Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Довгастий мозок

ІНФОРМАЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ

НАВЧАЛЬНА МЕТА

АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ

Л Е К Ц І Я № 12

Т е м а: “Нервова система.”

Анатомо-фізіологічні аспекти саморегуляції функцій організму

Функціональна анатомія головного мозку

 

Довгастий мозок і мозковий міст частина мозкового стовбура, яка входить до складу ромбоподібного мозку. Чис­ленні функціональні зв'язки у висхідному та низхідному на­прямках і тісний зв'язок з ретикулярною формацією дозволя­ють ромбоподібному мозку здійснювати інтеграцію та коор­динацію широкого спектра життєво важливих функцій.

Забезпечення сенсорних функцій зумовлено розташуван­ням у межах ромбоподібного мозку ядер черепних нервів, які здійснюють регуляцію не тільки соматосенсорних, але і веге­тативних функцій організму. Тому знання цієї теми дасть змогу студентам вивчити основні клінічні синдроми, особли­вості перебігу яких пов'язані з локалізацією патологічного вог­нища у ромбоподібному мозку.

Знати: розташування, зовнішню та внутрішню будову, функ­ції ромбоподібного мозку.

Уміти: визначати основні анатомічні утвори довгастого моз­ку, мозкового мосту та мозочка, давати характеристику функ­цій ромбоподібного мозку.

Головний мозок (encephalon) міститься у порожнині черепа. Середня маса головного мозку становить 1100—1800 г, для неї характерні значні індивідуальні коливання (маса мозку, напри­клад, у I.С. Тургенева становила 2016 г, Анатоля Франса — 1017 г). Кореляції маси мозку з творчим потенціалом особи не виявлено. Абсолютна маса мозку в жінок на 190—200 г менша від маси мозку в чоловіків.

Головний мозок розвивається з переднього розширеного відділу мозкової трубки, а із заднього відділу утворюється спинний мозок. Спочатку за рахунок перетяжок утворюється три мозкові пухирі: передній, середній і задній (ромбоподіб­ний). У подальшому передній і задній пухирі поділяються на два пухирі, тобто утворюються п'ять мозкових пухирів, які да­ють початок п'яти відділам головного мозку: кінцевому, про­міжному, середньому, задньому і довгастому.

Залишки порожнини мозкових пухирів і нервової трубки утворюють мозкові шлуночки і центральний канал спинного мозку, де міститься спинномозкова рідина. У головному мозку виділяють три великі частини: кінцевий мозок, мозочок і сто­вбур головного мозку, який включає довгастий, задній, серед­ній та проміжний мозок.

Довгастий мозок (medulla oblongata, s. bulbus, s. myelencephalon) є безпосереднім продовженням спинного мозку в стовбур головного мозку. Він міститься в порожнині черепа на схилі че­репа і має форму цибулини (bulbus) завдовжки близько 2,5 см. Верхньою межею є поперечна борозна, яка відділяє довгастий мозок від мосту, а нижньою — місце виходу корінців першої пари шийних спинномозкових нервів, що відповідає рівню ве­ликого потиличного отвору.


Читайте також:

  1. Кінцевий мозок.
  2. Мозок є органом, матеріальною «основою» свідомості, а свідомість – його функція.
  3. Мозок і психіка.
  4. Мозок і психіка.
  5. Проміжний мозок
  6. Проміжний мозокскладається з трьох основних відділів: епіталамус (надгорбовий), таламус (зоровогорбовий) і гіпоталамус (підзоровогорбовий).
  7. Спинний мозок, топографія будова.
  8. Стовбур головного мозку: довгастий мозок, міст, мозочок.
  9. Тема 2. Мозок і психіка
Переглядів: 967

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ІНФОРМАЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ | Внутрішня будова мосту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.