Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Протокол FTP

SMTP Simple Mail Transfer Protocol (Простий Протокол Пересилання Пошти) — це протокол, який використовується для пересилання електронної пошти до поштового сервера або з клієнта-комп'ютера, або між поштовими серверами. В IANA для SMTP зареєстрований порт 25. Формально SMTP визначений в RFC 821 (STD 10) та покращений RFC 1123 (STD 3) розділ 5. Протокол, який використовується зараз, також відомий як ESMTP і визначений в RFC 2821. Опис протоколу

Відповідь

 

 

2. Протоколи для роботи з електронною поштою.

SMTP — порівняно простий, текстовий протокол, в якому з’єднання відбувається завжди за ініціативи відправника. SMTP — синхронний протокол і складається із серії команд, що посилаються клієнтом та відповідей сервера. Відправником зазвичай є поштовий клієнт кінцевого користувача або поштовий сервер. SMTP було розроблено як протокол транспортування і доставки, тому системи, що використовують SMTP, завжди повинні бути у робочому стані. Протокол часто використовується для передачі повідомлень клієнтами електронної пошти, які, проте, не мають можливості діяти як сервер.

Протокол POP3 - Post Office Protocol

Post Office Protocol (POP) - протокол доставки пошти користувачеві з поштової скриньки поштового сервера РОР. Багато концепції, принципи і поняття протоколу POP виглядають і функціонують подібно SMTP. Команди POP практично ідентичні командам SMTP. В даний час існують дві версії протоколу POP - РОР2 і РОРЗ, що володіють приблизно однаковими можливостями, однак несумісними один з одним. Справа в тому, що у РОР2 і РОРЗ різні номери портів протоколу. Між ними відсутній зв'язок, аналогічна зв'язку між SMTP і ESMTP. Протокол РОРЗ не є розширенням або модифікацією РОР2 - це зовсім інший протокол. РОР2 визначений у документі RFC 937 (Post Office Protocol-Version 2, Butler, et al, 1985), a РОРЗ - в RFC 1225 (Post Office Protocol-Version 3, Rose, 1991). Далі коротко розглянемо POP взагалі і більш докладно - РОРЗ. PОРЗ розроблений з урахуванням специфіки доставки пошти на персональні комп'ютери і має відповідні операції для цього. Призначення протоколу РОРЗ Раніше поштові повідомлення більшості мереж доставлялися безпосередньо від одного комп'ютера до іншого. І якщо користувач часто міняв робочі комп'ютери або один комп'ютер належав кільком користувачам, існували певні проблеми. У наші дні загальноприйнята доставка повідомлення не на комп'ютери користувача, а в спеціальні поштові скриньки поштового сервера організації, який цілодобово працює (включений). Опис протоколу РОРЗ Конструкція протоколу РОРЗ забезпечує можливість користувачеві звернутися до свого поштового сервера і вилучити накопичилася для нього пошту. Користувач може отримати доступ до РОР-серверу з будь-якої точки доступу до Інтернет. При цьому він повинен запустити спеціальний поштовий агент (UA), працює по протоколу РОРЗ, і налаштувати його для роботи зі своїм поштовим сервером. Отже, на чолі моделі POP знаходиться окремий персональний комп'ютер, що працює виключно в якості клієнта поштової системи (сервера). Підкреслимо також, що повідомлення доставляються клієнтові за протоколом POP, а надсилаються як і раніше за допомогою SMTP. Тобто на комп'ютері користувача існують два окремих агента-інтерфейсу до поштової системи - доставки (POP) і відправки (SMTP). Розробники протоколу РОРЗ називає таку ситуацію "роздільні агенти" (split UA). Концепція роздільних агентів коротко обговорюється в специфікації РОРЗ. У протоколі РОРЗ обговорені три стадії процесу одержання пошти: авторизація, транзакція та оновлення. Після того як сервер і клієнт РОРЗ установили з'єднання, починається стадія авторизації. На стадії авторизації клієнт ідентифікує себе для сервера. Якщо авторизація пройшла успішно, сервер відкриває поштову скриньку клієнта і починається стадія транзакції. У ній клієнт або запитує у сервера інформацію (наприклад, список поштових повідомлень), або просить його зробити певну дію (наприклад, видати поштове повідомлення). Нарешті, на стадії оновлення сеанс зв'язку закінчується. В табл.7 перераховані команди протоколу РОРЗ, обов'язкові для працюючої в Інтернет реалізації мінімальній конфігурації.

Команди протоколу POP версії 3 (для мінімальної конфігурації)

У протоколі РОРЗ визначено декілька команд, але на них дається тільки дві відповіді: + ОК (позитивний, аналогічний повідомленням-підтвердженню АСK) і-ERR (негативний, аналогічний повідомленням "не підтверджено" NAK). Обидва відповіді підтверджують, що звернення до сервера сталося і що він взагалі відповідає на команди. Як правило, за кожним відповіддю слід його змістовне словесний опис.

 

 

3.Протокол для роботи зі службою FTP.

Протокол передачі файлів (англ. File Transfer Protocol, FTP) — дає можливість абоненту обмінюватися двійковими і текстовими файлами з будь-яким комп'ютером мережі, що підтримує протокол FTP. Установивши зв'язок з віддаленим комп'ютером, користувач може скопіювати файл з віддаленого комп'ютера на свій, або скопіювати файл з свого комп'ютера на віддалений.

 

При розгляді FTP як сервісу Інтернет мають на увазі не просто протокол, а саме сервіс — доступ до файлів, які знаходяться у файлових архівах.

