МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Організаційне забезпечення судово-бухгалтерської експертизи.Правовою основою призначення і проведеннясудових експертиз є Закон України «Про судову експертизу» (від 25 лютого 1994 року), Кримінально-процесуальний (КПК), Цивільний процесуальний (ЦПК) і Господарський процесуальний (ГПК) кодекси України. Законодавство встановлює, що судові експертизи покарних і цивільних справах призначаються в тих випадках, коли для вирішення питань при провадженні за цими справами необхідні спеціальні пізнання.
Таким чином, судово-експертну діяльність в Україні здійснюють державні спеціалізовані установи і відомчі служби: — науково-дослідні та інші установи судових експертиз Міністерства юстиції і Міністерства охорони здоров'я України; — експертні служби Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони і Служби безпеки України.
Підставою для проведення експертиз в експертній установі є передбачений законом процесуальний документ про призначення експертизи, складений уповноваженою на те особою (органом). Інші дослідження проводяться за письмовою заявою замовника з обов'язковою вказівкою його реквізитів, а також питань, що підлягають вирішенню.
Цікавим моментом є те, що чинним законодавством, зокрема ст. 10 Закону України «Про аудиторську діяльність», для деяких підприємств передбачено обов'язкове проведення аудиту, за результатами якого складається аудиторський висновок. Однак слідчим і судам, особливо господарським, необхідно мати на увазі, що аудиторський висновок не є висновком судової експертизи, яка може бути призначена тільки після порушення справи. Крім того, сертифікат на аудиторську діяльність не дає права його власникам займатися судово-експертною діяльністю.
Організація науково-методичного забезпечення судово-експертної діяльності покладається на міністерства і відомства, у систему яких входять спеціалізовані установи і служби, що проводять судові експертизи. Для розгляду найбільш важливих питань розвитку судової експертизи, що мають міжвідомчий характер, при Міністерстві юстиції України створюється Координаційна рада з проблем судової експертизи. На Координаційну раду з проблем судової експертизи покладається обговорення і розробка рекомендацій за такими питаннями: забезпечення найбільш повного задоволення потреб судів, органів дізнання і досудового слідства в судово-експертних дослідженнях; розвиток мережі судово-експертних установ і збільшення обсягів і видів судових експертиз, впровадження нових видів експертиз; удосконалення процесуального законодавства України про проведення судової експертизи; узгодження відомчих нормативних актів (положень, інструкцій, наказів), що регламентують порядок проведення судових експертиз і діяльність установ і служб судових експертиз; створення нових видів судових експертиз, організаційні і методичні основи яких вимагають об'єднання зусиль судово-експертних установ (служб) різних відомств; визначення актуальності, пріоритетності основних напрямків науково-дослідних робіт і конкретних тем, що вимагають спільної, погодженої розробки та редакційно-видавничої діяльності з питань судової експертизи; удосконалення організаційних основ проведення міжвідомчих комплексних експертиз; обмін науково-технічною інформацією і статистичними даними за профілем діяльності; розробка загальних положень з атестації судових експертів і діяльності відомчих експертно-кваліфікаційних комісій; удосконалення форм науково-методичної роботи з посадовими особами, що призначають судові експертизи; формування державного реєстру судових експертів; розробка загальних вимог з підготовки кадрів для судово-експертних установ і підвищення їхньої кваліфікації; організація міжвідомчого інформаційного банку судових експертиз; проведення міжвідомчих науково-методичних конференцій, семінарів, шкіл з проблеми судової експертизи; встановлення і розвиток міжнародного співробітництва та обміну науково-технічними досягненнями в галузі криміналістики і судової експертизи; здійснення інших організаційних заходів, спрямованих на розвиток діючих і впровадження нових видів судових експертиз.
Фахівці в галузі економічної експертизи можуть атестуватися за трьома видами експертних спеціальностей: 11.1. Дослідження документів бухгалтерського обліку і звітності; 11.2. Дослідження документів з фінансово-кредитних операцій; 11.3. Дослідження документів з економічної діяльності підприємств і організацій.
Експерт-бухгалтер повинен бути висококваліфікованим фахівцем у сфері бухгалтерського обліку, контролю і економічного аналізу, фінансів і господарського права. Він повинен отримати широку фундаментальну наукову підготовку і глибокі практичні навички, безупинно поповнювати свої професійні знання, мати високі цивільні і моральні якості.
Експерт-бухгалтер повинен володіти всіма загальнотеоретичними дисциплінами в обсязі, що необхідний для точної оцінки правильності планування, фінансування, кредитування, організації бухгалтерського обліку і внутрішнього контролю, складання бухгалтерської і статистичної звітності на підприємстві, в організації і в установах різних галузей народної господарства.
Чинне законодавство надає експерту визначені права, що повинні забезпечити йому реальні можливості для виконання ним процесуальних обов'язків. Незалежно від виду судочинства судовий експерт має право: Знайомитися з матеріалами справи, що стосуються експертизи. Клопотати про надання додаткових і нових матеріалів, необхідних для вирішення поставлених питань. З дозволу особи чи органу, що призначили експертизу, бути присутнім під час проведення слідчих і судових дій, подавати клопотання, що стосуються проведення експертизи, і ставити відповідні запитання допитуваним особам. Вказувати у висновку експертизи на факти, що мають значення для справи, щодо яких йому не були поставлені запитання. У випадках незгоди з іншими членами експертної комісії складати окремий висновок експертизи. Викладати письмово відповіді на запитання, що ставляться перед ним під час допиту. Оскаржити у встановленому порядку дії і рішення осіб чи органу, що призначили експертизу, які порушують права експерта або порядок проведення експертизи.
Скарги на дії і рішення органів дізнання чи слідчого експерт може направити прокурору чи особисто через особу, дії якої оскаржуються. В останньому випадку скарга протягом доби підлягає передачі прокурору, з поясненням органу дізнання чи слідчого. Чинне законодавство надає прокурору три доби для розгляду скарги і відповіді експерту. У випадку відхилення скарги експерта у відповіді повинні бути чітко сформульовані причини, з яких вона визнана безпідставною. Скарга на рішення і дії прокурора може бути подана у вищий орган прокуратури. Читайте також:
|
||||||||
|