Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Енергетичні втрати в компресорі

 

У поршневих компресорах розрізняють два види енергетичних втрат: індикаторні і втрати на тертя, у результаті яких потужність, що підводиться до вала компресора, збільшується порівняно з теоре­тичною, що затрачується в циліндрі. Індикаторні втрати обумовлені гідравлічними опорами у всмоктувальних і нагнітальних клапанах і теплообміном у циліндрі компресора.

Величина потужності, що затрачується на тертя, залежить від типу, конструктивних розмірів і частоти обертання вала компресора, температури і в’язкості мастила.

До механічних втрат належить також потужність, що витрача­ється на привід масляного насоса. На принципах дії парових компресійних холодильних машин базується робота холодильних установок. Схеми холодильних установок, крім холодильних машин, передбачають також системи охолодження об’єкта (наприклад, холодильника, рефрижераторного потяга чи судна тощо).

Системою охолодження називають ту частину холодильної уста­новки, що розташована між регулювальним вентилем і всмоктувальним патрубком холодильної машини (компресора). Вона складається з мережі трубопроводів із запірно-регулювальною арматурою, що охолоджують прилади, апарати і допоміжне обладнання. Призначення охолоджуваної системи - підтримувати заданий температурно-вологий режим охолод­жуваного об’єкта. Робота системи припускає розподіл холодильного агента між користувачами холоду на об’єкті і відведення теплоти від них. Відповідно до цього охолоджувач системи класифікують за способом подачі холодильного агента до споживачів холоду, а також за спосо­бом відведення теплоти від них.

За першою ознакою розрізняють системи безпосереднього охо­лодження (безнасосні і насосні) і системи з проміжним холодоносієм. У безнасосній системі безпосереднього охолодження холодильний агент надходить в охолоджувальні пристрої від регулювального вентиля. Рідкий холодильний агент циркулює за рахунок різниці тисків конденсації і випаровування.

У насосній системі безпосереднього охолодження циркуляція рідкого холодильного агента в низькотемпературному контурі здійснюється за допомогою насоса. При цьому у схему вводиться ємність (ресивер) для змісту визначеного об’єму холодильного агента. Такі системи називаються насосно-циркуляційними.

Система з проміжним холодоносієм відрізняється тим, що в охо­лоджувальних приладах циркулює рідкий холодоносій, що охолоджу­ється холодильним агентом у випарнику холодильної машини.

За другою ознакою залежно від способу відведення теплоти від споживачів чи подачі холоду конструкції охолоджуваних приладів поділяють на системи батарейного (панельного), повітряного, зміша­ного і контактного охолодження.

У батареях і панелях теплообмін здійснюється під час переходу теплоти при природній конвекції спочатку від охолоджуваного тіла до повітря, а потім від нього через тонкі стінки охолоджувальних приладів до холодильного агента чи холодоносія. У повітряних системах охолодження рух повітря здійснюється примусово при роботі вентиляторів. Швидкість переміщення повітря порівняно зі швидкістю при природній конвекції зросте у 10–20 разів. У змішаних системах поєднується батарейне і повітряне охолодження. Контактне охолодження припускає відведення теплоти від споживача холоду при безпосередньому контакті з ним охолоджувального приладу.

 


Читайте також:

  1. X. Нестачі і втрати від псування цінностей
  2. Вантажник, коваль, лісоруби, і ін.) енергетичні витрати в добу досягають
  3. Види втрат у підприємницькій діяльності.Безпосередньо з категорією ризику пов’язані такі поняття як витрати, втрати й збитки.
  4. Вихрові струми. Втрати в сталі
  5. Властивості та енергетичні характеристики атомів
  6. Втрати в магнітопроводах
  7. Втрати в трансформаторах
  8. Втрати економіки від надмірного безробіття
  9. Втрати енергії вздовж круглого трубопроводу. Формула Пуазейля і коефіцієнт Дарсі.
  10. Втрати напору при русі рідини
  11. Втрати напору при русі рідини
  12. Втрати напору у трубах при турбулентному режимі руху рідини.




Переглядів: 577

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основи теорії холодильних машин | Термодинамічні процеси і оборотний цикл

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.