В процесі читання виділіть маркером або підкресліть специфічні особливості людини.
Одна із найважливіших галузей екології на сьогоднішній день – охорона оточуючого середовища. Від кого ж ми його мусимо охороняти, хто його так безжалісно нищить, хто призвів до екологічної кризи -- якісь жорстокі інопланетні зайди? – Ні, ми самі. (Екологічна криза– порушення стабільного стану природних систем в результаті дії певного фактора;після припинення дії цього фактора система може повернутися до стабільного стану. Екологічна катастрофавідрізняється від кризи тим, що система руйнується і вже не може повернутись до стабільного стану).
Чому ж так вийшло, що з давніх пір, з того самого моменту, коли сформувався вид Homo sapiens – „Людина розумна”, цей вид почав знищувати довкілля інтенсивніше, ніж будь-який інший вид?
Тому, що це було необхідно для виживання. Людина прийшла в цей світ голою – не маючи ні могутніх ікол, ні пазурів, ні значної м”язової сили. Єдиною перевагою наших предків, завдяки якій вони вижили, був інтелект.
А є такий закон природи: якщо вид досяг успіху в еволюції завдяки певній спеціалізації, то в своєму дальшому розвитку він поглиблює цю спеціалізацію (птахи відрощують все досконаліші крила, риби – плавці і т.д.)..
Наша спеціалізація – інтелект. Завдяки йому наші предки додумались, що, якщо нема власної теплої шкури, треба її з когось здерти і одіти на себе. Якщо нема міцних зубів і пазурів – треба виготовити зброю і т.д. Тобто люди, на відміну від всіх інших видів, почали створювати матеріальну культутру („другу природу”), що стимулювало розвиток інтелекту, а це призводило до ще швидшого розвитку матеріальної культури. Людина створила „другу природу” завдяки інтелекту, і ці два явища взаємно стимулюють одне одного – так, що природа не встигає ліквідовувати небажані наслідки цього стрімкого процесу, а людина не встигає подумати як слід над тим, що вона робить.