршується стан порожнини рота (карієс і захворювання людини), з іншого боку вважається що всі схильності до захворювань закладаються у внутрішньоутробному розвитку.

 

Цілі стом допомоги вагітним:

Поліпшити стоматологічний статус самої вагітної жінки

Здійснити онтонотальную профілактику карієсу у дітей

 

З чим пов'язано порушення стоматологічного статусу у вагітної жінки:

 

1. Ризик розвитку карієсу в другій половині вагітності. Це пов'язано зі зміною обміну кальцію в її організмі. У нормі це проходить непомітно, але якщо жінка страждає частими токсикозами (гістозамі), захворюваннями шлунково-кишкового тракту, хронічними захворюваннями нирок, тоді розподіл кальцію більше помітно: кістки більш порізно, менше кальцію в слині, емаль кальцію недоотримує, активний розвиток каріозного процесу. Стоительство скелета плода починається після 20 тижня вагітності.

 

2. Захворювання пародонту. Гінгівіти і пародонтити. Всключают в себе патологію ясна, кісткової тканини і цементу кореня. Ці зміни пов'язані з порушенням гормонального фону. Відзначається підвищений викид гормону гіпофіза і статевих залоз. Збільшується виробатка гонадотропного і тиреотропного Горманом, це призводить до набряку шкіри та слизових оболонок (у тому числі й ПР), прогестерон і естроген посилюють зроговіння слизової ПР і провокують набряк ПР, на слизовій накопичення великих пластів слущенного епітелію - це сприятливо для розвитку патогенної м / флори в ПР. в результаті гіпертрофія і гіперемія ясен, далі розвиток пришеечного карієсу у зв'язку з тривалим запаленням ясен. Активізуються процеси надмірного утворення тканин ясен. Пухлиноподібні утворення - епуліси. Нарости ясна у вигляді сосочків або грибів.

 

Каріозний процес протікає досить активно.

 

Ознаки активізації каріозного процесу:

Поява білих плям на емалі (карієс у стадії карієсу плями = вогнищева демінералізація емалі). Характерно для людей із захворюваннями обміну в-в, підлітки, вагітні жінки.

Поява нових каріозних порожнин за короткий проміжок часу.

Швидке випадання пломб. При дотриманні всіх технологій ми можемо спостерігати рецидив навколо пломби, відколи пломб і т.д.

 

Фактори, що сприяють розвитку стоматологічних захворювань у вагітної жінки:

Общесоматической патологія (порушення обміну в-в, хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, хронічні ентеріколліти і захворювання жовчовивідних шляхів, захворювання нирок (пієлонефрит) та щитовидної залози (гіпотиреоз).

Наявність зубощелепних аномалій (звуження верхнього та нижнього зубного ряду (скупченість зубів, порушення гігієни), аномалії вуздечок (короткі вуздечки мови і губ - натяг їх призводить до ішемії тканин ясен), дрібне переддень ПР (натяг тканин, перехідної складки, ішемія ясна, Запалення)

Незадовільна гігієна ПР

 

Дослідження показали, що у 94% вагітних жінок виникає необхідність у терапевтичним лікуванні і 54% потребують ортопедичної допомоги.

 

Особливості внутрішньоутробного періоду розвитку ЗЩ системи:

 

4 - 5-й тиждень - відбувається формування щелепних кісток плоду і м'які тканини обличчя. Вплив агресивних чинників призводить до формування ущелин.

 

6 - 7 тиждень - закладка зачатків тимчасових зубів, зуби можуть не закластися або надкомплектні зуби.

 

17 - 18 тиждень - починається закладка зачатків постійних зубів. Може розвинутися адентія або надкомплектні зуби

 

20 тиждень - починається мінералізація зачатків молочних різців. Емаль може бути слабомінералізованої, майбутні зуби вразливість. Можуть формуватися некаріозні поразки такі як гіпоплазія емалі.

 

28 тиждень - починають мінералізуватися зачатки молочних іклів і молярів. Йде активна мінералізація скелета плода.

 

32 - 34 тиждень - починається мінералізація зачатків перших постійних молярів.

 

38 тиждень - початок мінералізації перших постійних різців.

 

Порушення внутрішньоутробного періоду розвитку призводить:

Диспропорція зростання і порушення дозрівання органів і систем

Морфологічна і функціональна незрілість тканин і органів ЗЧ системи

У дитини формується схильність до карієсу і розвиваються різні некаріозні ураження твердих тканин зубів

 

Фактори, що порушують нормальне формування ЗЩ системи:

Хронічні захворювання жінки (екстрагінетальная патологія)

Гістози другої половини вагітності, спадкові фактори

Професійні шкідливості

Хронічна стресова ситуація

 

Програма стоматологічної допомоги вагітним жінкам:

Постановка вагітної жінки на диспансерний облік (у перші 12 тижнів). Стоматолог розробляє кратність відвідувань. За стандартом: до 20 тижня - 1 раз на місяць, з 20-32 тижнів 2 рази на місяць, після 32 тижня 3 рази на місяць. Але хоча б появу один раз на триместр.

