Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Грошовий оборот і система розрахунків на підприємстві

По темі: ГРОШОВІ РОЗРАХУНКИ ПІДПРИЄМСТВ

Лекція №2

ВИСНОВОК

до восьмого питання:

Таким чином, у результаті складних взаємодій, що відбуваються у ЦНС між трансмітерами і рецепторами, різними трансмітерами, ефект дії медіаторів може проявлятися по-різному. Так, ацетилхолін в одному випадку може викликати збудження, а в іншому – гальмування. Серед амінокислот можна виділити ГАМК, що реалізує як пре-, так і постсинаптичне гальмування, гліцин, який реалізує постсинаптичне гальмування, та глютамінову кислоту, що передає збудження.

 

Загальний висновок:Таким чином, на рівні клітини більшість фізіологічних процесів відбувається за участю мембран.Будь-яка клітина, окремі органи чи організм у цілому можуть перебувати в двох фізіологічних станах: фізіологічного спокою та активності. у стані фізіологічного спокою між вмістом клітини і позаклітинною рідиною існує різниця електричних потенціалів – мембранний потенціал спокою (МПС). Активність збудливих клітин і тканин пов’язана з виникненням потенціалу дії (ПД), де основна роль належить іонам натрію. Функціональне з'єднання між нервової клітиною і іншими клітинами, зокрема м’язовими, називається синапсом. Він складається з трьох основних елементів: пресинаптичної мембрани, постсинаптичної мембрани і синаптичної щілини.

Передача нервових імпульсів від одного нейрона до інших здійснюється за допомогою синапсів. У результаті кожен нейрон контактує прямо або опосередковано із сотнями, тисячами інших з утворенням нейронних сіток. Сукупність нейронів, що беруть участь у рефлекторній регуляції, об’єднуються у нервовий центр даного рефлексу. В залежності від типу медіаторів, які виділяються у пухирцях пресинаптичних закінчень, розрізняють синапси збуджувальні та гальмівні.

1. Грошовий оборот і система розрахунків на підприємстві

2. Безготівкові розрахунки

3. Готівкові розрахунки

4. Організація грошових розрахунків

5. Види банківських рахунків і порядок їх відкриття

 

 

У процесі купівлі-продажу товарів, надання послуг, а також виконання різного роду зобов'язань у грошовій формі здійснюються різноманітні розрахунки та платежі. Платежі та­кож провадять під час розподілу й перерозподілу грошових кош­тів. Сукупність усіх платежів створює грошовий оборот.

Грошовий оборот — це виявлення сутності грошей у русі. Він охоплює процеси розподілу й обміну. На обсяг і структуру грошового обороту на підприємстві справляють вплив стадії ви­робництва та споживання. Тривалий виробничий процес, який потребує збільшення виробничих запасів, веде до збільшення платежів, пов'язаних з їх придбанням. Зростання трудомісткос­ті продукції зумовлює підвищення платежів, пов'язаних з опла­тою праці. Прямі і зворотні зв'язки між виробництвом і спожи­ванням здійснюються через стадії розподілу й обміну за допо­могою грошового обороту.

Особливе місце посідає грошовий оборот у процесі реалізації продукції. За товарного виробництва продукт окремого виробни­ка, призначений для споживання іншим суб'єктом господарю­вання, може дійти до споживача і дати право виробнику на отри­мання іншого продукту тільки після його оплати. Під час реалі­зації перевіряється відповідність обсягу і структури виробництва суспільній потребі в його продуктах.

У соціалістичній економіці рух товарних і грошових потоків у економічній літературі розглядався крізь призму планової органі­зації процесу відтворення і його складників — виробництва, роз­поділу, споживання.

Ринковим відносинам притаманний вільний рух товарів, по­слуг, капіталу й ресурсів. Саме цей момент треба враховувати, розглядаючи рух товарів і пов'язаний з ним оборот грошей.

Оборот грошей супроводжує обмін товарів і послуг, коли здійснюється оплата за товар і гроші переходять від покупця до продавця. У загальній грошовій масі розрізняють активні гроші, що в кожний даний момент беруть участь в обороті, і пасивні (кошти на рахунках суб'єктів господарювання, громадських ор­ганізацій, кошти населення, інші фонди нагромадження і збері­гання), що є лише потенційним платіжним засобом. Отже, маса грошей, яка перебуває в обороті, завжди буде меншою за зага­льну кількість грошей на суму грошових фондів нагромадження і зберігання. Останні постійно залучаються в активний грошо­вий оборот.

Маса грошей, яка перебуває в обороті, має дві форми: безготів­кову і готівкову.

Розмежування грошового обороту на безготівковий і готівко­вий є інструментом регулювання об 'єкта грошового обороту — грошової маси.

Більша частина грошового обороту припадає на безготівко­вий оборот, який охоплює всі сфери господарських відносин підприємств і організацій, банківських і фінансових установ, населення.

Грошовий оборот на кожному підприємстві відбувається в та­ких напрямках:

— забезпечення процесу виробництва (закупівля сировини, матеріалів, комплектуючих елементів, виплата заробітної плати);

— реалізація продукції (робіт, послуг), тобто відшкодування витрат і формування доходів;

— сплата податків, обов'язкових відрахувань і зборів;

— забезпечення спільної діяльності підприємств;

— отримання і погашення кредитів і сплата відсотків за кре­дит кредитним установам.

Таке групування пов'язане з різною економічною сутністю на­званих розрахунків, документообігом, видами й методами фінан­сового та банківського контролю.

Безготівковий грошовий оборот цілком здійснюється через банківські установи, що в них відкрито рахунки суб'єктам під­приємницької діяльності.

Від правильної організації грошових розрахунків у цілому за­лежить оперативність їх здійснення, а отже, і фінансовий стан суб'єктів господарювання.

Одним з головних факторів нормалізації розрахунків у народ­ному господарстві є запровадження єдиних розрахункових правил, які визначаються відповідними нормативними актами.

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  3. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  4. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  5. V. Систематизація і узагальнення нових знань, умінь і навичок
  6. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  7. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  8. VI. Узагальнення та систематизація знань
  9. VII. Закріплення нового матеріалу і систематизація знань.
  10. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  11. Автоматизована система ведення державного земельного кадастру
  12. Автоматична система сигналізації




Переглядів: 1261

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Процеси збудження та гальмування у ЦНС. | Безготівкові розрахунки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.