Резервний фонд -- в атмосфері, де кисень (О2) складає 20,926% загального об"єму атмосфери.
Мале коло кругообігу (біотичне) починається з виділення кисню у процесі фотосинтезу. Для більшості живих організмів кисень є ключовим фактором у процесах вивільнення енергії у клітинах -- це окислення органічних речовин у процесі дихання.
Третина всього кисню на Землі продукується мікроскопічними водорослями гідросфери (переважно морськими), третина -- дощовими тропічними лісами, третина -- іншими рослинами суходолу. І тут же мале коло кругообігу замикається через споживання кисню в процесі дихання. Споживання кисню в процесі дихання дуже точно врівноважене із процесами його виділення в результаті фотосинтезу, тому концентрація кисню в атмосфері залишається постійною.
Велике колокругообігу кисню (абіотичне) відбувається не окремо, а в тісному зв"язку з кругообігами вуглекислого газу та води -- вони безпосередньо здійснюють транспортування кисню, яких входить до складу цих сполук (СО2 і Н2О). Крім того, кисень відіграє вирішальну роль на окисних та відновних стадіях реакцій в кругообігах всіх речовин. Джерелом вільного кисню (О2) є в основному процес фотосинтезу. В незначних кількостях О2 також може виділятись при фотохімічному розщепленні води.