 

FTP — стандартна програма, яка працює за протоколом TCP, яка завжди поставляється з операційною системою. Її початкове призначення — передача файлів між різними комп'ютерами, які працюють у мережах TCP/IP: на одному з комп'ютерів працює програма-сервер, на іншому — програма-клієнт, запущена користувачем, яка з'єднується з сервером і передає або отримує файли через FTP-сервіс. Все це розглядається з припущенням, що користувач зареєстрований на сервері та використовує логін та пароль на цьому комп'ютері.

 

Ця риса послужила причиною того, що програми FTP стали частиною окремого сервісу Інтернету. Справа в тому, що доволі часто сервер FTP налаштовується таким чином, що з'єднатися з ним можна не тільки під своїм ім'ям, але й під умовним іменем anonymous — анонім. У такому випадку для користувача стає доступною не вся файлова система комп'ютера, а лише деякий набір файлів на сервері, які складають вміст серверу anonymous FTP — публічного файлового архіву. Отже, якщо користувач хоче надати у вільне користування файли з інформацією, програмами і т. і., то йому достатньо організувати на власному комп'ютері, включеному в Інтернет, сервер anonymous FTP. Створення такого серверу — процес доволі простий, програми-клієнти FTP вельми розповсюджені, — тому сьогодні публічні файлові архіви організовані в основному як сервери anonymous FTP. Перелік інформації, яка міститься на таких серверах, включає всі аспекти життя: від звичайних текстів до мультимедіа.

 

Не зважаючи на розповсюдженість, у FTP є багато недоліків. Програми-клієнти FTP не завжди зручні і прості у користуванні. Користувач не завжди може зрозуміти який файл перед ним, чи той що необхідно, чи ні. Окрім того, не існує простого і універсального засобу для пошуку на серверах anonymous FTP, — хоча для цього і існує спеціальний сервіс archie, але це незалежна програма, вона не універсальна і не завжди її можна ефективно застосовувати. Програми FTP доволі старі і деякі їхні особливості, які були потрібні в часи їхнього створення, не зовсім зрозумілі і потрібні зараз. Наприклад, для передачі файлів існує два режими — двійковий та текстовий, і, якщо користувач неправильно обрав режим передачі, то файл, який необхідно передати, може бути пошкодженим. Опис файлів на сервері видається у форматі операційної системи серверу, а список файлів операційної системи UNIX не завжди з розумінням сприймається користувачами DOS. Сервери FTP нецентралізовані, — звідси випливають ще деякі проблеми. Але незважаючи на все це, сервери anonymous FTP сьогодні — це стандартний шлях організації публічних файлових архівів в Інтернеті.

 

FTP — сервіс прямого доступу, який вимагає повноцінного підключення до Інтернету, але є можливість доступу і через електронну пошту — існують сервери, які пересилають за допомогою електронної пошти файли з будь-яких серверів anonymous FTP. Проте цей шлях отримання інформації - досить незручний, оскільки такі сервери можуть бути сильно завантажені і запит доволі довго чекатиме своєї черги. Крім того, великі файли при пересилці діляться сервером на частини обмеженого обсягу і, якщо одна з частин загубиться і буде пересланою із пошкодженнями, то весь файл стане непридатним.

File Transfer Protocol - протокол передачі файлів, протокол високого рівня (а саме, рівня додатків). Використовується службою FTP для передачі файлів.

Перший стандарт - RFC114 (File Transfer Protocol AK Bhushan Apr-10-1971).

Остання версія - RFC959 (File Transfer Protocol J. Postel, JK Reynolds Oct-01-1985).

FTP відрізняється від інших програм тим, що він використовує два TCP з'єднання для передачі файлу. Керуюче з'єднання - з'єднання для посилки команд серверу й одержання відповідей від нього. Для каналу керування використовується протокол Telnet.

З'єднання даних - з'єднання для передачі файлів.

1 Керуюче з'єднання - з'єднання для посилки команд серверу й одержання відповідей від нього. Для каналу керування використовується протокол Telnet.

2 З'єднання даних - з'єднання для передачі файлів

старих версіях для передачі даних використовувався тільки 20-й порт (активний режим), у сучасних версіях FTP-серверів порт для каналу даних може призначатися сервером з нестандартних (N> 1024) портів (пасивний режим).

Протокол FTP визначає запит-відповідь спосіб взаємодії між програмою-клієнтом і програмою-сервером.

Робота FTP на рівні користувача містить кілька етапів:

1.Ідентифікація (логуватись).

2.Вибір каталогу.

3.Визначення режиму обміну (поблочно, потоковий, ascii або двійковий).

4.Виконання команд обміну (get, mget, dir, mdel, mput або put).

5.Завершення процедури (quit або close).


Читайте також:

  1. Багаторівневий підхід. Протокол. Інтерфейс. Стек протоколів.
  2. Види атак на механізми та протоколи автентифікації
  3. Віддалена робота із ОС. Протокол SSH. Утиліта putty
  4. Деякі протоколи і послуги Рівня застосувань.
  5. Дипломатичний протокол: сутність і роль в міжнародних відносинах
  6. Довідка. Протокол, витяг із протоколу
  7. Додаткові протоколи до Женевських конвенцій 1977 р.
  8. Етапи еволюції поштових протоколів
  9. Задачі протоколів обміну файлами
  10. Кіотський протокол
  11. Класифікація протоколів
  12. Криптографічні протоколи автентифікації




Переглядів: 2627

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Приклад HTTP діалогу Запит | Основні властивості деревини

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.