 

Заходи:

Санація ПР (до вагітності)

Проводиться лікування карієсу зубів

Слідкувати за зоболеваніямі пародонту. Пародонтогенние токсини легко проходять гематоплацентарний бар'єр

 

Особливості санаційних заходів:

Ідеальний час лікування другий триместр (в інший час не можна призначати рентгенодіагностику, антибіотики, йде органогенез, у третьому триместрі стресовий фактор може викликати початок родової діяльності, вагітну жінку не можна лікувати лежачи - матка з пладом може притиснути нижню порожнисту вену - падіння артеріального тиску, запаморочення, Частий пульс, втрата свідомості, при необхідності лікують сидячи, в крайньому випадку напівсидячи. Протипоказань до анастезії немає. Використовувати артікоіновий ряд анастетіков, 1: 200 000 - зміст вазоконстриктора. Не призначаються антибіотики - тетрацінклін (порушення мінералізації), не призначається аспірин - розрідження крові своєчасне видалення зруйнованих зубів

Профілактичні курси, спрямовані на запобігання карієсу та запобігання захворювань пародонту:

Прогнозування карієсу у вагітної жінки (тест емалевою резистентності, клінічне визначення швидкості ремінералізації емалі і ін) високий ризик або низький.

Карекція кальцівого обміну. Призначення препаратів кальцію всередину. Це спірне питання. З одного боку це життєво необхідний елемент. Добова потреба здорової людини до 25 років 1000 мг / добу, після 25 років 800 мг / сут. У вагітних 1500 мг / добу. У годуючих 2000 мг / добу. У дітей 600 - 800 мг на добу. (Препарати кальцію: Кальцій Д3 нікомед - вагітність і лактація, містить карбонат кальцію; Кальціймід - із стулок мідій, містить цитрат кальцію; Вітрум кальціум - карбонат кальцію; Гравінова; Кальційсандесфорте. Глюконад і гліцерофасфат кальцію погано всмоктуються в ШКТ - вони не призначаються. На першому місці цитрат на другому карбонат кальцію. Призначаються у другій половині вагітності, але порадитися краще з окушером гінекологом, спостерігає лікарем. Знати про хронічні захворювання нирок, хронічні ентероколіти супроводжуються діареєю, багата їжа фосфатами інгібує кальцій, також міцний чай і кава. Також надходження кальцію за рахунок правильного харчування. Неправильно посилено поїдати сир. В'ялена риба з кістками містить 3000 мг кальцію на 100 г продукту, а сир всього 95 мг. Але вагітним солона їжа не показана, т до хочеться пити, а нирки працюють за двох. Горіхи кунжут 1150 мг/100 гр, твердий сир (гауда, міндальскій) 600 мг/100 гр. Сільдерей 240 мг/100 гр, мигдаль 254, плавлений сир 300 мг, йогурт 120, 3% або 1% молоко 100-120 мг/100 гр, курога170.

Полівітаміни, якщо це не зробив окушер-гінеколог (прігновіт - вітаміни та макро та мікроелементи). Йод важливий для вагітних. Нестача йоду призводить до недостатньої функції щитовидної залози. З 5-го місяця вагітності починає функціонувати щитовидна залоза - дитина з вродженим гіпотеріоз і розвивається крітінізм = олігофренія. Гравінова, Ондевіт і Гіндевіт

Місцева профілактика карієсу. Полоскання порожнини рота з ремінерадізірующімі р-ми або втирання гелів (ремагель). Призначаються препарати фтору. Аплікації фтористих лаків або методика глибокого фторування. Ці курси кожен триместр. Професійна гігієна ПР (профілактика карієсу і захворювань пародонту). Корекція гігієни ПР. призначаються щітки з м'який щетиною або середньої жорсткості. Зубні пасти із вмістом фтору (лечбно-профіллактіческіе) зубна нитка ополіскувачі з фтором 1-2 рази на день

Профілактика захворювань пародонту. Професійна гігієна, пости з триклозаном, хлоргексидином, з протизапальними трав'яними компанентом. Гідро або оутомассаж ясен.

Ондонатальная профілактика. Фторид натрію 2,2 мг / добу. Після народження пити припиняє.

Мотивація до лікування екстрагенітальної патології.

Потрібно навчити вагітну жінку правильно доглядати за порожниною рота малюка. Обробку ПР потрібно починати відразу після народження малюка (великий ризик розвитку гріпковой інфекції - кандидоз) після кожного прийому їжі протирають тампоном в кип'яченій воді ПР, з прорізуванням перших зубів починають чистити зуби (силіконові напальчники), з року в дитини з'являється перша зубна щітка. Зубна паста призначається з 2-х річного віку. Режим годування дитини д б правильним - після нічного годування зуби потрібно протерти.

 

 


Читайте також:

  1. Аверсивную терапію використовують, як правило, при лікуванні алкоголізму, нікотиновій залежності і деяких інших захворювань.
  2. Аналіз виробничого травматизму і професійних захворювань в рослинницькому технологічному комплексі
  3. АНАЛІЗ І ПРОФІЛАКТИКА ПРОФЗАХВОРЮВАНЬ ТА ВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ
  4. Види профзахворювань
  5. Визначення економічних наслідків виробничого травматизму та професійних захворювань
  6. ВИЯВЛЕННЯ ХРОНІЧНИХ ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ І ОТРУЄНЬ
  7. Гасіння та профілактика пожеж на об’єктах галузі.
  8. ГОСТРА АНАЕРОБНА ІНФЕКЦІЯ. ПРОФІЛАКТИКА ГАЗОВОЇ ГАНГРЕНИ, ПРАВЦЯ.
  9. Дитячі інфекційні хвороби та їх профілактика
  10. ДІАГНОСТИКА СТАНУ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВОЇ ДІЛЯНКИ ДІТЕЙ. ПРОФІЛАКТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ І МОРФОЛОГІЧНИХ АНОМАЛІЙ
  11. Діяльність Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань




Переглядів: 2916

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Принципи лікування мітохондропатій | Комунальні методи профілактики

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.