Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Безпека при зберіганні, поводженні з лікарськими дезінфікуючими засобами та отрутохімікатами.

З дезінфікуючими розчинами та отрутохімікатами слід поводитися обережно, щоб не допустити отруєння людей та тварин.

Отримувані з баз зооветпостачу дезінфікуючі та інші хімікати повинні мати чітку маркіровку з назвою заводу-постачальника, найменування дезречовини, дати виготовлення, номера партії, ваги, номера ДСТУ або технічних умов. Тара повинна бути міцною та непошкодженою.

Зберігають хімічні дезрозчини та препарати в щільно закритій тарі (скляній, пластмасовій та керамічній) під замком, окремо від інших товарів, продуктів, фуражу в спеціально призначених та огороджених складських приміщеннях, недоступних для тварин і сторонніх осіб. Склади розташовують на відстані не менше 200 м від населеного пункту.

Приміщення складу повинно бути сухим, світлим, достатньо герметичним і складатись не менше ніж з двох частин: для зберігання та видачі хімікатів і для зберігання спецодягу, води, аптечки першої медичної допомоги.

На кожній упаковці повинна бути чітка етикетка із назвою препарату і вмісту в ній активнодіючої речовини. Відпускати зі складів дезречовини та препарати без етикеток та в неякісній тарі забороняється. Відповідальність за зберігання та видачу несе завідуючий складом.

Кількість речовин, які зберігають на складі пестицидів та дезрозчинів не повинна перевищувати допустимі значення. Різні за фізико-хімічними властивостями пестициди і дезрозчини повинні зберігатись в різних секціях складу.

У кожній секції складу препарати повинні зберігатися окремо за призначенням, назвами та формами препарату. Не можна зберігати в одній секції складу препарати хлору, кислот, лугів, вибухові, легкозаймисті речовини, а також балони із стиснутим газом.

Препарати, упаковані в паперові мішки та мішки з тканини, дерев'яні ящики, металеві барабани, повинні зберігатися на піддонах в штабелях. Препарати в скляних бутлях та каністрах зберігають на стелажах та полицях.

Щоденно перед початком роботи склад потрібно провітрювати.

Приміщення складу повинно бути постійно зачинене на замок (при відсутності працівників).

Перевозити хімічні засоби необхідно в непошкодженій тарі. На кожній ємності повинна бути етикетка, в якій повідомляється місце, дата та серія виготовлення, строк придатності, спосіб зберігання та дози застосування. Використовувати препарат без етикетки або із нерозбірливим надписом не можна.

Під час перевезення необхідно дотримуватись обережності, щоб не допускати розпилення хімічних засобів. Для цього використовують спеціальний транспорт, який піддається легкому очищенню та знешкодженню. При навантажувальних та розвантажувальних роботах не можна допускати пошкодження тари, проливання рідких препаратів або розсипання порошкоподібних отрут.

Забороняється перевозити разом з хімреактивами людей, а також харчові продукти та інші матеріали. Транспорт, призначений для перевезення харчових продуктів, а також пасажирів, не можна використовувати для транспортування хімреактивів.

Аптеку обладнують у сухих просторих і світлих приміщеннях. В аптеці повинні бути: приймальня, торгова зала, кімната для миття посуду та одержання дистильованої води, рецептурна для приготування ліків, матеріальна для зберігання необхідних запасів лікарських засобів і підвальне приміщення або охолоджувальні апарати. Залежно від безпечності для людей і тварин лікарські засоби поділяють на три групи: отруйні (Venena ) – список А, сильнодіючі (Heroica ) – список Б та інші – Varia.

До списку А віднесені високотоксичні (отруйні) лікарські засоби та наркотичні речовини. Зберігають їх окремо від інших засобів у постійно замкнених сейфах або металевих шафах, які після роботи опечатують. На зовнішньому та внутрішньому боках дверей роблять надпис “ А – Venena” а на внутрішньому – перелік речовин, що зберігаються та їх разові дози для тварин, що обслуговуються. У цій же шафі зберігається все потрібне для зважування, відмірювання та змішування цих засобів.

Лікарські засоби списку А в чистому вигляді можна зберігати лише в аптеках обласних і районних установ ветеринарної медицини та ветеринарних станцій. В інших установах препарати списку А дозволяється зберігати лише в готових лікарських формах.

Сильнодіючі речовини повинні зберігатися окремо від інших засобів. Ці речовини дозволяється зберігати у всіх лікувально – профілактичних установах і ветеринарних аптеках. Зберігають речовини списку Б в шафах, що замикаються. Усі інші речовини зберігають відповідно до загально прийнятих правил зберігання.

У приміщеннях для зберігання отруйних речовин двері оббивають металом, а вікна обладнують металевими гратами, аптеки, у яких зберігаються запаси наркотичних засобів списку А, необхідно підключати до загальної сигналізації міжвідомчої охорони.

Ключі від шаф дверей, кімнат, де зберігаються медикаменти списків А та Б, знаходяться у завідуючого аптекою, що повністю відповідає за їх зберігання. Ліки, з якими необхідно бути обережними, забезпечують додатковими етикетками: “отрута”, “перед вживанням збовтати” та ін.

Засоби для зовнішнього застосування мають сигнатури і етикетки жовтого або червоного кольору, для внутрішнього – білого, а для ін’єкції – голубого або синього.


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. Абстрактна небезпека і концепція допустимого ризику.
  3. Актуальність і завдання курсу безпека життєдіяльності. 1.1. Проблема безпеки людини в сучасних умовах.
  4. Алкоголізм і безпека праці.
  5. Аналіз даних засобами Excel
  6. Безпека
  7. Безпека в SNMPv3
  8. Безпека в туристичних походах
  9. Безпека в умовах кримінальної злочинності
  10. Безпека виконання робіт.
  11. Безпека виробничого устаткування.
  12. Безпека даних




Переглядів: 1289

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Безпека при інкубації яєць. | Безпека праці при дослідженні та лікуванні тварин.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.