Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Профілактика лептоспірозу.

Це небезпечна хвороба людей. Зустрічається у робітників, які доглядають за тваринами, обробляють тваринницьку сировину і туші хворих тварин, які користувалися не кип’яченою водою із заражених водойм. Поширюють захворювання серед людей в містах і селах криси, які виділяють заражену сечу мікроорганізмами. Небезпечним поширювачем можуть бути собаки, так як вони частіше знаходяться в контакті з людиною. Заражаються вони поїдаючи трупи гризунів та через воду.

Збудник через шкіряні покриви, слизові оболонки ока, носа проникає в кров. Інкубаційний період 8-14 діб. Розрізняють жовтяничну форму і без жовтяничну (водяна лихоманка). При жовтяничній формі перебіг гострий, проявляється блюванням, головними і м’язовими болями, болем у животі, порушенням апетиту і травлення, запором або проносом. На 3-5 добу з’являється жовтяниця, яка повільно зникає в ході одужання. При без жовтяничній формі жовтяниця буває дуже рідко, печінка збільшена, болюча, не рідко спостерігаються болі в попереку, грудях, м’язах ніг, свербіж, висипання на шкірі і прогресуюче виснаження.

В господарстві неблагополучному по лептоспірозі проводять клінічний огляд, серологічне дослідження на лептоспіроз, термометрію всього поголів’я, ізоляцію та лікування хворих тварин і підозрюваних щодо захворювання тварин. Умовно здорових – щеплюють протилептоспірозною вакциною. Хворих – ізолюють, лікують полівалентною гіперімунною лептоспірозною сироваткою та антибіотиками. Дезинфекцію приміщень проводять через кожні 10 днів впродовж карантину. Вимушений забій тварин проводять на санітарній бойні м’ясокомбінату або в забійному цеху наприкінці зміни після видалення із залу всіх туш і субпродуктів з наступним очищенням та дезинфекцію приміщення та обладнання

М’ясо від вбитих хворих тварин вживають в їжу в добре провареному вигляді. Молоко з жовтушним відтінком використовують в корм тваринам після знезараження кип’ятінням, а без видимих ознак використовують в їжу людям після кип’ятіння. Шкури від забитих і загиблих тварин висушують протягом 10 днів і випускають без обмежень.

Для запобігання захворювання людей забезпечують працівників тваринництва спецодягом і спецвзуттям, встановлюють в кожному приміщенні умивальник з водою, милом, рушником, аптечкою першої допомоги з дезінфікуючими розчинами і дотримуватися особистої гігієни і техніки безпеки під час догляду за хворими тваринами. У разі потреби проводять щеплення обслуговуючого персоналу лептоспірозною вакциною. Під час польових і лучних робіт на низинних заболочених ділянках, при огляді та обробці туш у санітарній бойні, а також при діагностичній роботі з пат матеріалом необхідно суворо дотримуватися режимних правил поведінки на відповідному робочому місці, не допускати порушень техніки безпеки.

Для профілактики лептоспірозу забороняється користуватися водою із заражених водойм не купатися, не ловити рибу. Для дезинфекції тваринницьких приміщень застосовують 2% гарячий розчин їдкого натру, 10% розчин свіжо гашеного вапна, 3% розчин креоліну, 2% розчин формальдегіду. Територію скотних дворів, калюж, хлорним вапном або 3-5% розчином сірчано-карболовою сумішшю.

 


Читайте також:

  1. АНАЛІЗ І ПРОФІЛАКТИКА ПРОФЗАХВОРЮВАНЬ ТА ВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ
  2. Аналіз і профілактика травматизму, профзахворюваності на виробництві.
  3. Аналіз, прогнозування, профілактика травматизму та професійної захворюваності в галузі
  4. Антенатальна профілактика стоматологічних захворювань
  5. Віктимологічна профілактика окремих видів злочинів
  6. Гасіння та профілактика пожеж на об’єктах галузі.
  7. ГОСТРА АНАЕРОБНА ІНФЕКЦІЯ. ПРОФІЛАКТИКА ГАЗОВОЇ ГАНГРЕНИ, ПРАВЦЯ.
  8. Дитячі інфекційні хвороби та їх профілактика
  9. ДІАГНОСТИКА СТАНУ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВОЇ ДІЛЯНКИ ДІТЕЙ. ПРОФІЛАКТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ І МОРФОЛОГІЧНИХ АНОМАЛІЙ
  10. Засоби для інгаляційного наркозу (ефір, фторотан, діазоту оксид, енфлуран, ізофлуран). Порівняльна характеристика. Ускладнення до і після наркозу, їх профілактика.
  11. ІМУНОПРОФІЛАКТИКА.
  12. Контроль та профілактика стану повітряного середовища на виробництві




Переглядів: 371

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Профілактика Ку-гарячки. | Профілактика бешихи.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.