Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Профілактика Ку-гарячки.

Ку-гарячка – заразна хвороба людей і тварин, що викликається особливим видом рикетсій. Зараження відбувається аерогенними, аліментарними шляхами і трансмісивно. Зараження відбувається головним чином при прибиранні тваринницьких приміщень, переробці сирих тваринних продуктів (шерсті, волосся), через повітря, яке забруднене рикетсіями, а також при вживанні в їжу сирого молока, м’яса від хворих тварин.

Хвороба проходить у вигляді гострого захворювання, при цьому відмічають нездужання, слабкість, втрата апетиту, біль в скронях і лобі, світлобоязнь, болючість спини і литкових м’язів. Дуже часто супроводжується запаленням легень, при якому відмічають сухий кашель, біль в грудях, виділення мокроти з домішками крові. Ку-гарячка триває 4-5 тижнів і супроводжується ускладненнями: запаленням легень, плевритом, хворобами серця, інколи призводить до смерті.

В неблагополучних господарствах по Ку-гарячці з метою профілактики і ліквідації захворювання проводять такі заходи: клінічний огляд, серологічне дослідження тварин, ізоляція хворих від основного стада, повторне дослідження крові на РЗК хворого або позитивно реагуючого проводять через кожні 25-30 днів, а умовно здорового через 15-20 до отримання двох кратних негативних результатів. Після чого таких тварин вертають в стадо. Перед поверненням тварин в приміщення шкіряний покрив піддають ретельній чистці і обмивають 1% розчином їдкого натру або 2% розчином креоліну. Овець і кіз позитивно реагуючих на Ку-гарячку з отар не виділяють, а всю отару утримують ізольовано від здорових тварин. Все поголів’я неблагополучної отари через кожні 30 днів досліджують на РСК до отримання двох кратних негативних результатів. В приміщеннях де утримують неблагополучних тварин встановлюють ящики з кришками з непроникними стінками і дном для прибирання абортованих і мертвонароджених плодів. Абортовані і мертвонароджені плоди і підстилку спалюють. Предмети догляду дезінфікують один раз на 5 днів, а коли проходить окіт щоденно при вході встановлюють дезбар’єри. Гній, підстилку і залишки корму піддають термічній обробці або спалюють.

Шерсть, козиний пух, каракульські смужки від овець і кіз з неблагополучних отар направляють на фабрики в подвійній тарі з відповідними довідками ветеринарного і санітарного нагляду про неблагополуччя тварин по Ку-гарячці для послідуючої дезинфекції.

В неблагополучних господарствах забороняється вивіз фуражу і підстилки, які були в контакті з хворими тваринами; вивід тварин позитивно реагуючих; забій тварин на м’ясо; вживати в їжу людям і в корм тварин молока в сирому вигляді від овець і кіз або від ізольованих груп. Молоко знезаражують протягом 5 хв.

При виявленні Ку-гарячки під час забою тушу і не змінені органи знешкоджують високою температурою, а змінені органи, виснажені туші або при дегенеративних змінах в скелетних м’язах відправляють на технічну утилізацію.

Особи, які зайняті переробкою тварин хворих або підозрілих щодо хвороби, повинні бути забезпечені спеціальним одягом і взуттям, суворо виконувати заходи особистої гігієни. По закінченню забою тварин, приміщення і обладнання ретельно дезінфікують.

Всі робітники повинні постійно знаходитися під медичним наглядом. Керівники господарства повинні забезпечувати їх спец одягом і взуттям. В кожному тваринницькому приміщенні повинні бути рукомийники з дезрозчином, мило, рушник і аптечка першої допомоги, санітарний журнал для записів вказівок і пропозицій органів охорони здоров’я і ветеринарно-санітарного нагляду.


Читайте також:

  1. АНАЛІЗ І ПРОФІЛАКТИКА ПРОФЗАХВОРЮВАНЬ ТА ВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ
  2. Аналіз і профілактика травматизму, профзахворюваності на виробництві.
  3. Аналіз, прогнозування, профілактика травматизму та професійної захворюваності в галузі
  4. Антенатальна профілактика стоматологічних захворювань
  5. Віктимологічна профілактика окремих видів злочинів
  6. Гасіння та профілактика пожеж на об’єктах галузі.
  7. ГОСТРА АНАЕРОБНА ІНФЕКЦІЯ. ПРОФІЛАКТИКА ГАЗОВОЇ ГАНГРЕНИ, ПРАВЦЯ.
  8. Дитячі інфекційні хвороби та їх профілактика
  9. ДІАГНОСТИКА СТАНУ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВОЇ ДІЛЯНКИ ДІТЕЙ. ПРОФІЛАКТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ І МОРФОЛОГІЧНИХ АНОМАЛІЙ
  10. Засоби для інгаляційного наркозу (ефір, фторотан, діазоту оксид, енфлуран, ізофлуран). Порівняльна характеристика. Ускладнення до і після наркозу, їх профілактика.
  11. ІМУНОПРОФІЛАКТИКА.
  12. Контроль та профілактика стану повітряного середовища на виробництві




Переглядів: 447

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Профілактика туляремії. | Профілактика лептоспірозу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.139 сек.