Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Т Е Х Н О Л О Г І Ї 3 сторінка

— має встановлений державою мінімальний розмір.

У контексті економічно-правових та організаційних заходів окреме місце посідають форми та системи виплати заробітної плати. У ст. 23 Закону Украї­ни «Про оплату праці» від 24 березня 1995 р. визначено три форми виплати заробітної плати. За першою формою заробітна плата виплачується працівни­кам у грошових знаках, що мають законний обіг на території України. Другою формою є можливість її виплати банківськими чеками. Згідно з третьою фор­мою, як виняток припускається можливість виплати заробітної плати нату­рою, але вона має реалізуватися через колективні договори й лише частково, а не в повному розмірі.

Системи оплати праці поділяють на види залежно від того, що береться за основу виміру праці. Так, якщо оплата праці нараховується за встановлений відпрацьований час, то це погодинна система оплати праці. Погодинна заро­бітна плата застосовується тоді, коли результати праці не піддаються точному обліку або коли виробництво продукції диктується ходом технологічного про­цесу (оплата праці на конвеєрах, автоматичних лініях). Нарахування ж заро­бітної плати за кількість виробленої продукції належної якості називають від­рядною системою заробітної плати.

Обидві системи мають певні різновиди. Наприклад, відрядна система поді­ляється на пряму відрядну, відрядно-прогресивну, відрядно-преміальну,

акордну. Погодинна ж система оплати праці поділяється на погодинну, поден­ну і помісячну.

При простій погодинній оплаті за відпрацьований час робітники отриму­ють установлену їм тарифну ставку, а інженерно-технічні працівники та служ­бовці — посадовий оклад. Таку систему використовують переважно у закладах освіти. На підприємствах здебільшого застосовують погодинно-преміальну систему, коли робітник крім тарифної ставки чи окладу отримує премію, яку нараховують за досягнення високих кількісних і якісних показників у роботі (зростання продуктивності праці, підвищення якості продукції, скорочення терміну ремонту обладнання тощо). Керівний склад і службовці одержують премії за високоефективну роботу підприємства.

При прямій відрядній оплаті проводиться виплата за кожну одиницю ви­робленої продукції за однаковою розцінкою, і заробіток прямо пропорційний виробітку робітника. При відрядно-прогресивній оплаті праця робітника опла­чується за вироблену продукцію в межах норми виробітку за основними від­рядними розцінками, і за продукцію, що вироблена понад норму, — за більш високими і поступово зростаючими розцінками. При відрядно-преміальній системі відрядний заробіток доповнюється премією за перевиконання норм ви­робітку або за високу якість продукції, економію сировини, матеріалів, пали­ва, електроенергії тощо. Особливим різновидом відрядної оплати праці є ко­лективна оплата праці. Вона передбачає визначення групі робітників загаль-


ної суми заробітку за той обсяг роботи чи кількості продукції, який має бути досягнутий незалежно від терміну його виконання. Ця система широко засто­совується у будівництві, сільському господарстві і деяких інших галузях.

У деяких країнах (СІЛА, Японія, ФРН, Велика Британія та ін.) також ши­роко застосовуються погодинна та відрядна форми оплати праці і такі системи заробітної плати, як тарифні, преміальні, колективні тощо. їх дія спрямована на забезпечення безперебійної роботи устаткування, підвищення кваліфікації працівників, покращення якості продукції, економічне використання матері­альних та енергетичних ресурсів, зростання продуктивності праці. Проте в но­вих галузях з високим технічним оснащенням і прогресивними, новими техно­логіями виробництва підприємці все частіше відмовляються від традиційних систем заробітної плати, коли праця робітників оплачується відповідно до кількості відпрацьованих годин чи обсягів продукції, а службовців — за твер­до встановленою ставкою. Ці системи заміняють різними варіантами індивіду­альної заробітної плати, виходячи з творчої ініціативи робітника, високого по­чуття відповідальності за доручену роботу тощо.

Нині значно розширені права підприємств в організації заробітної плати. Згідно із Законом України «Про підприємства в Україні» № 887-ХІІ від 27 бе­резня 1991 p., підприємство самостійно встановлює форми, системи та розміри оплати праці, а також інші види доходів працівників. Підприємства можуть використовувати державні тарифні ставки, посадові оклади як орієнтири для диференціації оплати праці залежно від професії, кваліфікації працівників, складності та умов виконуваних ними робіт.

