Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Матеріальне забезпечення суддів

Матеріальне забезпечення суддів повинно бути достатнім, узгоджу­ватися з економічними умовами, що змінюються в країні. У п. 6 Євро­пейської хартії про статус суддів зазначено, що «рівень оплати повинен встановлюватися так, щоб захистити суддю від тиску, спрямованого на те, щоб вплинути на зміст його рішень і взагалі на його поведінку в суді, порушуючи таким чином його незалежність і неупередже­ність».

Структура суддівської винагороди в Україні визначена в ч. 2 ст. 129 Закону «Про судоустрій і статус суддів» і складається із посадового окладу та доплат за: вислугу років; перебування на адміністративній посаді в суді; науковий ступінь; роботу, яка передбачає доступ до дер­жавної таємниці. Посадовий оклад судді місцевого суду встановлю­ється у розмірі 15 мінімальних заробітних плат. Посадові оклади інших суддів установлюються пропорційно до посадового окладу судді міс­цевого суду з певним коефіцієнтом.

Розмір суддівської винагороди повинен забезпечити їх фінансову незалежність і не може бути зменшений без відповідної компенсації. Умови оплати праці мають бути чітко регламентовані відповідними нормативно-правовими актами. Прийняття актів, що змінюють струк­туру суддівської винагороди, передбачають її зменшення чи взагалі не забезпечують виплату, суперечить Конституції України та законодав­ству країни.

Суддя, члени його сім'ї та їх майно знаходяться під особливим со­ціальним і правовим захистом держави. Основні положення щодо соціального і правового захисту суддів закріплено в Законі України «Про судоустрій і статус суддів». Низку положень цього Закону кон­кретизовано і розвинуто в ряді правових актів. Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 20 березня 2002 р. правові норми, що містять положення про соціальний захист суддів, не можуть бути скасовані чи змінені у бік зменшення гарантій, що містяться в них, без відповідної компенсації1.

Відповідно до ч. 1 ст. 134 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судді, члени їхніх сімей та їхнє майно перебувають під осо­бливим захистом держави. Органи внутрішніх справ зобов'язані вжи­вати необхідних заходів для забезпечення безпеки судді, членів його сім'ї, збереження їхнього майна, якщо від судді надійде відповідна заява. До заходів державного захисту Закон України «Про державний за­хист працівників суду і правоохоронних органів» відносить:

- спеціальні заходи щодо забезпечення особистої безпеки судді та членів його сім'ї, а також охорони належного йому майна. Спектр таких заходів досить широкий: від надання суддям зброї й інших засобів індивідуального захисту до встановлення сучасних технологій охорон­ної сигналізації у приміщеннях, де мешкають судді та члени їхніх сі­мей. Обов'язок щодо забезпечення та вжиття перелічених заходів, а також охорони приміщень судів і громадського порядку під час здій­снення правосуддя покладається на Міністерство внутрішніх справ України і спеціальні підрозділи міліції;

- підвищену кримінальну відповідальність за вчинене у зв'язку зі службовою діяльністю судді посягання на його життя і здоров'я, а та­кож його близьких родичів, знищення чи пошкодження майна, погро­зу вбивством, насильством чи пошкодженням їх майна;

- заходи соціального захисту суддів.

Життя і здоров'я суддів підлягають обов'язковому державному страху­ванню за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захво­рювання, які спричинили втрату працездатності».

Суддя, який потребує поліпшення житлових умов, забезпечується службовим житлом за місцем знаходження суду. Суддя забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України мантією та нагрудним знаком, а також окремим кабінетом, робочим місцем та необхідними для роботи засобами.


Читайте також:

  1. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  2. II.1 Програмне забезпечення
  3. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  4. Авалювання векселів. Видача гарантій на забезпечення оплати векселів
  5. Адвокатура — неодмінний складовий елемент механізму забезпечення прав людини.
  6. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
  7. Аналіз програмного забезпечення з управління проектами.
  8. Апаратне забезпечення USB
  9. Апаратне забезпечення мереж
  10. Аудит формування і використання власного капіталу та забезпечення зобов'язань.
  11. Безстокові (замкнуті) системи водозабезпечення
  12. Біохімічний контроль за розвитком систем енергозабезпечення




Переглядів: 553

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Права та обов'язки суддів | Відповідальність суддів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.