Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Внутрішня і зовнішня полатика Франції у 70-90-ті роки

Внутрішня та зовнішня політика Ш. де Голля

Внутрішня політика
¨ Зміцнено владу президента. Президент набув право розпускати Національні збори, висуати законопроекти на референдуми, приймати всю повноту влади при надзвичайних обставинах. ¨ Докладатись зусилля щодо збільшення військової могутності (створено французьку ядерну зброю, балістичні ракети, підводні човни, стратегичні бомбардувальники тощо). ¨ Широко використовувалися методи державного регулювання економіки, стримування доходів (за рахунок заморожування заробітної платні). ¨ Приділялась значна увага досягненням науково-технічної революції.  
Зовнішня політика
¨ Франція визнала незалежність Гвінеї, Судану, Сенегалу, Мадагаскару, Дагомеї, Нігеру, Верхньої Вольти, Конго тощо. ¨ Припинено війну в Алжирі, визнано право Алжиру на самовизначення, незалежність (1962 р.). ¨ Підписано договір з ФРН про консультації та воєнне співробітництво. ¨ Франція не підписала договір про заборону випробувань ядерної зброї 1963 р. ¨ Франція засудила агресію США в Індокитаї; Ізраїля проти арабських країн (1966-1967 рр.) ¨ У 1966 р. Франція вийшла зі складу військової організації НАТО, ліквідувала американські військові бази на своїй території. ¨ З 1966 р. почалось поліпшення франко-радянських відносин. ¨ Франція не підписала договір про нерозповсюдження ядерної зброї (1968 р.).  

Довгий час єдиною партією, що знаходилась в опозиції до внутрішньої політики Ш. де Голля, була ФКП. Але наприкінці 60-х років опозиці розширилась за рахунок оціалістів та радикалів. У травні-червні 1968 р. почались масові виступи студентівв і робітників проти політики уряду. Ситуацію вдалось врегулювати певними поступками (збільшення зарплатні, подовження відпусток тощо). У 1969 р. Ш. де Голль пішов у відставку після референдуму, проведеного за його ініциативою, але не здобувшого підтримки президентській адміністративній реформі.

 

 

1969 р.
¨ Президентом Франції обраний Ж.Помпіду – прибічник “голлізму” (політики Ш. де Голля). ¨ Уряд проводить низку соціальних реформ (введені додаткові пенсії, розширенні права профспілок тощо).  
1972 р.
¨ У політичному житті країни посиилюєтья роль лівих партій, які вибороли спільну програму розвитку Франції (у її розробці брали участь і ліві радикали).  
1974 р.
¨ Президентом Франції обраний В.Жискар д’Естен – лідер партії незалежних республіканців. ¨ Розпочався певний відхід від “голлізму” в зовнішній політиці – Франція розширила співробітництво з НАТО. ¨ Продовжувало зміцнюватись радянсько-французьке співробітництво, що знайшло відображення у низці договорів та угод.  
1981 р.
¨ Президентом Франції обраний Ф.Міттеран – соціаліст, прибічник націоналізації і розширення соціальних програм. ¨ Уряд зосередив зусилля на забезпеченні економічного підйому.  
1986 р.
¨ Уряд не досяг успіхів в економиці. ¨ На виборах в Національні збори перемогу здобув блок правих сил, їх лідер Ж.Ширак очолив уряд. Почалася денаціоналізація,були зменшені витрати на соціальну допомогу.  
1988-1990 рр.
¨ Президентом знову обраний Ф.Міттеран. ¨ Розпочалась економічна криза (1990-1993 рр.).  
1995 р.
¨ Президентом Франції обраний Ж.Ширак. ¨ Посилився страйковий рух у відповідь на соціальні рформи, розпочаті урядом (збільшення податків, обов’язкові сплати у фонд соціального страхування). ¨ Зростало безробіття.  
¨ Наприкінці 90-х років економічне становище Франції та її міжнародна політика не зазнали радикальних змін. Франція бере активну участь в європейській інтеграції, НАТО.  

 


Читайте також:

  1. Аграрне право та законодавство США, Німеччини, Франції, Великої Британії, Ізраїлю, Польщі, Росії
  2. В Німеччині, Швеції, Франції
  3. Виникнення капіталізму у Франції. Наукові погляди А. Монкрет’єна
  4. Виникнення класичної політичної економії у Франції.
  5. ВИЩА ОСВІТА ФРАНЦІЇ
  6. Відносно невисокий економічний потенціал Франції, пасивність буржуазії, зумовили відставання країни у завоюванні колоній та зовнішній торгівлі.
  7. Внутрішня будова довгастого мозку
  8. Внутрішня будова мосту
  9. Внутрішня будова спинного мозку
  10. Внутрішня будова спинного мозку
  11. Внутрішня будова твердої речовини
  12. Внутрішня громадськість та імідж організації.




Переглядів: 5363

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Франція | Італія у 1947-1990 рр.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.