Правове регулювання оплати праці поряд із зазначеним охоплює гарантій­ні та компенсаційні виплати. Гарантійними називають виплати, коли пра­цівник не виконує трудових обов'язків з поважних причин, передбачених за­конодавством. До таких виплат належать:

а) оплата простою не з вини працівника в розмірі середнього заробітку;

б) оплата праці жінки в розмірі середнього заробітку в разі переведення її на іншу роботу у зв'язку з вагітністю відповідно до медичного висновку;

в) виплата вихідної допомоги в разі звільнення на підставах, передбачених п. 6 ст. 36, п. 1, 2, 6 ст. 40 КЗпП, у розмірі не менше середнього місячного за­робітку та в інших визначених законом випадках.

Компенсаційні виплати — відшкодування витрат працівника, переїзд на роботу до іншої місцевості, використання власного інструменту, транспортних засобів тощо.

Особливості оплати праці працівників охорони здоров'я в разі відхилення від звичайних умов

Заробітна плата — винагорода, яку власник зобов'язаний виплачувати пра­цівникам і службовцям відповідно до кількості і якості праці згідно з наперед встановленими нормативами.

Заробітна плата не може бути нижче встановлених Законом мінімальних розмірів. Вона є вираженням системних відносин працівника з власником, а

отже — суспільством, державою. Для працівників бюджетних організацій і за­кладів є дві частини заробітної плати: а) основна (постійна), яка гарантується загальнонародним фондом споживання і залежить від результатів діяльності всього народного господарства (джерело - фонд заробітної плати); б) додатко­ва (перемінна), яка залежить від успішної роботи підприємства (джерело — прибуток підприємства).

Праця медичних працівників бюджетних організацій і закладів оплачуєть­ся на основі тарифних ставок (окладів), затверджених у централізованому по­рядку. Віднесення виконуваних робіт до певних тарифних розрядів працівни­ків здійснюється адміністрацією згідно з відомчими наказами, у даному ви­падку МОЗ України.

' Законодавством передбачені доплати і надбавки за високу кваліфікацію та інтенсивність праці. У бюджетних організаціях та закладах - це система до­плати і надбавок за категорії, вчені ступені, премії за результатами праці та за винахідництво й раціоналізаторство. В інших закладах - це доплати й над­бавки у вигляді премій з прибутку організації за результатами праці як усього колективу, так і конкретного працівника.

Законодавством передбачені доплати також за роботу в надурочний час Компенсація у вигляді відгулів, як правило не дозволяється. Надурочні робо­ти виконуються за розпорядженням або з відома адміністрації у зв'язку з край­ньою потребою, наприклад у результаті аварії, стихійного лиха тощо, але не­виробничого характеру: не більше як 120 год на рік і не більше як 4 год протя­гом двох днів.

Тривалість робочого часу нормується Законом для всіх працівників і служ­бовців. Згідно з Конституцією України робочий тиждень не може перевищува­ти 41 год При скороченому робочому тижні для деяких працівників та умов праці — 36 і 24 год.

Закріплений правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіком змінності згідно із Законом, порядок розподілу норм тривалості робочого часу і часу відпочинку працівників і службовців упродовж доби, тижня та іншого календарного періоду називається режимом трудового часу.

Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров'я, затвердже­ними Наказом Міністерства праці та соціальної політики України і МОЗ України «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охоро­ни здоров я та установ соціального захисту населення» № 308/519 від 5 жовт­ня 2005 p., передбачене право на підвищення посадових окладів деяким кате­горіям працівників.

У зв'язку зі шкідливими та важкими умовами праці посадові оклади (та­рифні ставки) працівників закладів та структурних підрозділів, перелік яких

наведено у додатку 3 до наказу № 308/519, підвищуються на 25 та 15 % відпо­відно. м

Посадові оклади (тарифні ставки) працівників закладів охорони здоров'я (структурних підрозділів), які працюють з вірусом імунодефіциту людини підвищуються на 60 % (додаток 4 до наказу № 308/519).


Посадові оклади (тарифні ставки) працівників закладів охорони здоров'я ( структурних підрозділів), зайнятих оглядом та наданням медичної допомоги тим, хто постраждав у зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС, підвищують­ся на 25 % (додаток 5 до Наказу № 308/519).

