Охоплює комплексні ветеринарно-санітарні, організаційно-господарські та спеціальні протилейкозні заходи. В благополучних господарствах по лейкозу проводять серологічні дослідження тварин з 4-6 місячного В стадах громадської власності дослідження корів на лейкоз проводиться один раз на рік. Бугаїв-плідників у племінних підприємствах досліджують через кожні 6 місяців. Тварин яких завозять для племінних і користувальних цілей досліджують на лейкоз серологічно в період карантинування.
Господарство, в якому за результатами дворазових серологічних досліджень з інтервалом 30-45 діб установлено лейкоз, оголошують неблагополучним щодо лейкозу і вводять карантинні обмеження. У неблагополучному стаді забороняється використання без попереднього знезараження молока для громадського харчування, згодовування його тваринам, продаж державі та на ринках. Не дозволяється реалізація тварин з племінною, користувальною та відгодівельною метою, використання бугаїв-плідників для парування корів і телиць, використання сперми від серологічно позитивних бугаїв-плідників, перегрупування тварин без відома ветеринарного спеціаліста.
Після кожного дослідження та ізоляції хворих тварин проводять дезінфекцію приміщення та обладнання 2% розчином їдкого натру, 2% розчином хлорного вапна, 2% суспензією свіжо гашеного вапна, 5% розчином кальцинованої соди. Молоко від серологічно позитивних тварин, яких утримують ізольовано від серологічно негативного стада, пастеризують у господарстві при температурі не менше як 80°С, після чого використовують для згодовування телятам або здають на молокозавод. Молоко від корів з клінічними ознаками лейкозу забороняється використовувати в їжу та згодовувати тваринам. Таке молоко денатурують, добавляючи до нього 5% розчин формальдегіду, креоліну або іншого дезінфікуючого засобу. Тварин з гематологічними та клінічними ознаками лейкозу забивають на санітарній бойні. При цьому забороняється використовувати кров, ендокринні та інші органи з харчовою метою або для виготовлення ветеринарних і медичних препаратів. Приміщення і обладнання після забою хворих тварин ретельно прибирають і дезінфікують. Гній та очисні води утилізують на загальних підставах.