Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Облік загальновиробничих витрат підрядних будівельних організацій

До загальновиробничих витрат у будівництві відносять вит­рати, пов’язані з виконанням БМР, які неможливо в момент їх виникнення безпосередньо віднести на конкретний об’ єкт вит­рат. Облік таких витрат ведуть на синтетичному рахунку 91 «За- гальновиробничі витрати» в цілому по будівельній організації.

До складу загальновиробничих витрат у будівництві відно­сять:

1) витрати на управління і обслуговування будівельного ви­робництва: на оплату праці і соціальне страхування працівників апарату управління окремих виробничих підрозділів та робітників, що здійснюють обслуговування такого апарату управління; на службові відрядження вказаного апарату управління; амортиза­цію основних засобів та інших необоротних активів відповідного призначення; утримання, експлуатацію і ремонт необоротних активів загальновиробничого призначення; опалення, освітлен­ня, водопостачання, водовідведення та інше утримання вироб­ничих приміщень; аварійно-рятувальне обслуговування об’єктів підземного будівництва (при наявності відповідних договорів); транспортне обслуговування будівельного виробництва; оплата послуг кредитно-фінансових установ та поштово-телеграфних послуг; матеріально-технічне забезпечення апарату управління; оплата послуг консультативного та інформаційного характеру;

2) витрати на організацію робіт на будівельних майданчиках та удосконалення технології: на геодезичні роботи; упорядкуван­ня і утримання будівельних майданчиків; перебазування лінійних підрозділів будівельних організацій на інше будівництво; амор­тизація і поточний ремонт обладнання і пристосувань, що відне­сені до основних засобів і не можуть бути включені до прямих витрат (бункерів для бетонів та розчинів, огороджувальної техні­ки небезпечних зон виконання робіт тощо); будівництво, ремонт, утримання і переміщення нетитульних тимчасових споруд, при­міщень санітарно-побутового призначення; вартість малоцінно­го та швидкозношуваного виробничого інвентаря та інструментів; витрати на підготовку об’єктів будівництва до здавання; витрати некапітального характера на удосконалення технології і органі­зації, забезпечення якості будівництва, винахідництво і раціона­лізацію; утримання протипожежної та сторожової охорони буді­вельних майданчиків і т. ін.;

3) витрати на здійснення заходів з охорони праці на буді­вельних майданчиках, у т. ч. на обладнання і утримання огорож для машин та їх рухомих частин, люків, отворів; забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуаль­ного захисту (у т. ч. миючими засобами); проведення спеціального навчання працівників, організацію лекцій, доповідей, семінарів з техніки безпеки; вартість спеціального харчування відповідних категорій працівників, а також газованої солоної води; витрати на проведення обов’язкового медичного огляду окремих кате­горій працюючих та ін.;

4) інші загальновиробничі витрати: страхування майна, ри­зиків, цивільної відповідальності, а також окремих категорій пра­цівників (згідно із законодавством); охорона навколишнього сере­довища; створення забезпечень для відшкодування майбутніх операційних витрат (оплата відпусток, виконання гарантійних зобов’язань тощо); оплата перших п’яти днів тимчасової непра­цездатності працівників за рахунок підприємства; витрати на перевезення працівників до місця роботи і у зворотному напрямку як власним, так і орендованим транспортом; доплати і надбавки при виконанні робіт вахтовим методом; компенсації працівни­кам за використання для нужд виробництва власного інструмен­та і транспорту; витрати на підготовку і перепідготовку кадрів; податки, збори та інші обов’язкові платежі (згідно із законодав­ством), що відносяться на собівартість БМР, і т. ін.

Згідно з П(С)БО 16 загальновиробничі витрати поділяють на змінні і постійні. Кожне підприємство самостійно вирішує питан­ня (в наказі про облікову політику) про склад змінних і постійних загальновиробничих витрат. У той же час згідно з П(С)БО 18 та Методичними рекомендаціями № 30 особливістю формування витрат за будівельним контрактом є те, що загальновиробничі витрати у повному обсязі (як змінні, так і постійні) підлягають розподілу між об’єктами будівництва, що виконуються будівель­ною організацією, виходячи з нормальної виробничої потужності.

Розподіляються загальновиробничі витрати між об’єктами будівництва з використанням бази розподілу, встановленої бу­дівельною організацією самостійно з урахуванням специфіки робіт, що виконуються. Базою розподілу таких витрат можуть бути:

—сума всіх прямих витрат на виконання БМР;

—сума прямих витрат на оплату праці;

— нормативні або фактичні витрати праці на виконання БМР (в людино-годинах);

— час, відпрацьований будівельними машинами і механізма­ми на будівництві конкретних об’єктів (у машино-годинах) та ін.

Розподілені витрати списують на собівартість БМР запи­сом:

Д-т субрах. 231 — К-т рах. 91.

Прийнята методика розподілу загальновиробничих витрат з урахуванням нормальної виробничої потужності зумовлює мож­ливість того, що в кінці звітного періоду частина як постійних, так і змінних загальновиробничих витрат виявиться нерозподі­леною (якщо фактична база розподілу таких витрат буде мен­шою за прийняту при плануванні виходячи з нормальної вироб­ничої потужності). Сума нерозподілених загальновиробничих витрат підлягає списанню на собівартість реалізованої продукції (послуг) у періоді їх виникнення:

Д-т субрах. 903 — К-т рах. 91.

При розподілі і списанні загальновиробничих витрат варто враховувати, що генпідрядник (згідно з укладеним договором із субпідрядником) може щомісячно певну частку окремих статей загальновиробничих витрат відносити на витрати з обслугову­вання субпідрядника:

1) на суму витрат, що компенсуються субпідрядником:

Д-т субрах. 903 — К-т рах. 91;

2) на суму доходу, який компенсується субпідрядником (з урахуванням податкового зобов’язання з ПДВ):

Д-т рах. 63 — К-т субрах. 703;

3) на суму податкового зобов’язання з ПДВ:

Д-т субрах. 703 — К-т субрах. 641.

Отже, на суму витрат, компенсованих субпідрядником, змен­шуються загальновиробничі витрати, які підлягають розподілу та списанню на собівартість виконаних БМР.


Читайте також:

  1. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  2. I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  3. IX. Відомості про військовий облік
  4. IX. Відомості про військовий облік
  5. VІ. План та організаційна структура заняття
  6. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  7. Автоматизована форма обліку
  8. Автоматизовані системи управлінні охороною праці, обліку, аналізу та дослідження травматизму
  9. Автоматизовані форми та системи обліку.
  10. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
  11. Адаптивні організаційні структури управління.
  12. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.




Переглядів: 5751

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облік створення і використання тимчасових нетитульних споруд і пристроїв | Облік реалізації виконаних робіт і розрахунків із замовниками

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.083 сек.