Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Спеціальні підрозділи міліції

Спеціальні підрозділи міліції створюються у системі органів внутрішніх справ України з метою виконання спеціальних за­вдань та функцій з охорони громадського порядку в державі.

Згідно з чинним законодавством України для забезпечення громадського порядку на об'єктах і територіях, які мають особли­ве народногосподарське значення або постраждали від стихійно­го лиха, екологічного забруднення, катастрофи, Міністерство внутрішніх справ України з дозволу Кабінету Міністрів України може створювати спеціальні підрозділи міліції.

Крім того, до спеціальної міліції належать підрозділи внут­рішніх справ на закритих об'єктах, тобто на окремих промисло­вих підприємствах, в установах та організаціях, діяльність яких пов'язана з особливим режимом роботи (наприклад, підприємг ства оборонного призначення, підприємства з особливо високою технічною небезпекою виробництва і ряд інших).

З метою належних дій органів внутрішніх справ з охорони громадського порядку в надзвичайних обставинах та оперативно­го реагування на вчинення тяжких злочинів, групових порушень громадського порядку, збройних нападів, посилення боротьби з організованою злочинністю та підтримання порядку в громад­ських місцях із складною оперативною обстановкою в 1992 році було створено підрозділи міліції швидкого реагування "Беркут". Вони були організовані з існуючих у містах Києві, Дніпропетров­ську, Донецьку, Львові, Одесі, Сімферополі та в усіх обласних центрах загонів міліції особливого призначення1. Доцільність та­кого рішення підтверджується міжнародною практикою діяль­ності подібних підрозділів у більшості країн світу.

.. ' Наказ МВС України "Положення про підрозділ швидкого реагування

"Беркут" від 16 січня 1992 року № І. — К.: МВС України, 1992.

....... ,.,,,.


Глава 2. Органи внутрішніх справ України 205

Підрозділ швидкого реагування "Беркут" — це високомобіль-ний спеціальйий загін, створений для боротьби зі злочинністю, забезпечення правопорядку під час проведення загальнодержав­них, громадсько-політичних, єпортивно-видовищних, культурно-масових, релігійних заходів, проведення спеціальних операцій та охорони громадського порядку.

Штати підрозділу затверджує Міністр внутрішніх справ України. Особовий склад підрозділу комплектується на конкурс­ній основі з найбільш професійно підготовлених працівників мі­ліції, які мають необхідну фізичну підготовку та стаж роботи в органах внутрішніх справ України не менш як два роки.

Основні завдання та функції підрозділів міліції швидкого реагування "Беркут" такі:

— охорона прав і законних інтересів громадян від злочинних посягань та інших антигромадських дій;

— постійна готовність до дій у ситуаціях, що ускладнюють оперативну обстановку в регіонах держави; :

— боротьба з організованою злочинністю;

— участь у проведенні спеціальних операцій із затримання озброєних злочинців, членів організованих злочинних угрупо­вань, звільнення заручників, припинення терористичних актів, відбиття нападу на будівлі, приміщення, споруди, транспортні за­соби або звільнення їх у разі незаконного захоплення;

— забезпечення громадського порядку при проведенні масо­вих заходів;

— запобігання та припинення групових порушень громад­ського порядку і масових безпорядків тощо1.

В умовах складних політичних, економічних і соціальних пе­ретворень особливо гостро стоїть питання забезпечення надійно­го захисту здоров'я та життя громадян, збереження майна усіх видів власності від протиправних зазіхань.

Для забезпечення захисту на договірних засадах цінних ван­тажів, грошових коштів, що перевозяться, та інших видів влас­ності юридичних осіб, громадян у місцях їх тимчасового перебу­вання і забезпечення майнової безпеки українських та іноземних громадян, осіб без громадянства у січні 1993 року у структурі Державної служби охорони при МВС України було створено спеціальні підрозділи міліції "Титан".

Наказ МВС України "Положення про підрозділ швидкого реагування Беркут" від 31 серпня 1998 року № 636. - К:.: МВС України, 1998.


206 Розділ НІ. Правоохоронні органи України

Ці підрозділи є складовою частиною служби охорони при ор­ганах внутрішніх справ і призначені для здійснення на договір­них засадах охорони власності фізичних та юридичних осіб, за­безпечення захисту фізичних осіб від злочинних посягань.