Посадові оклади (тарифні ставки) працівників госпіталів для інвалідів Ве­ликої Вітчизняної війни, воїнів-інтернаціоналістів та спеціальних відділень у складі лікарень підвищуються:

— медичним та фармацевтичним працівникам — на 15 % ;

— іншим працівникам — на 10 %.

Посадові оклади (тарифні ставки) медичних працівників дитячих будинків та шкіл-інтернатів для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, а також усіх працівників будинків дитини, тарифні ставки яких ви­значені цими Умовами, підвищуються на 20 %.

Посадові оклади медичних працівників спеціальних закладів (центрів) для дітей та підлітків, які потребують особливих умов виховання, реабілітації та догляду, підвищуються на ЗО % .

Посадові оклади медичних працівників відділень Українського науково- дослідного інституту нейрохірургії, які здійснюють лікування та безпосеред­ньо обслуговують хворих нейрохірургічного профілю з розладами психічної діяльності, підвищуються на 15 %.

Посадові оклади керівників будинків-інтернатів загального типу, до скла­ду яких входять відділення з контингентом підопічних, які мають порушення психіки, підвищуються на 25 %.

Конкретний перелік посад працівників, яким посадові оклади (тарифні ставки) підвищуються у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці, за­тверджується керівником закладу, установи за погодженням з профспілковим комітетом залежно від функціональних обов'язків та обсягу роботи.

Медичним працівникам передбачені також різні види доплат:

1. Доплати за суміщення професій (посад), виконання обов'язків тимчасо­во відсутнього працівника та розширення зони обслуговування або збільшен­ня обсягу виконуваних робіт:

— професіоналам, фахівцям, технічним службовцям та робітникам, які виконують у тому ж самому закладі, установі поряд зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов'язки тимчасово від­сутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, проводиться до­плата за суміщення професії (посади) або виконання обов'язків тимчасово від­сутнього працівника в розмірі до 50 % посадового окладу за основною посадою.

Конкретний розмір цих доплат установлюється керівником закладу, уста­нови залежно від кваліфікації працівника, складності та обсягу виконуваних робіт;

— доплати за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу ро­біт проводяться у розмірі до 50 % посадового окладу працівника. Зазначені доплати встановлюються працівникам за умови виконання ними роботи мен­шою чисельністю працівників, ніж за встановленими нормами (нормати­вами);

— керівникам закладів охорони здоров'я і установ соціального захисту на­селення — лікарям та їх заступникам — лікарям дозволяється вести в закла­дах, установах, у штаті яких вони є, роботу за спеціальністю у межах робочого часу за основною посадою з виплатою їм до 25 % посадового окладу лікаря від­повідної спеціальності.

Зазначена робота керівників закладів охорони здоров'я та установ соціаль­ного захисту населення — лікарів та їх заступників — лікарів повинна відо­бражатись у відповідних медичних документах.

2. Доплати за роботу в нічний час:

— працівникам (у тому числі водіям санітарних автомобілів, які є в штаті автотранспортних підприємств та інших організацій), які залучаються до ро­боти в нічний час, здійснюється доплата в розмірі 35 % годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину роботи в нічний час. Нічним вва­жається час з 22-ї години до 6-ї години;

— працівникам, зайнятим наданням екстреної, швидкої та невідкладної медичної допомоги (у тому числі водіям санітарних автомобілів швидкої, не­відкладної медичної допомоги, які є в штаті автотранспортних підприємств та інших організацій), а також тим, хто працює у відділеннях (палатах) анесте­зіології та інтенсивної терапії, для новонароджених дітей, у пологових (аку­шерських) відділеннях, проводиться доплата в розмірі 50 % годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину роботи в нічний час.

3. Доплата за стаж — згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 1418 від 26 грудня 2009 р. «Про затвердження порядку виплати надбавки за вислугу років лікарям і фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою державних та комунальних закладів охорони здоров'я».

— стаж більне 3 років — 10 % посадового окладу;

— більше 10 років — 20 %;

— більше 20 років — ЗО %.

Перелік посад та підрозділів, за роботу в яких проводяться зазначені до­плати, затверджується керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом. Він не підлягає щорічному перезатвердженню, а в разі потреби до нього можуть вноситися зміни та доповнення у такому самому порядку.


