Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Внутрішня будова мосту

Внутрішня будова довгастого мозку

Зовнішня будова довгастого мозку

Довгастий мозок має передню, задню і дві бічні поверхні, які розділені борознами. Борозни довгастого мозку є продов­женнями однойменних борозн спинного мозку. Між передньою серединною щілиною і передньою бічною борозною є випуклі валики — піраміди, які поступово звужуються донизу. Латеральніше від них знаходяться підвищення овальної форми — оливи. На задній поверхні довгастого мозку, по боках від зад­ньої серединної борозни, є ніжний (стрункий) і клиноподібний пучки, які відділені один від одного задньою проміжною бо­розною. Вищезгадані пучки, розширюючись, утворюють одно­іменні горбки. Задня поверхня довгастого мозку бере участь в утворенні дна IV шлуночка.

У довгастому мозку біла речовина розташована на поверх­ні, а в середині міститься сіра речовина з утворенням ядер: яд­ра оливи, ніжне ядро і клиноподібне ядро, ядра сітчастої (ретикулярної) формації, ядра IX—XII пар черепних нервів. Біла речовина представлена короткими і довгими пучками власних волокон, які проходять транзитно через довгастий мозок. Най­важливішими утворами білої речовини довгастого мозку є піра­міди та присередні петлі. Піраміди утворені аксонами нейронів кори головного мозку. На межі зі спинним мозком 5/6 воло­кон пірамід перехрещуються з утворенням перехрестя піра­мід — переднє рухове (вентральне моторне) перехрестя. Пере­хрещені аксони спускаються далі по бічних канатиках спин­ного мозку, а неперехрещені — по передніх канатиках спинного мозку. Присередні петлі представлені аксонами ніжного і кли­ноподібного ядер, які йдуть від довгастого мозку до таламуса. Волокна присередньої петлі перехрещуються, утворюючи пе­рехрестя петель — заднє чутливе (дорзальне сенсорне) пере­хрестя.

Мозковий міст

Міст (pons) має вигляд поперечно розташованого валика бі­лого кольору, який зверху межує із середнім мозком, знизу — з довгастим, а по боках переходить у середні ніжки мозочка, які занурюються в його товщу.

Задня поверхня мозкового мосту бере участь в утворенні дна IV шлуночка. Міст має довжину 25—ЗО мм. По серединній лінії передньонижньої поверхні мосту проходить основна бо­розна, де лежить базилярна (основна) артерія.

На поперечному зрізі мосту видно, що він складається із передньої, або вентральної, частини і меншої, дорзальної, або покришки. Межею між ними є товстий пучок волокон, які йдуть поперечно і належать до провідних шляхів слухового аналізатора — трапецієподібне тіло, у ділянці останнього зна­ходяться його переднє та заднє ядра.

Передня і задня частина мосту утворені сірою і білою ре­човинами, однак у передній частині переважає біла речовина, яка складається із поздовжніх і поперечних волокон, серед яких містяться власні ядра мосту. У покришці мосту знахо­диться біла речовина, яка представлена пучками волокон, але їх значно менше, ніж у передній частині, і сіра речовина У вигляді скупчення — ядер. До ядер покришки відносять ядра ретикулярної формації, V—VII черепних нервів, верхніх олив.


Читайте також:

 1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
 2. Анатомічна будова кісток вільної нижньої кінцівки
 3. Анатомо-фізіологічна перебудова організму підлітка
 4. Анатомо-фізіологічна перебудова організму підлітка та її вплив на його психологічні особливості й поведінку.
 5. Антигенна будова HDV
 6. АСОЦІАЦІЯ. ПОБУДОВА АСОЦІАТИВНОГО КУЩА
 7. Атмосфера. ЇЇ хімічний склад та будова
 8. Атомно-молекулярна будова речовини.
 9. Базис і надбудова.
 10. Біоелектричні явища в тканинах: будова мембран клітини, транспорт речовин через мембрану, потенціал дії та його розповсюдження.
 11. Будова автономної нервової системи
 12. Будова активного центру ферментів
Переглядів: 1063

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Довгастий мозок | Фізіологія довгастого мозку і мосту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.