Грошовий обіг-це безперервні потокируху грошей між субєктами економічних відносин в процесі суспільного відтворення з метою забезпечення розвитку економіки.Таке визначення грошового обігу трактує його з кількісної і якісної сторін
Кількісна сторонахарактеризується обсягом усіх грошових платежів у народному господарстві.При цьому грошовий обіг охоплює і готівковий,і безготівковий рух грошей.
Якісна сторонавизначення суті грошового обігу полягає в тому,що рух грошей обслуговує переміщення реальної вартості.
Існує три різноманітних потоки руху грошей:
1)еквівалентний грошовий обіг,
2)фінансовий грошовий обіг,
3)кредитний грошовий обіг.
Грошовий обіг забезпечується певною масою грошей.Кількість грошей в обігу характеризує стан грошового обігу та ринкову конюктуру загалом.нормальний обсяг грошової маси сприяє інтинсивності обігу грошей,формування платоспроможного попиту,Занижений або завищений обсяг грошової маси негативно впливають на економічний розвиток.Занижений-призводить до знищення швидкості обігу грошей через недостачу грошей,а завищений обсяг-до інфляції, яка має ще більший руйнівний вплив на розвиток економіки.
Закон виражається так :фактична маса грошей в обігу (Мф)повинна дорівнювати обєктивно необхідній масі(Мн).Тобто Мф=Мн.
Якщо фактична маса грошей в обігу більша від обєктивно необхідної(Мф>Мн),то це означає,що в обігу зявилися зайві гроші на величину «А»,яка становить Мф-Мн.
Навпаки,якщо фактична маса грошей в обігу менша від обєктивно необхідної (Мф<Мн),то це означає що в обігу не вистачає грошей.