Наказ Міністерства праці та соціальної політики України і МОЗ України «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення» № 308/519 від 5 жовтня 2005 р. (витяг)

Додаток З

до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення

ПЕРЕЛІК

закладів (підрозділів) та посад, робота в (на) яких дає право на підвищення посадових окладів (ставок) у зв'язку зі шкідливими

та важкими умовами праці

1. Заклади, підрозділи та посади, робота в (на) яких дає право на підвищення по­садових окладів (ставок) на 25 відсотків у зв'язку зі шкідливими та важкими умовами праці:

1.1. Протичумні заклади, підрозділи. Лепрозорії, протилепрозорні відділення, па­лати, ізолятори, кабінети, пункти. Усі працівники.

1.2. Відділення, палати та кабінети для психічно хворих, геріатричні пансіонати, відділення Центрів, відділення, палати та кабінети для лікування та реабілітації дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки. Спеціалізовані від­ділення (палати) лікувально-профілактичних закладів, призначені для надання ме­дичної допомоги особам, які одержали травму внаслідок гострого алкогольного психо­зу або гострого алкогольного отруєння: посади лікарів незалежно від їх найменування, посади фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від їх на­йменування, соціальні працівники, посади молодших медичних сестер усіх наймену­вань, сестри-господарки, реєстратори медичні.

1.3. Групи для дітей з органічним ураженням нервової системи з порушенням пси­хіки. Посади фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від їх найменування. Посади молодших медичних сестер усіх найменувань, сестри- господарки.

1.4. Будинки дитини, ясла, санаторії, відділення для дітей з органічним уражен­ням центральної нервової системи з порушенням психіки. Посади лікарів незалежно від їх найменування. Посади фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від їх найменування, соціальні працівники. Посади молодших медичних сестер усіх найменувань, сестри-господарки, реєстратори медичні.

1.5. Психіатричні (психоневрологічні), наркологічні заклади, їх структурні під­розділи, за винятком відділень, кабінетів, палат, що не призначені для лікування пси­хічно хворих та осіб, які страждають хронічним алкоголізмом і наркоманією. Відді­лення, палати та кабінети для лікування психічно хворих та осіб, які страждають хро­нічним алкоголізмом і наркоманією, інших закладів охорони здоров'я. Посади лікарів незалежно від їх найменування, у тому числі для обслуговування хворих у виробничих ♦трудових) майстернях та підсобних господарствах (за винятком посад лікарів відді­лень, кабінетів, палат, які не передбачені для лікування психічно хворих та осіб, які страждають хронічним алкоголізмом та наркоманією), заступники головного лікаря з

і С-582 33



тора, професіонали, фахівці та технічні службовці; у тому числі бібліотечні працівни­ки та працівники клубів, посади фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від їх найменування, посади молодших медичних сестер усіх на­йменувань, сестри-господарки, реєстратори медичні; робітники всіх професій, що пра­цюють у відділеннях та обслуговують хворих.

1.14. Спеціалізовані медико-соціальні експертні комісії, центри (бюро) медико- еоціальної експертизи для психічно хворих, посади лікарів незалежно від їх наймену­вання, у тому числі голови СЦМСЕ, МСЕК, посади фахівців з базовою та неповною ви­щою медичною освітою незалежно від їх найменування, реєстратори медичні, гарде­робники.

1.15. Лабораторія гіпнології та психопрофілактики (клініки науково-дослідного інституту, центру). Посади лікарів, інших професіоналів, фахівців та технічних служ­бовців, посади фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою, посади мо­лодших медичних сестер усіх найменувань, сестри-господарки, робітники.

1.16. Спеціальні будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів (для осіб, які направлені з приймальників-розподільників, місць позбавлення волі та ін.). Усі працівники, які входять до штату установи.

2. Заклади, підрозділи та посади, робота в (на) яких дає право на підвищення по­садових окладів (ставок) на 15 відсотків у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці:

2.1. Відділення госпіталів для інвалідів війни, санаторії, санаторії-профілакторії для хворих із неактивними формами туберкульозу. Посади лікарів незалежно від їх найменування; фармацевтичний персонал, у тому числі завідувачі аптек (структурних підрозділів) указаних закладів; фармацевтичний персонал, у тому числі завідувачі або їх заступники самостійних госпрозрахункових лікарняних та міжлікарняних аптек, які безпосередньо обслуговують указані заклади; професіонали, фахівці та технічні службовці, у тому числі бібліотечні працівники, працівники клубів, посади фахівців з базовою та неповною вищою медичною та фармацевтичною освітою незалежно від їх найменувань, у тому числі завідувачі аптек (структурних підрозділів) зазначених за­кладів; фармацевтичний персонал, у тому числі завідувачі або їх заступники самостій­них госпрозрахункових лікарняних та міжлікарняних аптек, які безпосередньо обслу­говують вказані заклади; посади молодших медичних сестер усіх найменувань, допо­міжного персоналу аптек (структурних підрозділів) указаних закладів, а також допо­міжного персоналу самостійних госпрозрахункових лікарняних та міжлікарняних аптек, які безпосередньо обслуговують указані заклади; сестри-господарки, реєстрато­ри медичні; евакуатори та інші робітники усіх професій.

