Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Довгастий мозок

ІНФОРМАЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ

НАВЧАЛЬНА МЕТА

АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ

Л Е К Ц І Я № 12

Т е м а: “Нервова система.”

Анатомо-фізіологічні аспекти саморегуляції функцій організму

Функціональна анатомія головного мозку

 

Довгастий мозок і мозковий міст частина мозкового стовбура, яка входить до складу ромбоподібного мозку. Чис­ленні функціональні зв'язки у висхідному та низхідному на­прямках і тісний зв'язок з ретикулярною формацією дозволя­ють ромбоподібному мозку здійснювати інтеграцію та коор­динацію широкого спектра життєво важливих функцій.

Забезпечення сенсорних функцій зумовлено розташуван­ням у межах ромбоподібного мозку ядер черепних нервів, які здійснюють регуляцію не тільки соматосенсорних, але і веге­тативних функцій організму. Тому знання цієї теми дасть змогу студентам вивчити основні клінічні синдроми, особли­вості перебігу яких пов'язані з локалізацією патологічного вог­нища у ромбоподібному мозку.

Знати: розташування, зовнішню та внутрішню будову, функ­ції ромбоподібного мозку.

Уміти: визначати основні анатомічні утвори довгастого моз­ку, мозкового мосту та мозочка, давати характеристику функ­цій ромбоподібного мозку.

Головний мозок (encephalon) міститься у порожнині черепа. Середня маса головного мозку становить 1100—1800 г, для неї характерні значні індивідуальні коливання (маса мозку, напри­клад, у I.С. Тургенева становила 2016 г, Анатоля Франса — 1017 г). Кореляції маси мозку з творчим потенціалом особи не виявлено. Абсолютна маса мозку в жінок на 190—200 г менша від маси мозку в чоловіків.

Головний мозок розвивається з переднього розширеного відділу мозкової трубки, а із заднього відділу утворюється спинний мозок. Спочатку за рахунок перетяжок утворюється три мозкові пухирі: передній, середній і задній (ромбоподіб­ний). У подальшому передній і задній пухирі поділяються на два пухирі, тобто утворюються п'ять мозкових пухирів, які да­ють початок п'яти відділам головного мозку: кінцевому, про­міжному, середньому, задньому і довгастому.

Залишки порожнини мозкових пухирів і нервової трубки утворюють мозкові шлуночки і центральний канал спинного мозку, де міститься спинномозкова рідина. У головному мозку виділяють три великі частини: кінцевий мозок, мозочок і сто­вбур головного мозку, який включає довгастий, задній, серед­ній та проміжний мозок.

Довгастий мозок (medulla oblongata, s. bulbus, s. myelencephalon) є безпосереднім продовженням спинного мозку в стовбур головного мозку. Він міститься в порожнині черепа на схилі че­репа і має форму цибулини (bulbus) завдовжки близько 2,5 см. Верхньою межею є поперечна борозна, яка відділяє довгастий мозок від мосту, а нижньою — місце виходу корінців першої пари шийних спинномозкових нервів, що відповідає рівню ве­ликого потиличного отвору.


Читайте також:

  1. Кінцевий мозок.
  2. Мозок є органом, матеріальною «основою» свідомості, а свідомість – його функція.
  3. Мозок і психіка.
  4. Мозок і психіка.
  5. Проміжний мозок
  6. Проміжний мозокскладається з трьох основних відділів: епіталамус (надгорбовий), таламус (зоровогорбовий) і гіпоталамус (підзоровогорбовий).
  7. Спинний мозок, топографія будова.
  8. Стовбур головного мозку: довгастий мозок, міст, мозочок.
  9. Тема 2. Мозок і психіка




Переглядів: 1280

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ІНФОРМАЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ | Внутрішня будова мосту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.