В Україні правове регулювання відносин, пов'язаних з геогра- фічним зазначенням місця походження товарів, передбачене ЦК України (ст. ст. 501 - 504) та Законом України «Про охорону прав на зазначення походження товарів». У ЦК України використовується термін «географічне зазначення» (ст. 501), а в Законі - «зазначення походження товару» (ст. б).
Назва місця походження товару- це назва географічного міс- ця, котра вживається як позначення в назві товару, що походить із зазначеного географічного місця та має особливі властивості, ви- ключно або головним чином обумовлені характерними для дано- го географічного місця природними умовами або поєднанням цих природних умов з характерним для даного географічного місця людським фактором.
Географічне зазначення походження товару- це назва гео- графічного місця, котра вживається як позначення в назві товару, що походить із цього географічного місця та має певні якості, ре- путацію або інші характеристики, в основному обумовлені харак- терними для даного географічного місця природними умовами чи людським фактором або поєднанням таких. Просте зазначення походження товару дає лише загальне уявлення про дійсне місце походження товару. Кваліфіковане зазначення походження това- ру виокремлює з-поміж великої кількості товарів такі, котрі мають особливі властивості, особливі якості, обумовлені географічною специфікою місця їх виробництва, тобто воно вказує на безпосеред- ню залежність властивостей товару від місця його походження.
Чинним законодавством визначено, що суб'єктами права на географічне зазначення є виробники товарів, особливі властиво- сті, певні якості, репутація або інші показники, характеристики яких пов'язані з цим географічним місцем; асоціації споживачів; установи, що мають безпосереднє відношення до вироблення чи ви- вчення відповідних продуктів, виробів, технологічних процесів або географічних місць.
Правами інтелектуальної власності на географічне зазначення є:
1) право на визнання позначення товару (послуги) географічним зазначенням;