2.2. Лікувально-виробничі (трудові) майстерні при туберкульозних (протитуберку­льозних) закладах. Посади лікарів незалежно від їх найменування; директор, голов­ний інженер, начальники цехів, старші майстри, майстри, професіонали, фахівці та технічні службовці, службовці, у тому числі інструктори виробничого навчання робіт­ників масових професій. Посади фахівців з базовою та неповною вищою медичною осві­тою незалежно від їх найменування. Посади молодших медичних сестер усіх наймену­вань, обліковці, робітники усіх професій.

2.3. Інфекційні лікарні (відділення, палати). Посади лікарів незалежно від їх на­йменування; фармацевтичний персонал, у тому числі завідувачі аптек (структурних підрозділів) указаних закладів; фармацевтичний персонал, у тому числі завідувачі або їх заступники самостійних госпрозрахункових лікарняних та міжлікарняних аптек,

які безпосередньо обслуговують вказані заклади; професіонали, фахівці та технічні службовці, у тому числі бібліотечні працівники, працівники клубів, посади фахівців з базовою та неповною вищою медичною та фармацевтичною освітою незалежно від їх найменування; у тому числі завідувачі аптек (структурних підрозділів) указаних за­кладів; фармацевтичний персонал, у тому числі завідувачі або заступники самостій­них госпрозрахункових лікарняних та міжлікарняних аптек, які безпосередньо обслу­говують указані заклади. Посади молодших медичних сестер усіх найменувань, допо­міжного персоналу аптек (структурних підрозділів) указаних закладів, а також допо­міжного персоналу самостійних госпрозрахункових лікарняних та міяслікарняних аптек, які безпосередньо обслуговують указані заклади; сестри-господарки, реєстрато­ри медичні; евакуатори, робітники усіх професій при роботі у відділеннях, палатах і ті, хто обслуговує хворих.

2.4. Кабінети інфекційних захворювань. Медичні пункти на вокзалах. Посади лі­карів незалежно від їх найменування, посади фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від їх найменування, посади молодших медичних сестер.

2.5. Заклади (відділення, палати) для хворих з ураженнями спинного мозку, які супроводжуються паралічем (парезом) нижніх (або верхніх та нижніх) кінцівок та роз­ладом функцій тазових органів, відділення трансплантації кісткового мозку. Посади лікарів незалежно від їх найменування, посади фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від їх найменування, посади молодших медичних сестер усіх найменувань, сестри-господарки.

2.6. Територіальні центри (відділення, відділи) соціального обслуговування пенсі­онерів та одиноких непрацездатних громадян, будинки дитини та групи в дитячих сад­ках, дитячих яслах, яслах-садках, будинках дитини загального типу: для дітей з ту- ! беркульозною інтоксикацією, неактивними формами туберкульозу; для дітей з пору­шенням функції опорно-рухового апарату та іншими вадами фізичного розвитку без порушення психіки; для дітей з органічним ураженням центральної нервової системи,

у тому числі дитячим церебральним паралічем, без порушення психіки; для дітей з по­рушенням слуху та мови (глухонімих, оглухлих, приглухуватих); для дітей з пору­шенням мови (тих, хто заїкається, з алалією та іншими порушеннями мови); для дітей з порушенням зору (незрячих і які слабо бачать). Посади лікарів незалежно від їх на­йменування; інженерів, які працюють з апаратами для глухих, ремонтують їх, склада­ють програми для навчання розвитку мови на комп'ютерах; посади фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від їх найменування, фахівці із со­ціальної роботи (соціальної допомоги вдома), соціальні працівники; посади молодших медичних сестер усіх найменувань, сестри-господарки, соціальні робітники.

