Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Місця утворення гідратів

Знати місця можливого гидратообразования дуже важливо для своєчасного їх попередження. Для правильного визначення місця утворення гідратів необхідно знати склад газу, його щільність, зміни тиску і температури і вологість газу.

Знаючи вологість і склад газу, що подається, а також залежність цих параметрів від тиску і температури, можна визначити час почала утворення гідратів, місце і швидкість накопичення їх в газопроводі.

Якщо точка роси лежить вище за рівноважну криву гідратоутворення, гідрати утворюються в точці перетину лінії зміни температури в газопроводі з кривої рівноважної температури гідратоутворення. Якщо точка роси лежить нижче за рівноважну криву, але вище за мінімум температурної кривої в газопроводі, гідрати утворюються в точці роси. В умовах, коли точка роси лежить нижче за рівноважну криву гідратоутворення і нижче за криву зміни температури в газопроводі, гідратоутворення неможливе.

За наявності умов гідратоутворення на даній ділянці газопроводу пробка гідрата швидко наростає у міру надходження води і гідратоутворювача. При цьому пари води виділяються з газу, що знижує їх пружність на певну величину і прискорює процес утворення локальної пробки гідрата.

Середня об'ємна швидкість накопичення гідратів за час t може бути визначена по формулі:

G = Q(Wн-Wк)u/t, ( 2.1 )

де Q - витрата газу в тис. м3; Wн - вологовміст газу в рівноважній точці гідратоутворення в г/м3, Wк - вологовміст газу після утворення гідратів в г/м3; u - питомий об'єм гідратів в м3/кг; t - час утворення гідратів в год.

У газопроводі можуть утворюватися одна або декілька пробок гідратів.

В результаті утворення гідратів в газопроводі влагосодержание газового потоку над гідратами знижується відповідно зниженню пружності пари води, що знаходиться в рівновазі з рідкою фазою і твердим гідратом. Якщо в результаті утворення першої пробки гідрата точка роси пари води знижується нижче за мінімум кривої зміни температури газу в газопроводі, то наступна пробка гідрата може і не утворитися. Якщо в результаті утворення пробки гідрата за рахунок різниці упругостей пари води над рідкою водою і над гідратами точка роси не знижується нижче за мінімальну температуру в газопроводі, то утворюється наступна пробка гідрата - в точці перетину лінії влагосодержания з кривій зміни температури в газопроводі.

Гідрати утворюються в наступних місцях:

1. На штуцерах безпосередньо після редукування газу при тиску приблизно 6,5 Мпа і температурі нижче 17 °С.

2. У обв'язуванні, до сепараторів (при інтенсивній тепловіддачі від газового потоку до грунту).

3. У сепараторах (швидкість потоку на вхідних патрубках циклонних сепараторів досягає 120 м/с; тиск в сепараторах значно перевищує рівноважний тиск гидратообразования). Частина гідратів потоком прямує у відстійну ємність. Тут вони ущільнюються і частково або повністю закупорюють ємкість, що призводить до різкого зниження ефективності роботи сепараторів.

4. На діафрагмі ділянки виміру. У застійних зонах до і після діафрагми скупчуються ті, що раніше утворюються і переносимі потоком газу гідрати. Кільце гідрата рівномірної товщини з незначними кутами скосів виявляли при розтині камер ділянки виміру.

5. У шлейфах - газопроводах, що підключають свердловини до промислового газозбірного колектора. Скупчення гідратів спостерігається в безпосередній близькості від діафрагми ділянки виміру - в місцях відгалужень (врізані свічки, шлейфи). Гідрати в шлейфах утворюються також на зворотних клапанах, в місцях установки засувок, кранів і кишень для вимірювання температури.

6. У промисловому газозбірному колекторі в місцях різкої зміни швидкості газового потоку. Скупчення їх спостерігається в місцях врізань шлейфів свердловин в газозбірний колектор, на замочній арматурі і так далі Гідрати можуть також скупчуватися і на прямолінійних ділянках газопроводів. Залежно від швидкості потоку гідрати відкладаються в газопроводі у вигляді спірального кільця або у вигляді сегменту . Гідрати нагромаджуються також і в об'ємних сепараторах.

7. На кінцевих лінійних кранах. Під тиском газозбірній мережі мастило ущільнювача на пробках кранів і байпасов видавлюється, утворюються пропуски газу з різким пониженням температури останнього. Корпус крана або байпас різко охолоджується і утворюється застійна зона зниженої температури. Пари води, що насичують газ, конденсуються, і починається процес кристалізації гідратів. Поступове накопичення їх приводить до повної закупорки перетину крана або обвідного байпаса.

Рисунок 2.1 - Схема накопичення гідратів на діафрагмі виміру

1 - газопровід; 2 - гідрати; 3 - імпульсні трубки; 4 – діафрагма

Рисунок 2.2 - Схема заповнення гідратами горизонтальної труби

1 - газопровід; 2 - гідрати

Для правильного визначення місця утворення гідратів і швидкості їх накопичення в газопроводі необхідно знати склад, температуру, тиск і вологість газу, а також їх зміну по трасі. Це дозволяє своєчасно прийняти належні заходи.

При відомому тиску в газопроводі по складу газу визначається рівноважна температура гидратообразования . Потім визначається місце утворення гідратів в газопроводі за допомогою рівняння:

C=1/a*ln{( tн - t0 + I /a) / ( tр - t0 + I /a )}, (2.2)

де C - відстань від місця газопроводу з температурою tg до місця утворення гідратів, м; tн - початкова температура газу °С; t0 - температура грунту на рівні газопроводу °C; tр - рівноважна температура утворення гідратів °С; I - середній ефект Джоуля - Томсона, віднесений до одиниці довжини газопроводу °С/м.

Ефект Джоуля - Томсона полягає в наступному. В укладеній в адіабатну оболонку трубці поміщена пробка з вати. По одну сторону пробки знаходиться газ при тиску p1, по іншу сторону пробки тиск менше і рівне р2. Завдяки різниці тиску газ поволі перетікатиме через пробку з однієї частини трубки в іншу. Помістивши термометри або термопари по обидві сторони пробки, можна визначити знак зміни температури газу в досвіді Джоуля - Томсона. Виявилось, що більшість газів при кімнатній температурі охолоджуються, лише водень і гелій дають підвищення температури.

 


Читайте також:

  1. V Такі негативні особистісні утворення, як самовпевненість і нерозвиненість автономії та ініціативи, обумовлюють неадаптивне старіння людини.
  2. Автономні утворення у зарубіжних державах
  3. Адміністративні зміни кінця 18-19 ст. та утворення нових архівів
  4. Аналіз складу майна та джерел його утворення.
  5. Антське державне утворення.
  6. Антське державне утворення.
  7. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  8. Більш повну практику ціноутворення в сучасних умовах у розвинутих країнах світу допоможе з’ясувати короткий виклад розвитку теорії ціни.
  9. БІОЕНЕРГЕТИКА:УТВОРЕННЯ АТФ
  10. БІОЕНЕРГЕТИКА:УТВОРЕННЯ АТФ
  11. Буфер обміну — це тимчасове місце зберігання інформації, яку було скопійовано або переміщено з одного місця з метою використання в іншому.
  12. В якій функції гроші обслуговують процес ціноутворення?




Переглядів: 1092

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Утворення газогідратів у трубопроводах та нафтогазовому обладнанні | Найпростіше в Microsoft Excel для створення діаграми використати Мастер диаграмм .

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.