Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Франція

Новий консерватизм” М.Тетчер

Основні положення Заходи щодо здійснення
¨ Виживання сильнійших ¨ Стимулювання вільного підприємництва. ¨ Скасування пільг, що надавалися державним підприємствам. ¨ Денаціоналізація, приватизація збиткових галузей. ¨ Зниження податків на високі прибутки. ¨ Зменшення витрат на соціальні виплати.  
¨ Монетаризм ¨ Держава значно посилила контроль за масою грошей, що знаходилась в обігу; безпосердньо не втручаючись у виробництво та збут товарів; забезпечила функціювання державного механізму.  

 

У курсу Маргарет Тетчер були як прибічники, так і супротивники. У 1982 р. уряд змушений був прийняти закон, що обмежував права громадян на проведення страйків, а поліції надавав право проводити арешти у місцях масових заворушень. “Тетчеризм” врятував Великобританію від кризових явищ в економіці на кіька років. Але з 1987 р. знову розпочалось зростання інфляції, бюджетного дефіциту. Загострились соціальні проблеми:

- конфлікт в Ольстері між ірландськимии католіками і англійськими протестантами;

- руйнування системи охорони здоров’я;

- погіршення системи освіти;

- расові конфлікти. У Велиобританії значний відсоток емігрантів з Азії та Африки;

- знизивя рівень добробуту населення (у 1990 р. 9 млн. британців потрапили у категорію бідних, податки зросли у 22 рази тощо);

- невдоволення опозиції війною Великобртанії з Аргентиною (1982 р.) за Фолклендські (Мальвінські) острови, що офіційно родовжували вважатися колоніальним володінням Великобританії.

 

У 1990 р. М.Тетчер прийняла рішення піти у відставку. Лідером партії консерваторів та прем’єр-міністром став Дж.Мейджор. У 1992 р. його було знову переобрано на посадку прем’єр-міністра. Але у 1997 р., незважаючи на успіхи економічної політики уряду, консерватори на виборах зазнали поразки від лейбористів. Здобувши перемогу, лейбористи сформували уряд на чолі з Т.Блером. Великобританія вступила у ХХІ століття як надійний союзник США, активний член НАТО, прибічник європейської інтеграції.

 

Під час Другої світової війни Франція зазнала величезних економічних збитків, внаслідок яких рівень промислового виробництва у 1944 р. складав 38 % від довоєнного. Гостро постало питання: якими методами відбудовувати країну. Почалась жорстока політична боротьба між лівими партіями на чолі з ФКП, які вважали, що потрібна націоналізація промисловості, - з одного боку, і правими партіями, що виступали категорично проти націоналізації, - з іншого.

Тмчасовий уряд, який очолював герой французського національно-визвольного руху Шарль де Голль, пішов на поступки і тим, і іншим. Було націоналізовано вугільну промисловість, газові заводи, електростанції, залізниці, автомобільне підприємство “Рено”, п ’ять великих банків. Націоналізацію було проведено за викуп.

 

1946 р.
¨ Набула чинності конституція, що відкрила період Четвертої республіки – парламентської. ¨ Конституція ала демократичний характер, виголошувала громадянські свободи і соціально-економічні права (на працю, на відпочинок, охорону здоров’я, участь в управлінні підприєствами тощо). ¨ Відбулися вибори в Національні збори. Сформовано коаліційний уряд (республіканці, соціалісти, комуністи, радикали).  
1947 р.
¨ Комуністи виведені з уряду. Обраний президент Франції – соціаліст В.Оріоль. ¨ Починається відхід від співробітництва з СРСР, зближення із США.  
1948 р.
¨ Підписано франко-американський договір про економічне співробітництво у відповідності до плану маршалла. ¨ Відновлено довоєнний рівень економіки.  
1949 р.
¨ Франція вступила до НАТО. ¨ На теренах Франції було розміщено американські військові бази. ¨ Витрати на гонку озброєнь у рамках НАТО і війну у В’єтнамі поглибили політичну кризу, протистояння лівих та правих партій.  
1951-1954 рр.
¨ На виборах у Національні збори перемогу здобув блок правих партій. ¨ Уряд блоку правих партій, що прагнув перемогти у війні в Індокитаї, втянув у неї США; сприяв переозброєнню ФПН, підписав паризькі угоди 1954 р.; ввів війська в Алжир, аби придушити національно-визвольну революцію, що розгорнулася у цій колонії Франції.  
1956-1958 рр.
¨ На виборах у Національні збори пермогу здобули ліві сили. Уряд лівих сил провів соціальні реформи; визнав незалежніть Марокко, Гвінеї, Тунісу; дав згоду на продовження воєнних дій в Алжирі; участь у війні проти Єгипту (1956 р.); підписав договір про створення Європейського економічного співтовариства (ЄЕС, 1957 р.). ¨ В 1958 р. в Алжирі спалахнув антиреспубліканський заколот. Командування французської армії, що знаходилась в Алжрі, приєдналося до заколотників. Національні збори Франції надал Ш. Де Голлю надзвичайні повноваження і право сформувати новий уряд.  

 


Читайте також:

  1. Основні моделі організації зарубіжних парламентів (ФРН, Франція, США, Велика Британія).
  2. Франція
  3. Франція
  4. ФРАНЦІЯ
  5. Франція
  6. Франція
  7. Франція
  8. Франція
  9. Франція
  10. Франція




Переглядів: 768

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Зовнішня політика Великобританії у 1946-1965 рр. | Внутрішня і зовнішня полатика Франції у 70-90-ті роки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.