2.7. Санаторії для дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням функції опорно-рухового аппарату; відділення, палати (групи) лікувально-профі­лактичних закладів для дітей з ураженням центральної нервової системи з порушен­ням функції опорно-рухового аппарату. Посади лікарів незалежно від їх найменуван­ня^ посади фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від їх найменування, посади молодших медичних сестер усіх найменувань, сестри-госпо­дарки.

2.8. Відділення (групи, бригади) анестезіології, відділення (палати) інтенсивної те­рапії (за винятком лабораторії, групи, що забезпечує експрес-діагностику). Посади лікарів-анестезіологів або лікарів за профілем підрозділу, у тому числі завідувачів, по­сади медичних сестер (фельдшерів) незалежно від їх найменування, посади молодших медичних сестер усіх найменувань, сестри-господарки.


2.9. Відділення (палати): для опікових хворих; для хворих з гострими отруєннями; гнійної хірургії усіх профілей для лікування хворих з хірургічними гнійними захво­рюваннями та ускладненнями; хірургічні усіх профілей, в яких при оперативних втру­чаннях постійно застосовується рентгенівська апаратура з візуальним контролем, ла­зерні установки; гемодіалізу, для лікування хворих із застосуванням методів гемодіа­лізу, гемосорбції, плазмаферезу та ультрафільтрації, проведення штучного кровообігу; для новонароджених та недоношених дітей; педіатричні, для новонароджених та недо­ношених дітей; неврологічні для хворих з порушенням мозкового кровообігу. Посади лікарів незалежно від їх найменування; професіонали та фахівці, які обслуговують апаратуру відділень гемодіалізу, штучного кровообігу; посади фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від їх найменування; посади молодших медичних сестер усіх найменувань, сестри-господарки.

2.10. Шкірно-венерологічні диспансери, відділення, палати, кабінети стаціонарів та поліклінік. Посади лікарів незалежно від їх найменування, посади фахівців з базо­вою та неповною вищою медичною освітою незалежно від їх найменування, посади мо­лодших медичних сестер усіх найменувань, сестри-господарки, реєстратори медичні; робітники всіх професій, які обслуговують хворих.

2.11. Фізіотерапевтичні відділення, кабінети, бальнео- та грязелікарні (відділен­ня, кабінети). Посади лікарів незалежно від їх найменування, які передбачені для об­слуговування хворих у приміщеннях сірководневих, сірчистих та вуглеводневих ванн і грязей, посади фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від їх найменування (за винятком медстатистиків та медреєстраторів), які передбаче­ні: для обслуговування хворих у приміщеннях сірководневих, сірчистих та вуглевод­невих ванн та грязей; для працюючих у грязелікарнях; для відпускання радонових ванн; для підготовки озокеритових процедур; для працюючих на генераторах УВЧ будь-якої потужності (при відпусканні на місяць у середньому не менше 10 процедур за зміну), посади молодших медичних сестер усіх найменувань та сестри-господарки, які передбачені: для обслуговування хворих у приміщеннях сірководневих, сірчистих та вуглеводневих ванн і грязей; для відпускання радонових ванн, озокеритових проце­дур; для працюючих у грязелікарнях, що беруть участь у наданні процедур хворим ді­тям на генераторах УВЧ (у середньому не менше 10 процедур за зміну), посади праців­ників, що підігрівають та підвозять грязі, готують штучну сірководневу воду. Професії робітників, які передбачені для постійного обслуговування приміщень: сірководневих, сірчистих, вуглеводневих і радонових ванн; обладнання та поточного ремонту будівель і споруд; приладів фізіотерапевтичних лікарень (відділень), обладнання підвалів, на­грівальних приладів ванних приміщень; насосних станцій, змішувачів і резервуарів, трубопроводів і оголовок бурових свердловин, сірководневих, сірчистих та вуглеводне- зих і радонових вод.

2.12. Рентгенівські, радіологічні та рентгенорадіологічні відділи, відділення, лабо­раторії, групи та кабінети всіх профілів. Відділення рентгеноударнохвильового дис­танційного дроблення каміння (ВРУДДКА). Посади лікарів незалежно від їх наймену­вання; професіонали та фахівці при постійній роботі у сфері іонізуючого випроміню­вання або з радіоактивними речовинами; посади фахівців з базовою та неповною ви­щою медичною освітою незалежно від їх найменування, посади молодших медичних сестер усіх найменувань, сестри-господарки, реєстратори медичні.