Основними завданнями підрозділу "Титан" є: охорона та су­проводження грошових коштів, цінних вантажів та паперів, що перевозяться; охорона власності юридичних осіб за місцем їх пе­ребування; забезпечення особистої безпеки фізичних осіб; охоро­на власності фізичних осіб у місцях їх тимчасового проживання. "Титан" — це елітні підрозділи, в яких служать спеціально підготовлені професіонали, забезпечені сучасною зброєю, засоба­ми індивідуального захисту, активної оборони та радіозв'язку. У штаті є службові собаки, що натреновані на пошук вибухівки та обстеження місць перебування осіб, які охороняються.

Будь-яка людина може укласти угоду з "Титаном", якщо їй або членам сім'ї загрожує небезпека. Сьогодні послугами профе­сіоналів "Титана" користуються чимало осіб, серед яких є бізнес­мени, комерсанти, Дипломати, державні урядовці та інші'.

Підрозділ швидкого реагування "Сокіл" — це спеціальні мо­більні оперативні відділи, які входять до структури Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС та відповідних управлінь в усіх областях нашої держави. На його бійців покладено відповідальні завдання з проведення антитеро-ристичних операцій, ліквідації бандформувань, організованих злочинних угруповань, затримання та знешкодження озброєних небезпечних злочинців, які чинять активний опір, визволення за­ручників, силової підтримки оперативно-розшукових заходів та слідчих дій, участі в заходах щодо припинення тяжких злочинів, вилучення зброї тощо2.

Таким чином, діяльність спеціальних підрозділів міліції спря­мована па вирішення відповідних завдань та виконання функ­цій, які стоять перед кожним з них. Така діяльність є однією з гарантій підтримання громадського порядку в Україні.,

1 Наказ МВС України "Положення про спеціальний підрозділ міліції охо­
рони "Титан" від 28 січня 1993 року № 42 (зі змінами, внесеними згідно із
наказом МВС України від 2 листопада 1996 року № 761); Широченко В. Лицарі
"Титана" // Міліція України. - 1999. - № 3-4. - С. 157

2 Широченко В. "Сокіл" набирає лету. Підрозділам швидкого реагування
"Сокіл" виповнюється п'ять років // Міліція України. — 1999. — № 1—2. —
С. 24-25.


 

Глава 2. Органи внутрішніх справ України

Питання для самоконтролю

1. З якою метою створюються спеціальні підрозділи міліції у системі органів внутрішніх справ України?

2. Яка правова основа функціонування спеціальних підрозділів міліції?

3. Які види спеціальних підрозділів міліції існують?

4. З якою метою утворено підрозділи міліції швидкого реагу­вання "Беркут", їх завдання та функції?

5- Які завдання покладено па спеціальні підрозділи міліції

"Титан "? 6. Яке призначення підрозділів швидкого реагування "Сокіл"?


Читайте також:

  1. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  2. Взаємодія слідчих та оперативних працівників податкової міліції ДПС України у протидії легалізації (відмивання) злочинних доходів
  3. Види друку. Глибокий, офсетний, високий та спеціальні види друку
  4. ВИРОБНИЧІ ПІДРОЗДІЛИ АРХІВУ ТА ОСНОВНІ АРХІВНІ ТЕХНОЛОГІЇ
  5. Двомовні спеціальні словники
  6. Дипломатичні представництва та спеціальні місії
  7. Дії міліції та частин пожежної охорони
  8. Для надання першої допомоги при травмах у кабінеті (лабораторії) біології обов'язково треба мати аптечку, яка зберігається у спеціальній шафі з червоним хрестом на дверцятах.
  9. Загальна екологія та ї підрозділи
  10. Землі промисловості, транспорту, зв'язку, оборони, іншого при­значенняподіляються на загальні та спеціальні.
  11. Конституція України – основна база правового забезпечення оперативно-розшукової тактики податкової міліції
  12. Лекція № 3. Гендерні особливості професійної діяльності в міліції.




Переглядів: 642

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Міліція охорони | Застосування міліцією

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.