Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ФРАНЦІЯ

Концепція нового поселення в околицях м. Реймс


 

Сьогодні європейські міста стикаються з новими випробуваннями. Втрачаючи населення, вони шукають нових шляхів для розвитку та приваблення молодих і талановитих людей. Місто Реймс у Франції є одним з таких міст. Проте для відновлення кількості населення місту з 200 тисячами мешканців необхідно було запропонувати унікальне поселення, яке було б самодостатньою системою, що не потребує зовнішнього втручання. Для цього потрібно було створити місце де є усі необхідні компоненти життя: робота, відпочинок, щоденні зустрічі, постійне оновлення простору, просторове різноманіття та динамічність людини і функції, зручна система транспорту, тощо.

 

«Обдароване місто» компанії PUPA (Public Urbanism Personal Architecture)є проектом-переможцем конкурсу Europan 11, створюючи нову ідентичність старого університетського містечка на околиці Реймсу.

Студмістечко перетворюється в окреме поселення, здатне забезпечувати себе всім необхідним. Нове поселення виробляє і споживає енергію, є гнучким і здатним адаптуватися до екологічних, соціальних та економічних змін.

 

 


 

 

 


Основу проекту складають п'ять різних площ, об'єднані єдиним маршрутом в безперервну мережу громадського простору. Вулиці сполучають відкриті простори та нові квартали з існуючими районами і центром Реймсу. В масштабі міста ці площі стають частиною зеленого кільця, пов’язуючи периферійний ландшафт з міськими парками.

Площі створюються окремими кластерами, що різняться за своєю типологією, масштабом і функціями, що підсилюють характер цих площ. Всі ці функції пов'язані ефективною системою пересування. Створення умов для ефективного використання усіх видів транспорту є одним з завдань концепції.



 


Збалансована структура громадських просторів з різноманітними функціями і ефективною системою пересування створюють різнорідну просторову ідентичність колишнього студмістечка. Поселення стає пілотним проектом динамічного, гнучкого та самодостатнього міста майбутнього.

Проект має велику концептуальну та програмну цінність. Журі оцінило його якість, оскільки він прагне визначити нові можливості і сценарії використання міських площ. Нові стилі міського життя цікаво враховуються в планах даного поселення. Розмір і масштаб пропонованих громадських просторів є сильними сторонами проекту, що є одночасно реалістичним і оригінальним.



 

 

 

 

Матеріали ArchDaily

http://www.archdaily.com/197800/europan-11-proposal-multitalented-city-pupa/
ЕСТОНІЯ

Просторове планування нового поселення Linnametsa в м. Раквере


 

Завдання конкурсу полягало в створенні концепції просторовго розвитку нового житлового комплексу на околиці міста Раквере.

 

 

Основний акцент полягав у програмуванні даної території як інноваційного простору, який є близьким до природи, ощадно використовує природні та економічні ресурси міста. Середовище цього житлового комплексу мало бути якісним та комфортним для майбутніх мешканців.

 


 

 


 




 

ІІІ місце (Martin Noorvali)

Концепція передбачає збереження існуючого силуету вулиці, так що межа лісу залишається недоторканою, а нові будівлі розташовуються вглибині рекреаційної зони. Групи цінних листяних дерев зберігаються, а розміщення будинків відбувається таким чином, щоб максимально зберегти первинний вигляд лісу. Невелика ділянка поблизу джерела вирішена як зелений коридор що поєднує територію з міським центром. Зв'язок будівель забезпечується продовженням частини існуючих доріг, проте система дорожнього руху на території стає доволі незграбною через збільшення автомобільного навантаження на існуючі вулиці.

ІІ місце (Sille Pihlak & Alvin Jarving)

Планування представлене в проекті є близьким до існуючої парцеляції навколишніх кварталів гармонійно підтримуючи структуру району. Запропонована ідея кам’яних огороджень та доріг з необробленого каменю створить відчуття унікальності ділянки та її спорідненості з навколишнім середовищем. Привабливість концепції полягає у збереженні якомога більшої частини лісу та використання народних традицій у будівництві.

 




 

І місце (Peter Sand, Данія)

Чітка та зрозуміла концепція команди-переможця конкурсу пропонує створення зелених коридорів що поєднуватимуть місто і ліс та створюватимуть осередки громадського простору поблизу житлових кварталів. Генплан ділянки вирішений таким чином, щоб розділити потоки транспорту та людей виділяючи багато місця для пішохідних маршрутів, якими користуватимуться як мешканці району, так і відвідувачі рекреаційних зон. При реалізації проекту існує можливість почергового виконання кварталів а також їх зміна відносно щільності та розташування на території.

 

 

 

 

 

Матеріали Спілки Архітекторів Естонії http://www.kredex.ee/kredex/news/18200/


Читайте також:

  1. Основні моделі організації зарубіжних парламентів (ФРН, Франція, США, Велика Британія).
  2. Приклади УД: Данія, Пакистан, Польща, Фінляндія, Франція, Україна (за конституцією)
  3. Франція
  4. ФРАНЦІЯ
  5. Франція
  6. Франція
  7. ФРАНЦІЯ
  8. Франція
  9. Франція
  10. Франція
  11. Франція
  12. Франція




Переглядів: 1081

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
НІМЕЧЧИНА | НІМЕЧЧИНА

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.