2.13. Підрозділи (палати) закладів охорони здоров'я, в яких основним методом лі­кування є тривале застосування великих доз хіміотерапевтичних препаратів. Посади лікарів незалежно від їх найменування, посади фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від їх найменування.

2.14. Барокамери та кесони. Підземні відділення (палати) закладів охорони здоров я, пункти охорони здоров'я, медпункти (у тому числі в спорудах метрополіте­ну). Посади лікарів незалежно від їх найменування, посади фахівців з базовою та не­повною вищою медичною освітою незалежно від їх найменування, посади молодших медичних сестер усіх найменувань, сестри-господарки, реєстратори медичні.

2.15. Відділення (кабінети) ультразвукової діагностики та ендоскопічні. Посади лі­карів незалежно від їх найменування, посади фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від їх найменування, посади молодших медичних сестер усіх найменувань, сестри-господарки, реєстратори медичні.

2.16. Заклади переливання крові, відділення трансфузіології, заготівлі і переробки крові та п компонентів, відділення кріоконсервування клітин крові та кісткового моз­ку. Посади лікарів незалежно від їх найменування, які передбачені для роботи із заго­тівлі, переробки та збереження в замороженому стані крові, її компонентів та кістково­го мозку; одна із посад інженера та техніка, які передбачені для роботи із заготівлі переробки та збереження в замороженому стані компонентів крові, кісткового мозку'

посади фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від їх на­йменування.

2.17 Патологоанатомічні бюро (відділення, підрозділи). Відділення заготівлі (кон­сервації) трупних тканин, органів. Посади лікарів незалежно від їх найменування по­сади фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від їх найме­нування, посади молодших медичних сестер усіх найменувань, сестри-господарки ре­єстратори медичні, водій. '

2.18. Психотерапевтичні кабінети амбулаторно-поліклінічних закладів (підрозді­лів). Лікар-психотерапевт, медична сестра.

2.19. Лабораторії (у тому числі їх підрозділи - відділи, відділення), алергологічні кабінети. Посади лікарів незалежно від їх найменування при роботі: з живим збудни­ком інфекційних захворювань або хворими тваринами; з вірусами, які викликають за­хворювання; з хімічними речовинами, зарахованими до алергенів; посади лікарів- бактерюлопв, лікарів-паразитологів та лікарів-лаборантів, передбачені для постійної роботи з постановки реакції іммобілізації блідих трепонем; посади провізорів- аналітиків контрольно-аналітичних лабораторій госпрозрахункових аптек при роботі з хімічними речовинами, зарахованими до алергенів; посади фахівців з базовою та не­повною вищою медичною освітою незалежно від їх найменування при роботі: з живим збудником інфекційних захворювань або хворими тваринами; з вірусами, які викли­кають захворювання; з хімічними речовинами, зарахованими до алергенів; посади ла­борантів з бактеріології, паразитології та спеціально виділені посади для постійної ро­боти з постановки реакції іммобілізації блідих трепонем; посади лаборантів контрольно- аналітичних лабораторій госпрозрахункових аптек при роботі з хімічними речовина­ми, зарахованими до алергенів; посади молодших медичних сестер усіх найменувань сестри-господарки, реєстратори медичні при роботі: з живим збудником інфекційний захворювань або хворими тваринами; посади, які забезпечують роботу лаборантів з бактеріологи, паразитології та посади, які передбачені для постійної роботи з поста­новки реакції іммобілізації блідих трепонем.


Читайте також:

  1. Всі люди є рівними перед Богом. 1 сторінка
  2. Всі люди є рівними перед Богом. 2 сторінка
  3. Всі люди є рівними перед Богом. 3 сторінка
  4. Всі люди є рівними перед Богом. 4 сторінка
  5. Всі люди є рівними перед Богом. 5 сторінка
  6. Всі люди є рівними перед Богом. 6 сторінка
  7. Всі люди є рівними перед Богом. 7 сторінка
  8. Всі люди є рівними перед Богом. 8 сторінка
  9. Всі люди є рівними перед Богом. 9 сторінка
  10. Вступ................................................................................................................ 7 1 сторінка
  11. Вступ................................................................................................................ 7 10 сторінка
  12. Вступ................................................................................................................ 7 11 сторінка




Переглядів: 463

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Т Е Х Н О Л О Г І Ї 2 сторінка | Т Е Х Н О Л О Г І Ї 4 сторінка

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.