У формулі (2.15) показник «n», що має цілу і дробову частину, не є показником ступеню, а є показником виключно тільки кількості періодів нарахування процентів.
Міф третій.Формулюється так.Формула змішаного нарахування процентів передбачає нарахування процентів за цілу кількість періодів по формулі складних процентів і за дробову частину періоду по формулі простих процентів.
Не вдаючись в детальний розгляд такого формулювання зазначимо наступне. Формула змішаного нарахування процентів (2.15) не складається з двох формул і не «передбачає нарахування процентів за цілу кількість періодів по формулі складних процентів і за дробову частину періоду по формулі простих процентів». Формула лише нагадує своїми частинами дві інші формули, якщо умовно її поділити на частин. Наголошуємо, формула (2.15) «лише нагадує!» у випадку, якщо «умовно!» її «поділити?». Поділити формулу не умовно, а на практиці цілком можливо, але виділені в результаті поділу формули вже будуть іншими формулами, відмінними від попередньої, не поділеної.
Формула змішаного нарахування процентів є самостійною формулою, відмінною по суті і по формі від формул складного і простого нарахування процентів.
В попередній Додатковій інформації згадувалося ще про одне неоголошене правило. Визначимо його окремо.
_________НЕОГОЛОШЕНЕ ПРАВИЛО__________
В МЕЖАХ КОЖНОГО ПЕРІОДУ НАРАХУВАННЯ ПРОЦЕНТИ ЗРОСТАЮТЬ ВИКЛЮЧНО ЗА МЕХАНІЗ-МОМ ПРОСТОГО НАРАХУВАННЯ ПРОЦЕНТІВ.