Глобальні проблеми і шляхи їх розвязання людством.
Основними шляхами розвязання екологічної, паливно-енергетичної та сировинної проблем є
- по-перше, швидкий розвиток і використання таких основних видів відновлювальної енергії, як сонячна та вітрова, океанічна та гідроенергія річок.
- по-друге, стуктурні зміни у використанні існуюих невідновлюваних видів енергії, а саме, зростання частки вугілля в енергобалансі і зменшення газу та нафти, оскільки запасів цих корисних копалин на планеті менше, а їхня цінність для хімічної промисловості набагато більша,
- по-третє, необхідно створювати екологічно чисту вугільну енергетику, яка б працювала без викидів шкідливих газів.
- по-четверте, всі країни повинні розробити конкретні заходи щодо дотримання екологічних стандартів, тобто стандартів чистоти повітря, водних басейнів, раціогального споживання енергії.
- по-пяте , слід вивчити запаси своїх ресупів з використанням досягнень НТР.
- по-шосте, країни, що розвиваються, повинні інтенсивно розвивати власне сировинне господарство, включаючи переробні галузі сировини. Для розвязання проблеми голоду у цих країнах треба розширювати обсяг посівних площ, запроваджувати передову агротехніку, високопродуктивне тваринництво, високоврожайні культури, ефективні добрива та засоби захисту рослин.
- по-сьоме, слід вести пошук ефективних важелів управління процесом зростання народонаселення з метою його стабілізації.
- по-восьме, необхідно припинити вирубування лісів, особливо тропічних, забезпечити раціональне лісокористування, коли кількість посаджених дерев значно перевищувала б кількість вирубаних.
- по-девяте, потрібно формувати в людей екологічний світогляд, що дало б змогу розглядати всі економічні, політичні, юридичні, соціаьні, ідеологічні, національні, кадрові питання як у межах окремих країн, так і на міжнаціональному рівні насамперед з погляду розвязання екологічної проблеми, впроваджувати на всіх рівнях принципи пріоритету екологічних проблем.