Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Профілактика сказу.

Сказ – невиліковна хвороба всіх видів тварин, птахів і людей. В даний час головним джерелом сказу серед домашніх тварин і людей є бродячі собаки, лисиці, вовки та ін. Тому заходи по профілактиці сказу повинні бути направлені на охорону ферм від бродячих і диких звірів.

Збудник сказу – фільтруючий вірус, який дуже стійкий у зовнішньому середовищі. Зараження може виникнути після укусу хворої тварини або після потрапляння слини, яка має вірус. Хворі тварини кусають переважно за ногу, руку, плечі, голову і рідше за тулуб. Збудник може також виділятись через молоко і сльози. Потрапивши в організм вірус сказу поширюється по нервовим стовбурам і вражає нервову тканину, в тому числі і головний мозок, тобто володіє нейротропною дією. Тривалість інкубаційного періоду при сказі залежить від кількості вірусу, що проникнув і його сили, від виду тварини, що вкусила, місця укусу, від глибини і величини рани. Тривалість інкубаційного періоду тим коротший чим ближче до головного мозку.

У людей розрізняють 3 стадії сказу: передвісники, збудження, паралічу. Спочатку спостерігається пригнічення, туга, безсоння або сон стає тривожним зі страшними сновидіннями. Місце укусу чухається, відсутність апетиту, нудота, на місці заживання укусу виникає почервоніння і припухання. Через 1-3 дня температура тіла становить 39-40° С, тримається і не знижується до стадії паралічу. Хворі скаржаться на головну біль, очі блистять, зіниці розширені, прискорюється серцебиття, порушується дихання і з’являється задишка.

В другій стадії хвороби розвиваються спазми дихальних і ковтальних м’язів, з’являється чутливість шкіри до найменших коливань повітря. Сильне світло викликає у хворого збудження і загальні судоми. Стадія збудження триває 2-3 дні. Розлад ковтання в результаті спазму ковтальних м’язів спостерігається не тільки при вживанні води але й тоді коли вона її бачить. Інколи виникають галюцинації. З самого початку захворювання збільшене слиновиділення, слина мимовільно витікає з роту. Тривалість хвороби 3-6, рідше 10 днів. Смерть наступає раптово під час приступів в результаті паралічу серця і дихання.

В населеному пункті, де виявлено хворобу сказу, оголошують його неблагополучним. Найбільш важливим заходом, щодо захворювання сказом є своєчасне щеплення і проведення профілактичних заходів. При укусі в голову вводять вакцину проти сказу 2 рази в день протягом 15 днів. А якщо потрапила слина, то вводять 1 раз в день протягом 15 днів.

Важливим організаційно-профілактичним заходом є знищення бродячих собак і котів, постійна реєстрація собак і масове щеплення їх проти сказу. При укусі тварин або у випадку захворювання їх сказом господар повинен повідомити про це спеціалістів ветеринарної медицини. За тваринами, що покусали людей, спостерігають протягом 10 діб та проводять нагляд. Хворих або підозрілих тварин ізолюють від здорових. Знімати шкіру заборонено. Прибирають трупи в рукавичках, підстилку спалюють, металеві предмети кип’ятять або фламбують. Гній, забруднену підстилку зволожують дезінфікуючими розчинами: 4% розчин формальдегіду, 10% гарячим (70ºС) розчином їдкого натру, розчином хлорного вапна з вмістом активного хлору 5%. Клітки для собак дезінфікують обпаленням паяльною лампою, одяг забруднений кип’ятять.


Читайте також:

  1. АНАЛІЗ І ПРОФІЛАКТИКА ПРОФЗАХВОРЮВАНЬ ТА ВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ
  2. Аналіз і профілактика травматизму, профзахворюваності на виробництві.
  3. Аналіз, прогнозування, профілактика травматизму та професійної захворюваності в галузі
  4. Антенатальна профілактика стоматологічних захворювань
  5. Віктимологічна профілактика окремих видів злочинів
  6. Гасіння та профілактика пожеж на об’єктах галузі.
  7. ГОСТРА АНАЕРОБНА ІНФЕКЦІЯ. ПРОФІЛАКТИКА ГАЗОВОЇ ГАНГРЕНИ, ПРАВЦЯ.
  8. Дитячі інфекційні хвороби та їх профілактика
  9. ДІАГНОСТИКА СТАНУ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВОЇ ДІЛЯНКИ ДІТЕЙ. ПРОФІЛАКТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ І МОРФОЛОГІЧНИХ АНОМАЛІЙ
  10. Засоби для інгаляційного наркозу (ефір, фторотан, діазоту оксид, енфлуран, ізофлуран). Порівняльна характеристика. Ускладнення до і після наркозу, їх профілактика.
  11. ІМУНОПРОФІЛАКТИКА.
  12. Контроль та профілактика стану повітряного середовища на виробництві




Переглядів: 527

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Профілактика бешихи. | Профілактика лістеріозу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.