Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Оцінка ефективності роботи системи ДСЗ і показники її діяльності.

Показники ефективності надають керівникам і працівникам центрів зайнятості кількісну інформацію, необхідну їм для: 1) забезпечення ефективної реалізації програм і надання послуг та 2) оцінювання ступеню виконання поставлених завдань. Увагу слід приділяти як якісним, так і кількісним показникам. Наприклад, підвищення коефіцієнту працевлаштування безробітних є бажаним, але якщо безробітних працевлаштовують тільки на низькооплачувану роботу, то це вказує на проблему якості роботи служби зайнятості.

Показники попиту надають інформацію про клієнтів ДСЗ – окремих шукачів роботи та роботодавців. Ця інформація допомагає службі відстежувати, як конкретні стратегії програми та дії впливають на ринок праці. Ці показники вимірюють зміни у кількості та потоках безробітних у розрізі їхніх індивідуальних характеристик (таких як стать, вік і рівень освіти).

Джерелом даних для формування показників попиту є реєстр ДСЗ (безробітні особи та підприємства, що розміщують оголошення про вакансії). Зазвичай дані для показників попиту представляються (щомісячно, щоквартально або щорічно) наступним чином. Вказується відсоток безробітних клієнтів, зареєстрованих на кінець періоду (від загальної чисельності), за:

- статтю та віковою групою,

- місцем проживання (село/місто),

- найвищим рівнем освітньої підготовки,

- тривалістю періоду безробіття,

- видом допомоги.

Цей набір даних представляє кількість безробітних клієнтів за даний період. Ці цифри слугують для розуміння основних характеристик осіб, які реєструються, та для моніторингу змін (шляхом порівняння індивідуальних характеристик клієнтів, які реєструються, за два періоди часу).

Наприклад, у багатьох країнах економічна криза 2008 року вразила чоловіків більше, ніж жінок, а молодь – більше, ніж дорослих. Отже, кількість молодих безробітних чоловіків зросла пропорційно набагато більше, ніж в інших групах, через більший збільшення кількості цієї категорії порівняно з іншими безробітними (зростання кількості безробітних клієнтів за індивідуальними характеристиками). Додаткові індивідуальні дані можуть прояснити причини цього явища: наприклад, частка зареєстрованих молодих чоловіків за типом трудового договору до звільнення може показати, що тимчасові працівники втрачали роботу швидше за інших, або що молодих чоловіків, зайнятих в будівельній галузі, в більшій мірі зачепило скороченням штатів, ніж молодих чоловіків, які працювали в обробній промисловості. Дані про кількість і потоки також представляються за видами допомог (допомога по безробіттю, допомога з соціального забезпечення). Наприклад, цифри зростання кількості безробіних з розбивкою за правом на допомогу по безробіттю піддавались ретельній перевірці під час недавньої економічної кризи з метою вимірювання рівня скорочення робочої сили по секторах економіки.

Відсоток клієнтів-підприємств,що розмістили оголошення про вакансії, на кінець періоду (від загальної кількості) за:

- сектором економіки,

- розміром

- потрібною професією.

Цей набір даних представляє кількість клієнтів-роботодавців за даний період. Він слугує для розуміння основних характеристик підприємств і розміщених вакансій, а також для моніторингу змін (шляхом порівняння типів підприємств і вакансій за два періоди часу, наприклад, змін у збільшенні кількості вакансій за типами). Наприклад, у багатьох країнах ДСЗ мають високий рівень охоплення великих підприємств, часто у державному секторі, тоді як у збиранні вакансій мікро-, малих і середніх підприємств результати ДСЗ менш успішні. Подібна ситуація може мати місце щодо класифікації професій: вакансії, що розміщуються у ДСЗ,часто стосуються некваліфікованих або напівкваліфікованих працівників, а стосовно наймання кваліфікованих кадрів підприємства віддають перевагу іншим засобам. Аналогічно збільшення кількості у безробітних клієнтів (яким вимірюються зміни у пропозиції робочої сили) зростаннякількості вакансій за типами слугує для моніторингу змін у попиті на робочу силу. Наприклад, під час економічної кризи 2008-2009 років європейські служби зайнятості зафіксували різке скорочення кількості розміщених вакансій, а найбільше падіння було зареєстровано у секторі будівництва.


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  5. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  6. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  7. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  8. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  9. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  10. IV група- показники надійності підприємства
  11. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  12. IV. Оцінка вигідності залучення короткотермінових кредитів




Переглядів: 409

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Державна інспекція України з питань праці | Збільшення/зменшення (у відсотках) ступеню використання послуг ДСЗ клієнтами.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.