Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Профілактика бешихи.

Хворіють робітники м’ясо та рибокомбінатів, боєнь, спеціалісти ветеринарної медицини, м’ясники, а також люди, які обслуговують хворих на бешиху свиней. Зараження бешихою відбувається при забої хворих тварин і переробці м’яса, якщо не дотримуватися правил особистої гігієни. Збудник частіше всього проникає через рани на шкірі, при вживанні напівсирого м’яса. На місці проникнення збудника відбувається запалення шкіри, з’являється обмежена пляма червоного кольору, відмічається збільшення регіональних лімфовузлів та незначна гарячка. Згодом пляма збільшується в розмірі, в центрі блідне, а на периферії стає синюшно-червоного кольору. Через 2-3 тижні пляма безслідно зникає. Інколи перебіг захворювання може бути хронічним з ураженням суглобів (набряк, потовщення, болі в ділянці фалангових суглобів, деформовані зміни). Дуже рідко еризипелоїд проходить у септичній формі (пропасниця, головні болі, безсоння, утворення по всьому тілу еритематозних плям, явища ендокардиту). Хвороба закінчується одужанням, яке можна прискорити лікуванням антибіотиками.

Для попередження захворювання людей необхідно, щоб обслуговуючий персонал працював у спецодязі і спецвзутті, який після роботи потрібно ставити у спеціальну шафу, ретельно мити руки з милом і дезрозчином. Дотримуватись правил особистої гігієни, вживати заходів для запобігання травмуванню, в разі пошкодження шкіри треба негайно обробити рану дезинфекційними речовинами.

Вимушений забій хворих тварин проводять в спеціальних місцях, щоб запобігти розповсюдженню збудника. М’ясо і внутрішні органи при відсутності пат змін випускають з боєнь і м’ясокомбінатів тільки в водонепроникній тарі і засоленому вигляді або після знезараження високою температурою.

З метою профілактики бешихи свиней необхідно дотримуватись ветеринарно-санітарних правил і технологічних вимог з комплектування, розміщення, догляду, годівлі та ветеринарного обслуговування свиней. При появі бешихи в господарстві вводять карантин на вивезення, завезення та перегрупування свиней, вивезення кормів, м’ясних продуктів, субпродуктів і шкір. Проводять клінічний огляд і термометрію всього поголів’я. Хворих та підозрілих в захворюванні свиней ізолюють і лікують. Клінічно здорових свиней вакцинують і встановлюють за ними ветеринарний нагляд протягом 10 діб. Регулярно здійснюють дезінфекцію станків, через кожні 10 діб проводять дезінфекцію всього свинарника. Гній знезаражують біотермічним способом.

Для дезінфекції використовують розчин хлорного вапна з вмістом активного хлору 3% за експозиції 2 год., 2% гарячий розчин їдкого натру за експозиції 1 год., 20% суспензію свіжо гашеного вапна за експозиції 1 год., 0,5% розчин формальдегіду за експозиції 1 год.


Читайте також:

  1. АНАЛІЗ І ПРОФІЛАКТИКА ПРОФЗАХВОРЮВАНЬ ТА ВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ
  2. Аналіз і профілактика травматизму, профзахворюваності на виробництві.
  3. Аналіз, прогнозування, профілактика травматизму та професійної захворюваності в галузі
  4. Антенатальна профілактика стоматологічних захворювань
  5. Віктимологічна профілактика окремих видів злочинів
  6. Гасіння та профілактика пожеж на об’єктах галузі.
  7. ГОСТРА АНАЕРОБНА ІНФЕКЦІЯ. ПРОФІЛАКТИКА ГАЗОВОЇ ГАНГРЕНИ, ПРАВЦЯ.
  8. Дитячі інфекційні хвороби та їх профілактика
  9. ДІАГНОСТИКА СТАНУ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВОЇ ДІЛЯНКИ ДІТЕЙ. ПРОФІЛАКТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ І МОРФОЛОГІЧНИХ АНОМАЛІЙ
  10. Засоби для інгаляційного наркозу (ефір, фторотан, діазоту оксид, енфлуран, ізофлуран). Порівняльна характеристика. Ускладнення до і після наркозу, їх профілактика.
  11. ІМУНОПРОФІЛАКТИКА.
  12. Контроль та профілактика стану повітряного середовища на виробництві




Переглядів: 825

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Профілактика лептоспірозу. | Профілактика сказу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.